Binbaşı
22 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 213 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhaba, benim Mainboard eski;


Gigabyte GA-MA785GT-UD3H Rev.1.0 (Dual Channel DDR3 1800+)

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/05/07/06/05070633ccef4a8c9b183c5dede40178.jpg&t=0&width=480&text=1

kullandığım ramlar 2 tane Crucial Ballistix Tactical 4GB DDR3-1600 [BLT4G3D1608DT1TX0] toplam 8gb


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/9b/e8/24/9be824bf0eb61d764f03737cff11eb35.jpeg&t=0&width=480&text=1

şimdi Mainboard Award Bios olsa gerek.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/98/ce/b8/98ceb809dce923191c928f229c49bf97.jpeg&t=0&width=480&text=1

Bu programa göre Memory (Clock) 800MHz gösteriyor!?

Bunun 1300lerde bilemedin 1600larda olması gerekmezmiydi demek ki ben bios ayarlarından çakmadığım için yarım yamalak mı yoldayım?


Bu award Bios da ram ayarını nasıl yapmam lâzım ramların tam kapasite çalışması için?

Overclock istemiyorum... yadrımcı olursanız sevinirim.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/90/0c/2e/900c2ed3da2293af8c2195beb8006d04.jpeg&t=0&width=480&text=1

ULUSLARARASI SİSTEM NEDEN ÇÖKÜYOR?

Alper TAN

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/41/a2/61/41a26161d08fa9c153dfcfc1dc8fe176.jpeg&t=0&width=480&text=1altı çizilmesi gerken noktalardan bir tanesi :

''ABD, köklü bir tecrübeye ve yol gösteren bir tarihe sahip olmamanın cehaleti...''


- ABD, 60 yıldır savaş kazanamadı

- ABD, son kullanma tarihi dolan “dostlarını” satıyor

- COVİD-19 salgını ABD’nin boyalarını döküyor, çöküş ve dağılma hızlanıyor

- ABD halkı savaştan çok korkuyor

- ABD’den en çok nefret eden ülkeler

- Avrupa şimdiden teslim olmuş durumda

- Müslümanlar savaşa hazır, Hiristiyanlar ise Ateistlerden bile geride

- Savaşma iradesi listesi

- Türkiye'de ABD'ye güven, tarihin en dip seviyesine indi

- ABD yönetimi Türkiye’yi nasıl görüyor

- İç savaş çıkarma tehdidi

- ABD, hedef ülkelerde bozgunculuğu ve sapkınlığı destekliyor

- Sapkınlık, ABD tarafından fonlanıyor

- MİT Başkanı Hakan Fidan Türkiye’nin risklerini anlattı

- “Bireylerin devletleri tehdit edebildiği yeni bir uluslararası düzen ortaya çıkıyor”

- Cevad Zarif: Dünyanın güç dengeleri değişti

- Sergey Lavrov: Yeni bir dünya oluşuyor

- Türkiye dünyadaki gelişmeleri nasıl yorumluyor ve neleri öngörüyor

- MİT Müsteşarı Emre Taner'den 80. yıl açıklaması

- yüzyılın ilk çeyreğinde küresel parametreler değişecek

- Birçok ulus devlet ve ulus tarihe karışacak

- Uluslararası sistem değişecek, Türkiye geniş bir alanda merkezi pozisyon kazanıyor

- “Bekle-gör-tavır al” deme lüksümüz yok

- Güçlü bir ekonomi, kusursuz bir dış politika, caydırıcı bir askeri yapılanma

- COVİD-19 neyi gösterdi?

- Beklenen şeyin ortaya çıkma zamanı


https://www.sde.org.tr/alper-tan/genel/uluslararasi-sistem-neden-cokuyor-kose-yazisi-18027

Şimdi Telefon kayıtlarına bakınca tevafuk etmiş 15.06'da saat 15:06'da aramışım TurkNet'i .
Eski Şirketten iptal etöiştim İnterneti. Kablo bağlantısı içinmidir nedir 16.06'da binaya birisi geldi, zile basınca aşağı kapıyı açtım. Bekledim kapıya kimse gelmedi (1.kat) demek oymuş!?
Neyse aynı gün Bağlantınızı kurmak için şu linke tıklayıp randevunuzu ayarlayın gibi bir mesaja cevap verdim.
Ekip 17.06 saat 9-13 arası gelecekti. Ben saat 7'de yeni aldığım modemimi bağladım, baktım sinyal geliyor, kullanıcı ve şifresi mesaj yoluyla gelmişti zaten, hemen ayarladım ve yeni İnternetim tamam oldu.

Teşekkürler TurkNet 15.06 Telefon 17.06 saat 7'de İnternet'im tamamdı maşâALLAH nazar değmesin.
___

(not. ilk Telefonda Nesrin hanımın tavırları sıkıntılıydı, kağıttan birşeyler okuyor gibi şunu bunu ister misiniz yapalım demesi ves.; benim söylediklerim onu ilgilendirmiyor havası vardı. Eğer eleman sıkıntısı yoksa, ki o zaman varsa ona suç vermem bu durumdan, tavırları ve 'duruşu' hoş değil.)

[Ama MH (CallCenter) Stres (10 kişinin işini 5 kişinin yapması) ve eğitilmemiş Eleman sıkıntıları bilinen bir sıkıntı. Çoğu zaman elemanlar bu silsilede en zayıf nokta.]

Avrupa'da Siemens de İT-Supporter ve İT-Specialist olarak 1-Level (CE\CallEntry) 2-Level (BO\BackOffice) ve hatta 3-Level (BO\saha 'teknisyenliği') vesayre hepsinde çalışmış birisi olarak söylüyorum ve işin ehli nasıl olması gerektiğini çok iyi biliyorum.
O “Ruh” “Beden”ine Kavuşuyor

COVID-19 salgınıyla beraber Modern Uluslararası Sistemin çürümüşlüğü ve acziyeti ile sistemin kurucularının, algıların ardındaki gerçek durumları, çıplak gözle bile görünür hale geldi. Dolayısıyla sistem arayışları ve tartışmaları hızlandı.

Yeni uluslararası sistemin ana aktörünün kim olabileceğine dair tahmin ve beklentilerimize geçmeden önce, bazı şeylerin daha anlaşılır olması için temel bir hususa dikkat çekmekte fayda var.

Evvela şu sorularla başlayalım. 600 seneden fazla yaşayan ve hayatının önemli bir döneminde dünya güç dengesinde merkezi durumda olan Osmanlı Devleti, Birinci Dünya Savaşı neticesinde parçalanınca ve toprakları paylaşılınca her şey bitmiş midir? Yoksa bazı şeyler devam etmiş olabilir mi? Böyle büyük bir devleti bu kadar uzun süre ayakta tutan ruh, şuur, maneviyat veya zihniyet de coğrafya ile beraber parçalanarak yok olmuş olabilir mi?

Selçuklu ve Osmanlı gibi şaheser devletler ortaya koymuş, binlerce yıllık devlet geleneği olan bir milletin, savaşı kaybedince ruhunu, zihniyetini de kaybettiğini düşünmek hiç akla uygun değil…

Bu “ruh”u Türkiye Cumhuriyeti’nin temsil ve devam ettirdiği akla gelebilir. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin bunu en baştan reddettiği gibi tarih kitaplarından bile kazıyıp silmek için uğraştığı çok bilinen bir gerçektir.

O halde devam etti ise bu ruhun devamını başka yerlerde ve başka biçimlerde aramak gerekir.

Osmanlı Devleti’nin parçalanmasından sonra muhtemeldir ki bu ruh, dünyanın büyük kısmında zaten önceden var olan istihbarat ağı ve çeşitli biçimlerdeki sosyal ağlar üzerinden diri tutulmuş ve her geçen yıl daha da güçlenerek büyümüştür.

Daha önceleri Osmanlı Devleti’nin etkisi altında olan ve Osmanlı’dan koparıldıktan sonra muhtelif rejimler tarafından yönetilen onlarca ülkede bulunan bazı cemaatler, tarikatlar, medreseler, siyasi ve toplumsal gruplar, çeşitli örgütler, “kendi devletleri”nin baskı ve şiddetine rağmen bir “Ümmet” şuuru ile belli hedeflere ulaşmak üzere faaliyetlerine devam etmiş olmalılar. Bütün dünyaya yayılmış olan “ruh” Osmanlı Devleti’nin parçalanması ile birlikte cesedini kaybetmiş olsa da bir asrı aşkın süredir yeni bedenini aramaktadır.

Batı dünyasının Türkiye’yi “Yeni Osmanlıcı” gösterme gayretleri, bu ruhun yeniden tecessüm etme korkusundan kaynaklanmaktadır. “Yeni Osmanlı” denilen şeyin özü İslam’dır, İslam Ümmetinin ittifakıdır. Hilafet bunu temsil etmektedir.

Kuvvetle muhtemeldir ki Osmanlı Devleti’nin dağılmasından sonra Yüksek Stratejik bir “Akıl,” sabırla, kendi hedefine doğru adım adım ilerlemiştir.İçinde bulunduğumuz süreçte son demlerini yaşamakta olan Modern Uluslararası Sistem, İkinci Dünya Savaşı sonrası kurumsallaştı ve etkili oldu. Bu ikinci büyük savaşta bazı rakamlara göre 70 milyondan fazla insan öldü. Savaşa sahne olan bazı ülkeler harap edildi. Sistem, bir yanda ABD diğer yanda SSCB olmak üzere iki başlı yani çift kutuplu bir denge ile ayakta duruyordu. 1979 Afganistan işgali neticesinde SSCB dağıldı. Dağılmasında ABD’nin Afganistan’ı silah ve istihbarat açısından desteklemiş olması önemli idi. O dönem ABD başta olmak üzere Batı dünyası, Sovyetlere karşı savaşanlara “Afgan Mücahitler” diyordu.

“Afgan Mücahitler” denilenler, bugünkü Taliban ve yine bugün “terör örgütü” denilen El-Kaide idi. ABD’nin amacı Müslüman Afganları Komünist Sovyetlerin işgalinden kurtarmak değildi. Washington, rakibi SSCB’nin yayılmasını önlemek ve SSCB’yi dağıtmak için bu örgütleri “kullanmıştı”.

ABD, Sovyetler Birliği’ne karşı El-Kaide ve Taliban’ı “kullandığını” zannediyordu. Halbuki stratejik bir akıl, o zaman için kendi imkanları yeterli olmadığı için ABD’yi Rusya’ya karşı kullanmıştı.

ABD, başlarda büyük bir “zafer” olarak gördüğü bu olaydan sonra İslam konusunda endişeye kapıldı. Sovyetlerin dağılmasından sonra 1990’ların başında NATO’nun düşman konseptine ana hedef olarak “İslam” yazıldı.

“SSCB’den kurtardığı” Afganistan’ı, 2001’de bu defa ABD, kendi kurduğu ve Başkan George Bush’un “Haçlı Seferi” dediği “Uluslararası Koalisyon” ile işgal etti. Aynı “Koalisyon” 2003’te Irak’ı da işgal etti. “Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)” adı altında Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da 30’dan fazla ülkenin yönetimlerinin ve sınırlarının değişeceğini ilan ettiler.

Irak’ta bir milyondan fazla Müslümanı öldürüp ülkeyi yerle bir etmelerine rağmen maksatlarına ulaşamadılar. Sadece karşılarındaki kin, nefret, öfke ve düşmanlığı büyüttüler. ABD Başkanı Trump’ın ifadesi ile işgaller için harcanan “7 trilyon dolar” boşa gitti.

Batının korkusu, hırsı ve kini o kadar fazlaydı ki bu defa IŞİD’i bahane ederek Suriye’ye asker gönderdiler. Küçük bir örgüte karşı, dünyanın en güçlü ordu, ekonomi ve teknolojilerine sahip 70 civarında devletten oluşan bir “koalisyon” kurdular. Adı “IŞİD’le Mücadele Koalisyonu” idi. Suriye’de yerel müttefikleri ise Marksist Leninist PKK-YPG…

Suriye’de mücadele edilecek örgüt ile mücadele edecek koalisyona baktığımızda askeri ve teknolojik yönden son derece orantısız bir durum olduğu açıkça ortadadır. Bu kadar küçük ve zayıf bir örgüte karşı o kadar büyük bir koalisyonun kurulmuş olması izaha muhtaç bir durum.

Hem 2001’de Afganistan işgali hem 2003 Irak işgali hem BOP hem de “IŞİD’e Karşı Koalisyon” denilen ittifak, ABD Başkanı Bush’un dediği gibi tam bir Haçlı Seferi mahiyetindedir. Türkiye gibi birkaç Müslüman ülkenin taktiksel olarak bu koalisyonda yer alması veya yer verilmesi durumu değiştirmez.

Batının bu faaliyetlerinin asıl hedefi Osmanlı Devleti’nin yıkılmasından beri bedenini arayan ruhun dönüşünü engellemek ve ona gözdağı vermektir. Türkiye’nin Yeni Osmanlı olarak itham edilmesinden kastedilen ise ABD müttefiki, NATO üyesi, AB adayı, laik Türkiye Cumhuriyeti değil, o ruhun tekrar tecessüm etmesiyle bütün Müslümanların irade ve karar merkezi haline dönüşme potansiyeli olan Türkiye’dir.

Türkiye ile ilgili Avrupa ve ABD merkezli “eksen” tartışmaları buralardan kaynaklanmaktadır. Ekseninin çok hızlı “kaydığı” korkusu ile yeniden Batı eksenine oturtmak amacıyla 15 Temmuz 2016’da FETÖ-NATO unsurları kullanılarak Türkiye işgal edilmeye kalkışılmıştır. 15 Temmuz’da FETÖ sadece taşerondur. Esas azmettirici ve planlayıcı ABD, destekleyiciler, belli Avrupa ülkeleri ve İsrail’dir.

15 Temmuz’da başarılı olsalardı FETÖ liderini Türkiye’ye getirerek bir asırdan beri bedenini arayan ruhu, Amerikan ürünü bir bedenle Müslümanlara sunacaklardı. FETÖ lideri üzerinden İslam’ı “Protestanlaştırmayı” deneyeceklerdi.


TSK’nın 15 Temmuz’daki tutumu ve buna rağmen işgal girişiminin nasıl tersyüz edildiği ise ayrı ve çok önemli bir bahis konusudur.

Son yıllarda sık sık Batı merkezli bir “Üst Akıl”dan söz edilmektedir. Fakat algı olarak yüceltilen, zihinlerde büyütülen bu üst aklın yönettiği Batı dünyasının, yukarıdaki örneklerde de sıralandığı gibi sürekli başarısız olduğu görülmektedir. Hatta art arda operasyon yediği ve mütemadiyen zayıfladığı da söylenebilir.

Geldiğimiz nokta itibariyle “süper güç” ABD, “terörist” dediği Taliban ile masaya oturup “Barış Antlaşması” imzaladı ve askerlerini Afganistan’dan çekiyor.

Aynı ABD, Irak ve Suriye’den de çekiliyor. Üstelik bütün bunlar, elde edilen kin, nefret ve husumet dışında bir şey kazanılmadan, 7 trilyon dolar da fatura ödenerek yapılıyor.


ABD bu haldeyken bir zamanların büyük devletleri, BM’de veto yetkisi olan yani cari uluslararası sistemin diğer ortakları ne durumdalar?

Fransa, 2005 varoş ayaklanmalarından bu yana toparlanamadı. En son Sarı Yelekliler Hareketi, ülkenin içinde bulunduğu acziyeti ve çürümüşlüğü ifşa etti.

Brexit ile kendini AB’nin dışına atan, bir zamanların, “üzerinde güneş batmayan” imparatorluğu İngiltere, hiçbir iddiası olmayan sıradan bir devlet derekesinde.

Suudi Arabistan’ın petrol fiyatlarını indirerek hem ABD hem de kendisine “savaş” açması karşısında direnemeyen, fiyakalı gösterilerle girdiği Suriye ve Libya’dan, artık geri adım atarak çekilmeye hazırlanan bir Rusya.


Çin’e gelince…

ABD’nin alternatifi olarak sunulan Çin, kapitalist düzenin ucuz üretim üssü olarak kendini kullandıran ve bu durumdan ekonomik olarak faydalanarak büyüyen bir ülke olmanın ötesinde insanlık için orijinalliği olan ve insanlığın beklentilerine cevap verecek bir değerler manzumesi oluşturamadı. Ayrıca böyle bir iddiasının ve arayışının da olmadığı anlaşılıyor.

Üretimde liberal, yönetimde totaliter yapısı ve geçerliliği kalmayan Batılı değerlerin Çin yapımı kopyalarından başka bir şey görünmüyor bu anlamda. Üretim ve ekonomi yönüyle hafife almamakla birlikte yeni uluslararası sistemin ana aktörünün Çin olacağını düşünmek hayalcilik olur. Ama Çin’in kendi bölgesinde önemli bir ülke olduğunu da hatırda tutmak gerekir.

Geri kalan önemli devletlerden Almanya, teknoloji ve para sahibi olmanın ötesine geçemedi. Askeri gücü bile sembolik.

Dünyanın en büyük devletlerinden Roma İmparatorluğu’nun merkezi, Müslümanlara karşı onlarca Haçlı saldırısı düzenleyen, Katolik dünyanın ruhani üssü Vatikan’ın da içinde olduğu İtalya’nın durumu içler acısı. Vatikan başta olmak üzere kiliseler yıllardır taciz ve tecavüz olaylarıyla çalkalanıyor. Bir önceki Papanın gerçekte hangi sebeplerle “istifa” etmek veya ettirilmek zorunda kaldığı ve buna kimlerin sebep olduğunu iyi düşünmek gerekir.

Endülüs medeniyetini yerle bir eden İspanya parçalanma tehdidi ile karşı karşıya.

Yani uluslararası sistemi yeniden Batılı ülkelerin kurmaları ihtimali gerçekçi değil.

Peki ne olabilir?

Hristiyan dünyası, ABD ve İsrail, İhvan-ı Müslimin, Hamas, El-Fetih, El-Kaide, Taliban, IŞİD, Türkiye’deki AK Parti, Tunus’taki En-Nahda, Cezayir’deki FİS, Bosna Hersek’teki Aliya İzzetbegoviç hareketi gibi onlarca ülkede faaliyet gösteren örgüt, parti ve hareketleri, tek bir stratejik aklın aynı hedefe hizmet eden farklı kolları olarak görüyor. Batı dünyası aslında Afganistan, Irak, Filistin, Suriye ve Mısır gibi ülkelerde bu stratejik akla karşı savaşıyor. Ama başaramıyor. Ya da başarıları, mevzi ve geçici olmaktan öteye geçemiyor. Her defasında bu savaşın bedelleri ise onlara devasa rakamlara mal oluyor.

Eğer böyle bir stratejik aklın varlığını anlayabiliyorsak bu aklı kullanan bir “Üst Güç” de olmalı. Böyle bir üst güç var ise bu sadece İslam ülkelerinde değil Avrupa, Rusya, Çin, Hindistan, Afrika, Latin Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri’nde de çok kritik yerlerde çok ciddi ve çok etkili faaliyetler gösteriyor olmalı.

Böyle bir aklın veya üst gücün nerede temerküz edebileceğine gelince…

Tarihten tevarüs ettiği eşsiz bir hazine kıymetindeki mirastan ilham alarak bugün mütekebbirlerin zulmüne karşı açıktan mücadele eden ve en gür şekilde hakkı haykırmakla kalmayıp onların düzenlerini bozan ve yeni bir düzen kurma mücadelesi veren bir Türkiye var.

Filipinler’de Moro İslami Kurtuluş Cephesi’nin ilan ettiği özerklikte Türkiye, garantör ülke. Malezya, Bangladeş, Pakistan, Afganistan, Irak, Suriye, Katar, Yemen, Sudan, Somali, Bosna, Kosova, Arnavutluk, Macaristan, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, Lübnan, Filistin, Tunus, Cezayir, Libya, Venezuela gibi ülkelerde çıkan her türlü sorunun tek çözüm kaynağı ve güvencesi olarak Türkiye görülüyor. Bu liste her geçen vakit ilave ülkelerle daha da genişliyor.

Başından buraya kadar değerlendirdiğimiz olaylar ve mantık örgüsü akla yatkın geliyorsa, ortalarda görünmeden bu kadar işi başaran bu güç ve enerji, artık ortaya çıkmaya hazırlanıyor demektir. Fahiş bir hata yapılmadığı takdirde dünyanın yeni düzeninin ana aktörünün o gücü temsil eden devlet olacağı söylenebilir. Yani bir asırdır açıkça görünmeyen, hissedilmeyen ama yaşayan “ruh” Türkiye merkezli olarak yeniden tecessüm ederse hiç şaşırmamak gerekir.

Sanki işaretler de bunu gösteriyor gibi.

En doğrusunu Allah bilir…


Alper Tan
07 Mayıs 2020 15:22

Kaynak:https://www.sde.org.tr/alper-tan/genel/o-ruh-bedenine-kavusuyor-kose-yazisi-17050
Bana bir bilgisayar sandalyesi; bazılarına göre koltuk; lâzım. Şöyle fazla pahalı değil ama en ucuzundanda değil, iyi sağlam nereden alınır?

Office, PC ves.

Burada semtte 200-300 TL civarı var ama naylon gibi kalitesiz. İkea'da var sağlama benzer 400-600 arası.

Gamer için özeller satılıyormu internette biryerlerde ve fiyatları nasıl?
AMD Phenom II X4 965 3.40
GIGABYTE GA-MA785GT
Crucial Ballistix Tactical 8GB DDR3-1600
MSİ RX480 GAMING X 8G
CoolerMaster Hyper 612v2
Samsung SSD 850 EVO 500GB
Cooler Master Silencio 650 Pure
WIN7 Professional x64


Sistem birkaç sene öncesinden kalma, 500W güç kaynağı.
Geçen sene, belki de iki sene önce ekran katı bozulunca, rx480 yeni almıştım.
Tek 'yeni' sayılabilecek hardware o, gerisi hep eski.

Şimdi yeni Konsollar çıkacak sene sonunda onların çıkmasını mı beklesem yoksa şimdiden, sadece Anakart yenilesem bilemedim. Monitörde yenilenmesi lâzım.

Derdim yeni çıkacak olan oyunlar her ne kadar alacak olmasamda oynayabilecek bir sistemim olması ve ileriye dönük en azından beni 3-4-5 sene idare etmesini istiyorum.

Sadece Anakart yenileyerek birde RAM'ı mı yükseltsemde devam etsem yoksa İşlemci de dahil Ekran Kartı vesayre komple yniliğe mi gitsem bilemedim.

Kasa ve SSD'den memnunum onlar kesim kalıcı

4-5 sene de bir sistem yenilerim, sıkıntı o arada ne çıkmış ne var hiç bilmem her seferinde yeniden dalarım hardware araştırmalarına.

Şu an avrupadayım gelirken bir iki parça burda daha ucuzsa alayım diyorum.
Sistemi herzaman bütçe dahilinde güçlü ama olabildiğince sessiz oluşturmaya çalışırım ve hatta ilk defa Soğutmayı SU ile mi yapsam diye düşünmedim değil ama ona hepten yabancıyım hiç kullanmadım.
Football Manager 2010
170 Sezon
toplamda hayatının 6 ayı oyuna gitmiş
Üniversite okurken günde 7 saat oynamış
sadece bi ara kızarkadaşından dolayı oyanamayı bırakmış :-)
oyunda kendisi 80 senedir 100 yaşındaymış (100'e gelince yaş orada kalıyor limit)

kaynak:http://www.dailymail.co.uk/news/article-4988516/Seb-Keenan-Football-Manager-world-record.html
Çankırı Karatekin Üniversitesi
Türkiyat Enstitüsü
Çankırı'nın Mânevi Mimarları Sempozyumu Bildirileri Kitabı
https://krtknadmn.karatekin.edu.tr/files/turkiyat/%C3%A7ank%C4%B1r%C4%B1n%C4%B1n%20manevi%20mimarlar%C4%B1%20WEB.pdf
Hakkında
Konum: Ankara, Mamak
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Samsung S7 Edge
İşlemci
AMD Phenom II X4 965
Anakart
Gigabyte GA-MA785GT
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 1.283
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.319
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 2.601 (Bu ay: 1.692)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 927 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.