Şimdi Ara

PROFILO CM 1001 CTR ÇAMAŞIR MAKİNESİ KULLANANLAR!.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56
Cevap
0
Favori
16.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne kadar plansız bir banyo yapmışlar yahu.

Bir şeyler önereceğim ama çok maliyeti olur size.

Şu anki şartlar makinenin çalışması için çok sağlıksız diyebilirim. Bu şekilde kullanırsanız makinenin ömrü çok kısalacaktır.

En başta tuvaletin yeri çok yanlış.

Normalde makinenin olduğu duvarda lavabo, lavabonun olduğu yerde WC kalan yerde de komple duşakabin olması lazım.

Çamaşır makinesinin sol tarafındaki duvarın yanında ne var? Ya da duş alınan yerin duvarının arka tarafında? Oralarda müsait bir yer varsa duvarı deldirip makineyi odaya alabilirsiniz.

Duşakabin yaptırmadan makineyi o şekilde kullanmayın derim. Şimdilik su boşaltma için tek çare nalburdan ek hortum olarak ucuna ekleyip makinenin içinden çıkan dirsekle lavabo veya tuvalete takmak olacaktır. Makineyi kullanmadığınızda da hortumu alıp makinenin arkasına geri koyarsınız.

Ek hortum çok uzun olmadıkça veya ucu suyun içine girmedikçe kullanla kılavuzunda belirtilen risk oluşmaz.

Bu haliyle su ilerleyerek gideri yine bulur ama banyo çok ıslanır.

Mini şofben düşünüyorsanız 7kw güç çekeceğinden banyo girişi kapısının üst köşesindeki elektrik hattından ayrı kalın kablo çektirmeniz gerekecek. Hatta bu hattı ayrı bir sigortaya bağlarsanız tam emniyetli olur. Çamaşır makinesine de aynı şekilde bu elektrik hattından kablo çektirebilirsiniz. Ya da şimdilik uzatma takılabilir.
  • oncelıkle tesekkur ederım candogan. gıdecegım yer bır kıra oldugu ıcın dusakabıne bıle ıtıraz edıyorlar. tartısıyoruz hala. dıger seylere yanascaklarını sanmam. makıneye bır ortu ortup zamanla curumesını izlemek zorunda kalıcam galıba.
    o dedıgın yerler ıcınde evın bır yerıne cıkmıyor sanırım. camasır makınesının solu dıs merdıvanlere denk gelıyor sanırım. banyo tarafını bılmıyom dıs duvara belkı. lavobonun oldugu yerde yan tarafındakı alaturka tuvalete.
    ya mutfak resımlerını de gosterıp onun dekorunu da sana sorsam mı ya. bulasık ve buzdolabı var kose takımı da almak ıstıyom. buzdolabını pancereye yakın bı yere cekmeyı ıstıyom o yuzden aılem ıse buzdolabını koseye cektırıp pencere tarafına kose takımı gecırmek. anlamadım gıtım ne karısırlar bızım zevkımıze ya. tecrubelıyız dıyorlar sımdı tecrube mı heves mı. hangısı haklı. yoksa normal masamı alsam mutfaga. offf of.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wakara

oncelıkle tesekkur ederım candogan. gıdecegım yer bır kıra oldugu ıcın dusakabıne bıle ıtıraz edıyorlar. tartısıyoruz hala. dıger seylere yanascaklarını sanmam. makıneye bır ortu ortup zamanla curumesını izlemek zorunda kalıcam galıba.
    o dedıgın yerler ıcınde evın bır yerıne cıkmıyor sanırım. camasır makınesının solu dıs merdıvanlere denk gelıyor sanırım. banyo tarafını bılmıyom dıs duvara belkı. lavobonun oldugu yerde yan tarafındakı alaturka tuvalete.
    ya mutfak resımlerını de gosterıp onun dekorunu da sana sorsam mı ya. bulasık ve buzdolabı var kose takımı da almak ıstıyom. buzdolabını pancereye yakın bı yere cekmeyı ıstıyom o yuzden aılem ıse buzdolabını koseye cektırıp pencere tarafına kose takımı gecırmek. anlamadım gıtım ne karısırlar bızım zevkımıze ya. tecrubelıyız dıyorlar sımdı tecrube mı heves mı. hangısı haklı. yoksa normal masamı alsam mutfaga. offf of.

Mutfak resimlerini çekin ona da yardımcı olmaya çalışırım.

Ev sizin değil anladığım kadarıyla. Bence makinenize yazık etmeyin, daha ideal bir yer bulun. Ya da en azından WC'nin olduğu yere banyo perdesi takın, pencereyi göremedim ama muhtemelen duşun tarafındadır.

Sığdırabilirseniz mutfağa alırız belki :)

Ben köşe takımlarını tavsiye etmiyorum. Mutfağınız fazlaca geniş değilse çok alan sıkıntısı yaratıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 3 Nisan 2011; 22:19:30 >
  • bu makineden bende aldım yaklasık 1 sene olcak annem cok memnun fakat 75 dereceye ayarlanamadıgı ıcın bazen sıkıntı oluyor..

• Ben bu makineyi alalı 6 ay oldu . Şimdiden şangırdamaya başladı.

Dengesiz yük kontrolu nedir arkadaşlar.

Servisinin ve müşteri temsilcisinin bana verdiği cevap aynen şu:

Makineye dengesiz çamaşır attığınız zaman kazanın sağa sola vurarar sizi uyarması imiş.

sinirden Gülersiniz bee

Almayın kardeşim bu markayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironston

Ben bu makineyi alalı 6 ay oldu . Şimdiden şangırdamaya başladı.

Dengesiz yük kontrolu nedir arkadaşlar.

Servisinin ve müşteri temsilcisinin bana verdiği cevap aynen şu:

Makineye dengesiz çamaşır attığınız zaman kazanın sağa sola vurarar sizi uyarması imiş.

sinirden Gülersiniz bee

Almayın kardeşim bu markayı

http://forum.donanimhaber.com/m_48947827/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48947827
    ilgili kısmı okursanız herhalde size yardımcı olabilirim.
    birde Ben bu makineyi alalı 6 ay oldu . Şimdiden şangırdamaya başladı. demişsiniz. az açıklarmısınız. kardeşim de böyle bir şey almayı düşünüyorda
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcolak55

sıvı deterjan bölümü yokmuş,orda bi sıkıntı olurmu acaba

Nasıl yaa, varmı böyle bir şey ? Sıvı yumuşatıcı koyulacak hazne yokmu şimdi ? Böyle bir çamaşır mak. olduğunu bile yeni öğrendim, yumuşatıcı haznesi 20 sene önce kullandığımız makinede bile vardı
  • Yumuşatıcı bölmesi mevcut. Sıvı deterjan kullanımı da mümkün, zaten makine su alırken ekleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Yumuşatıcı bölmesi mevcut. Sıvı deterjan kullanımı da mümkün, zaten makine su alırken ekleniyor.

Teşekkür ederim !

Olmaması mucize olurdu zaten...
  • quote:

Çamaşır makinesinde en yüksek enerji tüketen parça ısıtıcıdır. Motora oranla 7-8 kat daha fazla elektrik tüketir.

hocam, bu nedenle mi, cift su girişlilerin avantajı?

yani kombi ısıtıcak suyu, makina termostatı suya bakıcak, ve az calısacak makıandaki ısıtıcı, oyle midir?

peki cift su girişli alsak, tek su girişli olan evlerde de kullanabilir miyiz? malum kira..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Çamaşır makinesinde en yüksek enerji tüketen parça ısıtıcıdır. Motora oranla 7-8 kat daha fazla elektrik tüketir.

hocam, bu nedenle mi, cift su girişlilerin avantajı?

yani kombi ısıtıcak suyu, makina termostatı suya bakıcak, ve az calısacak makıandaki ısıtıcı, oyle midir?

peki cift su girişli alsak, tek su girişli olan evlerde de kullanabilir miyiz? malum kira..

Eğer kombiye yakın ise işe yarayabilir. Hatırladığım kadarı ile sadece soğuk bağlı ise soğuktan alır.
  • Profilo cm1001ctr alan arkadaşlara bir sorum olacak. Makinayla beraber kutusundan kullanma kılavuzu da çıkıyor mu. Bir yerde kutudan kullanma kılavuzu çıkmıyor diye bahsedilmiş ama ne derece doğrudur bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Profilo cm1001ctr alan arkadaşlara bir sorum olacak. Makinayla beraber kutusundan kullanma kılavuzu da çıkıyor mu. Bir yerde kutudan kullanma kılavuzu çıkmıyor diye bahsedilmiş ama ne derece doğrudur bilemiyorum.

Normalde hep var.

Kaybederseniz

https://portal.bsh-partner.com/portal(bD1kZSZjPTAwOQ==)/loginframe.htm?PORTAL_LANGUAGE=TR&PORTAL_LAYOUTINDEX=9&PORTAL_LOGINNAME=consumer_11_9&PORTAL_PASSWORD=password&PORTAL_REGIONINDEX=11&portal_endconsumer_menuid1=0000000400&portal_endconsumer_menuid2=0000000412&MATNRGA=CM1001CTR
  • Profilo cm1001ctr ye karar verdik ve nihayet aldık. Eve geldi ve servis tarafındanda kurulumu yapıldı. +4 yıllık garantiyi de yaptırdık. Şimdilik herhangi bir sorunumuz yok. 6 kg olanı işimizi görecekti ama son anda 7 kg olanını almaya karar verdik. Gerçi bununla 6 kg olanın tamburu hemen hemen aynı. İyi bir karar verdiğimizi düşünüyorum. Çalışması ve ses düzeyi de bence gayet makul. İlk izlenimlerim olumlu, tavsiye edebilirim.

İlave: Kullanım kılavuzu da makinayla beraber geldi. Daha önce makinayla beraber gelmediğine dair yazılar okumuştum, böyle bir durum yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 16 Nisan 2012; 16:04:40 >
  • Makineniz hayırlı olsun. Bu makinede zaten darbe emici sisteminden kaynaklı bir ses sıkıntısı yoktur. Sadece pompa ve yıkama motoru sesi alışılagelmiş çamaşır makinesi sesi düzeyindedir.

750TL bütçe ile Gorenje ve Profilo dışında alınabilecek başka güzel bir ürün yok kanımca.
  • quote:

Makineniz hayırlı olsun. Bu makinede zaten darbe emici sisteminden kaynaklı bir ses sıkıntısı yoktur. Sadece pompa ve yıkama motoru sesi alışılagelmiş çamaşır makinesi sesi düzeyindedir.

750TL bütçe ile Gorenje ve Profilo dışında alınabilecek başka güzel bir ürün yok kanımca.

Teşekkürler, yardımı olan diğer arkadaşlara da ayrıca teşekkürler..
  • 8-9 aydır kullanıyorum bu para ile alınabilecek iyi bir makine
  • http://www.beyazesyam.com/Profilo-CM1001CTR-7-Kg-1000-Devir-camasir-Makinasi-PROFiLO-TuRKiYE-GARANTiLi-_2028.html?ref=akakce&v=1.17.2#1

Beyazeşyam da 700 TL arkadaşlar fiyatı, site güvenilirmidir ? Nakit olarak alınacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impact_24 -- 20 Mayıs 2012; 11:45:31 >
  • http://www.novabazar.com/urun/b130b5143c6a7ec37460d3509be3875e/SAMSUNG-WF9602NQR-6-Kg-Camasir-Makine profile alacağına samsung al rahat et bak adamlar kampanya yapmışlar linke tıkla görürüsün kargosu filan hespi iiçinde fiyatların

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.