Teğmen
02 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Düşünmekteyken şöyle bir şeyi farkettim.Hayatımda mutluluğa ulaşmak için ne kadar farklı bir yol seçersem sonucunda belirli bir aydınlanma seviyesine ereceğimi farz ediyorum.Mesela hayatıma koyduğum bazı hedefleri gerçekleştirmenin beni aydınlatacağını ve hayatımı asıl bu zamandan sonra tam anlamıyla yaşayabileceğimi düşünüyorum.Aydınlanma olayı kafamda o derece takıntı olmuş ki tüm hayatım en temelde ona bağlanıyor.Ve hedeflerime ulaşsam bile aydınlanmadan bunun bir anlamı olacağını düşünmüyorum.

Çok anlamsız ve saçma bir durum.Ama hayatımın tamamı mutluluğa erişip özgür birey olduğum günün varlığı için geçiyor.Oysa bu durumun nasıl olduğundan bile haberim yok.Aydınlanmanın tam olarak ne olduğunu bile bilmiyorum
Parça benim çok hoşuma gitti.Burda da paylaşmak istedim.
Müzik türüne yeni başlamayı düşünüyorum.Belli başlı sanatçılarını,en iyileri diyebileceğiniz şarkıları vs.önerebilir misiniz ? Fazla olmasa da daha önce kıyısından köşesinden Bob Marley ve türevi oğullarından bir kaç şarkı dinledim hoşuma da gitti.
Bugün genel eleme yaparken burayı farkettim.Sıralamam tm 3 te 28 bin .Yazarsam geleceğini düşünüyorum.

Normalde herhangi bir bölüm kriterim yoktu açıkcası;hukuk,işletme,iktisat vs. ne gelirse yazmayı planlıyodum.Benim için önemli olan yaşanabilir ve büyük bir şehir,sosyal hayat gibi unsurlar.Yaşadığım ilçe çok küçük ve hayatım boyunca adam akıllı hiç dışına çıkamadım.Şimdi temel olarak 2 soru sormak istiyorum

1-ODTÜ yapılan araştırmalarla da Türkiye'nin en iyi üniversitesi statüsünde.Ama yukarda belirttiğimle ilişkili olarak Ankara çok karalanıyor.Şehir açısından tercih edilebilir mi ? İstanbul'da veya İzmir,Eskişehir'de rahatlıkla yerleşebilirim dolayısıyla tercihime değer mi ?

2-Sosyoloji pek değer verilmediği için ben de değerlendirmemiştim fazla.Önüme bu seçenek çıktıktan sonra biraz araştırma yaptım ve bana da oldukça uygun olduğunu farkettim.Bölümün iş olanakları,zorluk durumu,uygunluğu nedir ?

Ankara'da oturan,Odtü hakkında en ufak fikri olan,Sosyoloji hakkında yorum yapabilecek arkadaşlar yardım ederse sevinirim.Her türlü yoruma açığım.
Beyler sürekli kollarımda bileklerimde vs. sebepsiz ağrılar oluşuyor.Bu ağrılar sızlama gibi sanki kemiğim sızlıyo.Bide şöyle bişey var kollarım veya bacaklarım çok çabuk uyuşuyolar.Normal otururken bile sürekli pozisyon değiştiriyorum mesela.Ayak uçlarım da üşüyo ek olarak. Evet biliyorum bunları doktora söylemem gerek ama bu sıralar pek müsait değilim doktora gitmeye ve bu tarz sıkıntıları olan ya da bilgisi olan arkadaşlar varsa bi yardımcı olsalar
Üniversitelerin en son kaç netle öğrenci aldıklarını ve sıralama bilgilerini gösteren bi site varsa söyleyebilir misiniz ? Ya da biz tahmini netleri girince gelebilecek yerleri gösteren bi site felan varsa

Son zamanlardaki favorim bu.Hepinizin vardır bildiği böyle dinledikçe insanın tabiri caizse ağzına eden müzikler.

Bu tarzda şarkı önerebilirseniz mutlu olurum
Beyler bazı filmlerde başroller filmi alır götürür bambaşka bir yere taşır hani.O oyuncuyu sadece o rolüyle biliriz mesela.Joker rolünde Heath Ledger , -benim gözümde- Tyler Durden rolünde Brad Pitt gibi.Ve bu karakterler psikolojik problemleri olan hayata çok farklı bakan yani başlıktaki gibi orjinal karakterlerdir.Bu tarz karakterlerin bulunduğu filmler önerebilir misiniz ?
Genel olarak hayatıma bakınca şu anda hissettiğim gibi mutsuz,bitkin,bıkmış ve depresif haldeyken normale göre daha bi huzurlu oluyorum sanki.Dünyanın çilesini umursamadığım,tükendiğim zamanlar normal yaşamtıma göre daha verimli daha yaşanabilir.İnsan neden mutsuz olmaktan mutlu olur ki ?
İnternetten ilk defa ayakkabı almayı düşünüyorum.Bi ölçeyim dedim 32 cm felan geliyor ayağım.Ama normalde 44 numara giyiyorum.Tablolara bakınca ise bu boyda numara bile yok Tecrübeli olanlar bi baksa
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 518
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 5.070 (Bu ay: 115)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 130 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.