Binbaşı
01 Ocak 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 132 (Bu ay: 1)
Gönderileri
silinsin
Merhaba arkadaşlar , psu 750watt. PSU'nun 12v kablosu 4+4 pin , anakartta sadece 4 pinlik giriş var. Yani powersupply'ın 4pinlik parçası dışarıda kalıyor. Anakarta güç gelir ve sistem çalışır biliyorum ancak kullanacağım sistemde r9 290 gibi bir ekran kartı var yani sistem biraz fazla watt harcıyor. Bu durumda güç kaynağından tam verim alabilir miyim ? Sistemi tam besleyememe gibi bir durum olur mu?

PSU'dan çıkan 2 adet 4pin kablo
anakartta 4pinlik yer var
Selamün Aleyküm,

http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/geminii/ Bu işlemci soğtucusunu almış bulunmaktayım lakin içinden fan çıkmıyor. 2 adet gerçekten sağlam hava sirkülasyonu yapabilen fiyat performans olarakta 40,50 liraya kadar fan tavsiyesi bekliyorum.

Fanlardan memnun kalırsam kasaya da takacağım

Edit : Coolermaster işlemci soğutucusunu satıcı göndermediği için iptal ettim ve forumdan Can Coşkun isimli hocamdan Akasa Venom soğutucu aldım, FX8300 ile 4.3ghz'da 1.38v ile oyunlarda maksimum 50 derecede kullanıyorum. Normal kullanımda 25-30 derece arası geziyor. Kullandığım termal macun ise şu 5liralık tek sıkımlık termal macunlardan gittigidiyordaki. Kaliteli bir şey kullansam daha iyi değerler alacağım ama o da 7,8ay sonraya artık.

Resimde yeni değerleri paylaştım.
http://i.hizliresim.com/0DPOl8.jpg

Bu da şuan kullandığım işlemci soğutucu.
http://i.hizliresim.com/v40MXv.jpg
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarla çok içli dışlı olan biriyim,bu yüzden temel tavsiyeler degil bu sorunu yasamis olan arkadaslar yorumlasin lutfen,

Asus m5a78lm lx anakartim var , en ufak problemi yoktu kartin , sabah islemci ve ekran kartinin macununu yenilemek icin söktüm ve tekrar taktim sistemi. İslemci vidalarini sıkıştırırken biraz fazla sıktım , sonra sistemi acmaya calistigimda ekran kartinin fani 2 saniyeligine calisip durdu, arada bir minicik dönüp duruyor, islemci fani ve kasadaki fanlar calisiyor. Ama hicbirsekilde anakart goruntu vermemeye basladi,

Ekran kartini sokup onboarddan goruntu denedim olmadi ,
Butun parcalari cikarip taktim olmadi,
Anakart bios pilini cikarttim jumperini cikarttim bekledim uzun sure olmadi,

Anakart ölmüş olabilir mi , yardimci olan arkadaşlara simdiden tesekkur ederim
Merhaba arkadaşlar, konuyu açabileceğim uygun yer olarak burayı gördüm.Buraya yazıyorum.

5 yıldır , aralıklarla bu forum aracılığıyla sanalpazar'dan ürün sattım. Satmış olduğum ürünlerin hepsi özenle paketlenip bir o kadar titizlikle ilgilendiğim , sattıktan sonra bile ilgilendiğim memnun mu değil mi diye sorduğum alışverişler. Bu süreçte sanalpazar bana hep sıkıntı çıkartıyordu. Her sattığım üründe resmen dolandırıcı damgası yiyordum.

1 hafta evvel intel i5 işlemci sattım forumdan bir arkadaşıma sanalpazar aracılığıyla. Ürün ulaştırıldı ve arkadaş teslim aldı onayı verdi. Bir hafta ücretin hesabıma geçmesini bekledim, baktım ücret yatmıyor. Siteye girip kontrol ettim bir de ne göreyim ; "alıcı isminden başka birisi teslim aldığı için paranız dondurulmuştur , alıcı kişiden sesli onay beklenilmektedir. " yazıyordu. Sinirlerim bozuldu ve siteye mesaj attım , " alıcı onayı kendi iradesiyle vermişken siz nasıl böyle bir hamlede bulunabiliyorsunuz ve bu kişinin evinde annesi babası veya eşi kargoyu teslim alamaz mı ? " diye mesaj attım. Sağolsun ürünü satın alan arkadaşımda siteye mesaj attı ve gün içinde paramı hesabıma yatırdılar. Bir de ne göreyim , %5 komisyon kesilmesi gerekirken %8 komisyon kesilmiş (belirtmiş oldukları kargo ile gönderdim ürünü).

Zaten bu bardağı taşıran son damla oldu. En sonunda bu mesajı attım ve yazdıkları cevaba bakın , ne özür diliyorlar ne de alttan alıyorlar. Adamlardaki rahatlığa bakın. Kesinlikle bir daha sanalpazar'dan alışveriş yapmayacağım. Bana yaşatmış oldukları bu mağduriyeti görmenizi istedim.

Selamun Aleyküm arkadaşlar,

Vatandan alınma MSI z77a-g43 model anakartım var. Garantisi hala devam ediyor. PCI slotlarından biri tamamen bozuk. Garantiye yollamak istiyorum ancak kutusu şehir dışında olan bir arkadaşımda. Vatana sadece ürünü ve faturasını götürsem yeterli olur mu?

Kutuyu yollamasını istersem tekrar kargo masrafı çıkacağı için soruyorum. Kutusuz ıvır zıvır olmadan sadece ürünü ve faturayı götürürsem kabul ederler mi ?
Merhaba arkadaşlar ,

Oyun oynarken kasmayacak donnayacak , film ve dizi izlerken aynı şekilde tatmin edecek güzel bir tablet arıyorum. Donanımdan anlıyorum ancak tablet konusunda acemiyim.

600tl civarlarında arıyorum. Yani 700-800 verecek bütçem var ancak o kadar para vermektense 100tl daha koyup PS4 almayı düşünürüm.

Dediğim gibi 500-600 civarlarında "kesin al bu iyidir" dediğiniz bir model varsa yine 600'ünde üstüne biraz çıkabilirim. Fiyat performans olarak ne tavsiye edersiniz,teşekkürler
Merhaba abilerim , kardeşlerim

Sadece Xbox360 ve Televizyon izlemek için kullandığım TV'mi değiştirmek istiyorum.Kullandığım TV Samsung Syncmaster 2333 tv 23" ve artık küçük geliyor. Biraz daha büyük en azından 32" ' lik bir şey almak istiyorum. Yeni nesil konsola geçtiğimde kullanmak istiyorum , biraz ileriye dönük olsun istiyorum yani. Şuan aklımdaki fiyat 700tl civarlarında. Oyun konusunda bana sıkıntı yaşatmasın ve oyundan keyif alayım istiyorum. Üstadlar önerilerinizi bekliyorum , fiyat biraz daha yükselebilir ama 1.000'lere çıkamıyorum maalesef. Şimdiden teşekkürler.
Selam arkadaslar. Internetten alacagim . Ilk defa 100gb görüyorum. Genelde 120 160 vs oluyordu.

Bir pislik var midir sizce? 20gb hddyi 100 gibi gostermis olabilir mi? Normalde 100gb hdd var mi yahu
Selam beyler,

Aklımda uzun süredir youtuber olmak var ama ne üzerine diye kararsız kaldım. Oyunla alakalı olacak , oyuna sıfırdan başlayıp hem ilerleyip hem konuşarak mı video çeksem yoksa biraz edit ve görsel efektle uğraşıp sinematik tarzında şarkı ekleyip gameplay mi hazırlasam. Sizin tavsiyeleriniz nedir ? 15 yıldır bilgisayar kullanıyorum , teknosa'nın düzenlediği bir turnuva kazandım geçen sene , fps - rpg - rts - hack&slash her türlü oyunu iyi oynuyorum. Sesimde kötü değildir , eve geldiğimde 2-3 saat boş vaktim oluyor . En azından bununla değerlendirip ek gelir kazanmayı düşünüyorum uzun vadede.

Sizin tavsiyeleriniz nedir. Şimdiden teşekkürler.
Hakkında
İlgi Alanları: Spor,Bilgisayar,Konsollar
Forum İmzası:
\\ Ryzen 1600x 12nm CPU - HP RX480 4GB GPU - Adata XPG Flame 2X4GB 2400MHZ DDR4 Ram - Hikvision 240GB SSD - Seagate ST3500414CS 500GB HDD - Dark 600W PSU - Aerocool QS240 Kasa //
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.463
İkinci El Bölümü Mesajları: 864
Konularının görüntülenme sayısı: 130.827 (Bu ay: 416)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 499 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.