O

Yüzbaşı
14 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar,

öncelikle belirteyim sistem toplama konusunda bilgim sıfır.

Konsoldan warzone oynayan biriyim. Şimdi pc almak konusunda hevesliyim.

2K 144 hz monitor ile yüksek ayarlarda warzone vb oynamak için kasa toplamak istiyorum.

Bu işin en f/p hali nedir?

Nasıl bir bütçe ile yola çıkmam gerekir onu dahi bilemiyorum.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

geçen hafta xbox aldım ve kafam çok karışık.

microsoft kendi sertifikası olmayan ürünlere ses konusunda tam uyumluluk vermiyormuş anladığım kadarıyla.

bana hem oyun sesini hemde takım arasında iletişimi destekleyen mikrofonlu kulaklık önerir misiniz

kablolu kablosuz farketmez ama kablosuz olursa tabiki daha iyi.

bütçem max 500 tl.

ama çok kaliteli hi-fi diyebileceğimiz bir kulaklık olursa biraz daha çıkarım.
Bir dünya para vererek aldığım samsung galaxy s8 plus telefonumun ekranı kırıldı. Samsung yetkili servisine yaptırıp neyse parası bir şekilde ödeyecektim. Öncelikle Beşiktaş ve Şişli'de teknik servisleri yok. Sizle ilgilenecek olan teknik servis Eyüp'te. Bravo vallahi

Bugün servisin telefonuna ulaşıp aradım, yedekte telefonumun olmadığını bugün içinde yapıp teslim edeceklerse parayı da peşin ödemek üzere servislerine getireceğimiz söyledim. Evet teslim ederiz getirin cevabı aldım. Özellikle terkar terkar sordum, benim için çok önemli iş yapıyorum telefonda dedim. Stokta var getirin hatta metro hattına kadar tarif ettiler.

Servise vardığımda bana cevapları şu öyle birşey olmaz 3 iş günü içinde olur. Nasıl yani bana böyle böyle dendi diyorum size yanlış bilgi vermiş çağrı merkezi diyor. Bu numara sizin değil mi dedim. Önce inkar ettiler, sonra evet bizim ama siz bu numaraya ulaşamazsınız dediler :)

Bir de üstüne üstlük telefonda 1050 lira dedikleri ekran değişimi için 1350 lira istiyorlar. Evet bir ekranı kırdığınız anda 1350 lira!!

Samsung'u ara zaten şikayet kaydı almaktan başka misyonları yok.

Bir daha samsung'un toplu iğnesini almam, aldırmam.
merhabalar arkadaşlar. işe iade davası açmıştım önceki işverenime ve önce yerel mahkemede sonra yargıtayda lehime karar çıktı. kararı işverenime 10 gün içinde tebliğ etmem gerekiyordu ettim ancak noterle gönderdiğim tebligat işyerimce alınmamış burada öyle bir şirket yok demişler. halbuki var. şirketin faal adresi orası. neyse 2. sefer olarak noterden 35. maddeye göre gönderdik, en kötü ihtimalle kapıya asılacaktı ve yasal süreçleri başlayacaktı.

bugün öğrendim ki oda geri dönmüş. şimdi ne yapmam gerekir? kararı henüz tebliğ edememiş mi oluyoruz? icraya ne zaman basvurabilirim?

yardımcı olursanız çok sevinirim
arkadaşlar 1 seferlik ekran değişimi için müşterilerinden para almıyor amerikada..bu nasıl bir olaydır biz burda 2500 lira para veriyoruz cihaza ve aynı haklara sahip olamıyoruz.Yazık valla ya bir daha HTC ürünü alırsam elimde patlasın o cihaz..Yeter heryerde 3. sınıf insan muamelesi gördüğümüz
Arkadaşlar yeni aldığım telefonumu düşürdüm ve ne yazıkki bulamıyorum..evden çıkarken cebimdeydi nasıl olduysa yolda düşürdüm biyerlerde.telefon çalıyor ama açan yok.internette telefona uzaktan uygulama yükleyip konum bildirimi alacağimi öğrendim ancak telefonun mobil veri ağı da kapalıydı :( nasıl aktif hale getirebilirim?bunun için kullanılan bir sms kodu vs var mıdır?teşekkürler
Bu yazıda masum bir türk gencinin hazin hikayesini okuyacaksınız,kemerlerinizi bağlayın..

Evet arkadaşlar istanbulda üniversite okumaktayım ve orta direk bir ailenin çocuğuyum.Öğrenci halini bilirsiniz kıt kanaat geçiniyoruz,3 kuruşun hesabını yapıyoruz.Neyse,08.02.2013 tarihinde saat 13.09'da leventteki bir ATM'den(şube atmsi değil) hesabıma 1250 tl yatırdım.Daha sonra dolmuşa atlayıp hemen eve geldim başka bir yere uğramadım.Saat 15.00 sularında internet bankacılığına girdim ödemelerimi yapmak üzere(kira+fatura+kredi kartı ekstresi)..Hesaba giriş yaptım bir de ne göreyim hesabımda yalnızca 2 tl var.Hemen hesap hareketlerine baktım 1250 tl çekim yapılmış saat tam 13.39da..Dekontu görüntüledim Mecidiyeköy-Ortaklar Şubesi ATM'sinden yapılmış çekim ve benim bütün gün cüzdanımda yatmakta olan ATM kartım ile yapılmış bu çekim.Soyulduğumu anladım hemen bankayı aradım bana en yakındaki şubeye gidip işlem başlatmamı ve hesabımı ve kartımı bloke ettirmemi söylediler.Bankaya koştum ilgilenen yok sıra al diyorlar bana,bağırdım çağırdım kendimi dinlettim sonunda.Hesabım soyulmuş bir de sıra alıp insanlarımı bekleyeceğim orda tam dingil hepsi.Neyse

Bana harcama itirazı şeklinde dilekçe doldurttular ve ilgili hesabımın blokesini gerçekleştirdiler.Bankadan çıktım doğru Çağlayan adliyesine gittim.Mesai saati geçtiği için nöbetçi savcıya verdim mecbur ifademi.Savcıya sordum ne zaman alırım paramı diye bana dediği aynen şu: ''1 ay sonra gel,nolduğuna bak''..1 ay mı???1 ay ben kira ödemeden fatura ödemeden kredi kartını ödemeden nasıl beklerim???Yapacak birşey yok dedim çıktım adliyeden..

Aradan 1 hafta geçti bankanın beni arayıp dilekçe sonucunu bana bildirmesi lazım ses seda yok..Aradım Haklı Müşteri Hattını bağırdım çağırdım birilerine sordu ve dediki sizin itirazınız reddedilmiş.!!!nasıl olur neymiş gerekçe dedim,efendim kart şifreniz kullanılarak çekilmiş para o yüzden bizim yapabileceğimiz birşey yok diyor telefondaki hanım kızımız..''Yaw siz benimle dalga mı geçiyorsunuz adamlarda kartımı kopyalayacak teknoloji var,kart şifresinimi bulamıcaklar bu nasıl gerekçe böyle'' diyorum ama yasal sürece başvurun diyolar.başkada bişey demiyorlar.20 kere aradım beni not almışlar ve sözleşmişler kimle konuşsam yasal sürece başvurun diyor başka birşey demiyor.Halbuki olayın özü şu;

BEN PARAMI BANKAYA YATIRIP,PARAYI ONLARA EMANET ETMİŞİM AMA ONLAR BANA YAPTIĞIMIZ SÖZLEŞMEDE TAAHHÜT ETTİKLERİ BANKACILIK HİZMETİNİ YERİNE GETİREMEYİP PARANIN KENDİ GÜVENLİK AÇIKLARI SEBEBİYLE 3. ŞAHISLAR TARAFINDAN ÇALINMASINA YOL AÇMIŞLARDIR.

İtirazımın reddedildiğini öğrenince aramadığım kurum kalmadı,tüketici heyeti-bddk vs heryeri aradım.Hiçbiri ama hiçbiri birşey yapamıyor.Hiçbir yaptırımları yok.Mevcut yasa ve mevzuata göre tek yapabileceğim savcının olayı çözmesi ve beni haklı bulması ancak bu şekilde paramı bankadan alabileceğim.

Aradan 20 gün falan geçti ev sahibi kira için bastırıyor, kredi kartlarım gecikmeye girdi kredi sicilime etki etti,telefon faturam internet faturam hepsinin ödemesi var..Bastım gittim yine adliyeye benim savcı değişmiş,bilişim suçlarına aktarılmış dava..Sayın savcım nedir durum diye soruyorum yüzüme bile bakmıyor,birileriyle konuşuyor ben susuyorum sen anlat ben dinliyorum diyor. ..sayın savcım daha ne kadar sürer bu süreç dedim.'ohoo ancak bankaya yeni yazmışız yazıyı biz,bankadan kamera görüntülerini istedik,3 aydan öncede birşey gelmez sen boşuna buralara gelme dedi.''

Ne!! Bir kamera kaydı göndermek 3 ay mı sürüyor???

Yanındaki kalemi aynen şunu dedi '' Kamera kayıtları gelince biz seni çağırrız zaten 1 seneden önce bitmez bu tarz davalar..''

Arkadaşlar olay böyle..45 gün geçti aradan ne arayan var ne soran..elim kolum bağlı bekliyorum..Miktar belki çok büyük değil ama 100.000 tl de olsa çalınacaktı sonuçta..Artık bankadaki paramızın bile güvenliğinden emin olamayız..ve en kötüsü yasalar tamamen bizim alehimizde yapabileceğimiz hiçbir şey yok beklemekten başka..

Not:Mutlaka merak edenler olacaktır hemen cevaplıyım..

1-Kartımı asla ve asla kimseye emanet vermedim.
2-Kart şifremi asla ve asla kimseyle paylaşmadım.
ever arkadaşlar ürünü arkadaşım cuma günü getirecek..sadece kulaklık var bunun yanında hangi aparatları almam gerekir amfi vs olarak??

birde bu cihazın hakkını verecek bir mp3 player önerir misiniz?iphone 5 işimi görür mü player olarak?

teşekkürler
başlıkta da belirttiğim gibi kulaklık ve kulaklığın hakkını verecek bir player aldırmak istiyorum..

şuanda shure se 215 kullanıyorum..kulaküstü modellere bakıyorum daha çok.dinlediğim müzik türü ağırlıklı olarak trance,deep house vs

aklımdaki kulaklık ath m50

bunun dışında sizin önerebileceğiniz kulaklık modelleri ve playerlar hangileridir.

bütçe 400-500 $ max

teşekkürler şimdiden
evde oturdum ingiltere ukrayna maçını izliyorum kapı çaldı.adamı tanıyorum sürekli sipariş getirir bizim eve.adam iş yeriyle tartıştığını ve buralarda(gayrettepe) hiç tanıdığının olmadığını söyledi.yüzü kıpkırmızı gözleri dolu şekilde bana yardım eder misin avcılara abimin yanına gitmek istiyorum dedi.ne kadar lazım dedim 15-20 lira varsa çok sevinirim en kısa zamanda getiririm dedi.40 yaşlarında adam ve kapının önünde ağlıyor bir yandan da utancından yüzüme bakamıyor.tamam abi sıkma canını bana da oluyo arada olur böyle şeyler dedim.cüzdanıma baktım 50lik var hep..çıkardım verdim tamam abi sen işini gör istediğin zaman getirirsin dedim.teşekkür etti.kapıyı kapattım.

iş yeriyle tartıştım dedi.tahminim parasını alamadı.eğer böyle bi durum varsa bunu yemeksepetinden ve buradan duyuracağım.adam belki iyi rol kesti beni kandırdı işten ayrılırken beni dolandırdı belki o da olabilir.olayın takipçisi olacağım.

not:cool story değil beyler.az önce oldu bu olay
Hakkında
Forum İmzası:
my way or the highway!!
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 485
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 18.188 (Bu ay: 172)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 41 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.