Şimdi Ara

Profilo BM 6480MG (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
12.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • değerli kardeşim, ben de bu makineden düşünüyordum ama şimdi hayallerim yıkıldı, napacaz nedecez?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

bsh grubunun bulaşık makinaları genelde kurutmada başarılı değiller.profilosu,siemensi,boschuda aynı çevremden edindiğim izlenim.Ancak şu da var,biz bulaşıklarlar bittikten sonra ekstra 15 dk lık duruluma yaptırıyoruz.Nedeni ise deterjan artıklarını iyice temizlemek.Bu açıdan ıslak çıkması bizim için sorun olmuyor :)

Kardesim sizde hangi makine var, bu extra durulama her makinede var midir ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

ozgur ceyizden 1035tl ye aldim.
    Tesekkurler

nakit mi aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukumi

quote:

ozgur ceyizden 1035tl ye aldim.
    Tesekkurler

nakit mi aldınız?

evet nakit aldım
    şimdi d0-d1 dıye bır olay var d1 yaptım bakalım extra kurutma bu
    normalde 33 dakıka olan kısa program d1 ile 45 dakıkaya çıktı
    2.50 cıvarı olan eko programda d1 e alınca 3:15 falan oldu
    d1 extra kurutma saglayacak
    sanırım yarın akşam çalıştıracagım
    kısa programdada çok guzel temızleme yapıyor
    en uygun cozum kısa program+extra kurutma olacak herhalde
    zaten bir kıtapçık gelıyor orda butun programların harcadıgı su ve elektrık sarfıyatını vermış
    eko için 7-15 gibi bir deger vardı,elektrık içinde bir aralık var ama kısa programda 10lt su ve elektrık sabıt degerde

• merekla beklıyoruz
  • evet arkadaşlar eşim gunduz d1 e alarak kısa programda çalıştırmış
    defaultda kısa 29 dakıka ama extra kurutma ekleyınce 45 dakıka oluyor
    Sonuç yıne aynı,45 dakıka sonunda eşim makınayı açmış bakmış,plastık kahvaltılıklar uzerınden şıpır şıpır su damlıyormuş,bardakların tabanı su dolu duruyormuş.Makınanın kapagını kapatmış ve 2-3 saat sonra tekrar açmış.Butun bulaşıklar kupkuru çıkmış.
    Tecrubelerımıze gore d1 veya d0 hiç fark etmıyor aynı şekilde kurulama duzeyı,hikaye olsun dıye eklemişler
    boşuna d1 yaparak extra enerjı harcamayınız,ekodada durum aynı.
    Makınayı d0 konumunda hızlı 29 dakıka çalıştırmak en ıyı performansı verecektır ama kurutma gerçekten vasat durumda.Porselen tabaklar kuru çıkıyor ama plastıkler ciddi ıslak,ayrıca bardakların tabanları su dolu,teflonlar sırılsıklam.
    eko ve hızlı programlar arasında temızlık olarak hiç bir fark oldugunu zannetmıyorum

kitapcıkta
    yogun-oto-eco-hassas için
    sure--2:55-1.05
    elektrik kwh--1.60-0.75
    su tuketımı--18-7
    aralıgı verılmış

ekspres için
    sure--1:00-0:29
    elektrık--1.30
    su-10lt

hızlı için
    süre--0:29
    elektrık--0:80
    su--10lt

seçim sizlerin arkadaşlar benım memnunıyet oranım %80 cıvarıdır,oda sessiz olması ve kısa modun guzel temızlık yapması.

• ben profilodan vazgeçtim, çıtayı yükselttim, aeg 77023 veya elektrolux 6600row veya 6630row düşünüyorum, ama henüz kaarrar veremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Katlanabilen tabaklıktan kastım üst sepette çay ve fincan tabaklarının dizildiği dar aralıklı tel çubukların büyük bulaşıklara yer açılması için katlanmasıdır.

Makinede 29dk 45'C ve 55dk 65'C olmak üzere 2 tane hızlı program var. Aynı zamanda yoğun 70'C, otomatik, ekonomik 50'C ve hassas 40'C programların süresini JetPlus tuşu ile kısaltabiliyorsunuz.

Bulaşık makinesinin dışına tıklattığınızda veya vurduğunuzda esnek ve boşmuş gibi olması normal. Bulaşık makinesinin kasası iç iskeletidir. Dıştan gördüğünüz sac sadece kapak vazifesi görür. Yani çamaşır makinesi ve buzdolabı gibi kasanın kendisi değildir. Kastettiğim buydu. Bu yüzden bulaşık makinesinin sacı ile çamaşır makinesinin sacını ancak beyaz eşya yapısı ve parçalarını bilmeyen insanlar kıyaslar. Tok ses aldığınız bulaşık makinesi saclarında sağlamlık hissini veren sac değil, altındaki strafordur

A+ ve üstü seviyelerdeki tüm bulaşık makinelerinde doğru ayar kullanılmazsa plastik ve teflon eşyalarda su damlası lekeleri gözlemlenebilir. Doğru ayar ve kullanımda sorun yaşamazsınız.

Candoğan bey, bu konuda geçen 6480 modelinin ıslak bırakma sorunu makinayı almak isteyen ben ve benim gibi birçok kişinin kafasının karışmasına neden oldu. Siz ne diyorsunuz? Bu durum kronik mi yoksa program ayarıyla çözülebilecek birşey mi?

• quote:

evet arkadaşlar eşim gunduz d1 e alarak kısa programda çalıştırmış
    defaultda kısa 29 dakıka ama extra kurutma ekleyınce 45 dakıka oluyor
    Sonuç yıne aynı,45 dakıka sonunda eşim makınayı açmış bakmış,plastık kahvaltılıklar uzerınden şıpır şıpır su damlıyormuş,bardakların tabanı su dolu duruyormuş.Makınanın kapagını kapatmış ve 2-3 saat sonra tekrar açmış.Butun bulaşıklar kupkuru çıkmış.
    Tecrubelerımıze gore d1 veya d0 hiç fark etmıyor aynı şekilde kurulama duzeyı,hikaye olsun dıye eklemişler
    boşuna d1 yaparak extra enerjı harcamayınız,ekodada durum aynı.
    Makınayı d0 konumunda hızlı 29 dakıka çalıştırmak en ıyı performansı verecektır ama kurutma gerçekten vasat durumda.Porselen tabaklar kuru çıkıyor ama plastıkler ciddi ıslak,ayrıca bardakların tabanları su dolu,teflonlar sırılsıklam.
    eko ve hızlı programlar arasında temızlık olarak hiç bir fark oldugunu zannetmıyorum

kitapcıkta
    yogun-oto-eco-hassas için
    sure--2:55-1.05
    elektrik kwh--1.60-0.75
    su tuketımı--18-7
    aralıgı verılmış

ekspres için
    sure--1:00-0:29
    elektrık--1.30
    su-10lt

hızlı için
    süre--0:29
    elektrık--0:80
    su--10lt

seçim sizlerin arkadaşlar benım memnunıyet oranım %80 cıvarıdır,oda sessiz olması ve kısa modun guzel temızlık yapması.

Kullanılan deterjan, parlatıcı durumu nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

içinden çıkan tekli kapsul var onunlada aynı şekilde kurutma vasat,hem ayrı ayrı denendı hemde kapsul olarak denendı
    ayrıca kurutmaya parlatıcının çok fazla bır etkısı olduguna ınanmıyorum.
  • ayrıca arkadaşlar ben bunu sorun olarak gormuyorum,zaten eko modu 3 saate yakın.Gece 12 gibi yatarken makınayı çalıştırdık sabah 8 de baktıgımda butun bulaşıklar (plastik,teflon) kupkuruydu.Ama yıkama bıtıp hemen 5 dakıka sonra açtıgımızda plastıkler ve teflonlar ciddi ıslak,bardakların tepelerı su dolu çıkıyor.Onun harıcınde porselenler ve bardakların diger kısımları kuru oluyor.
  • quote:

Arkadaşlar 2 defadır eko modda yıkama yapıyoruz,plastikleri anladım ama teflon tavalar bile sırılsıklam çıkıyor.3 saate yakın bır programda bu kadar ıslak olmasını anlayamıyorum kı son 45 dakıkası kurutma yapıyor.Plastikler zaten sırılsıklam ama teflon tencerelerın içleri damla damla sırılsıklam çekılde çıkıyor,ilk yıkamada altdakı sepetın tabaklıkları yatırıp yıkadık tencerelerı,ıslak çıktı.2.de tabaklıklara dayadık oyle yıkama yaptık yıne ıslak çıktı.Kurutma ile alakalı ciddi bir problemı var bu makınanın.

bu mesajınız biraz kafa karışıklığı yarattı bende. Nişanlımla bu modele karar vermiştik ve 1 gün sonra sizin yazınızı okuyunca hayal kırıklığı oldu. Neyse siz sıkıntı yok diyorsanız ne mutlu.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar 2 defadır eko modda yıkama yapıyoruz,plastikleri anladım ama teflon tavalar bile sırılsıklam çıkıyor.3 saate yakın bır programda bu kadar ıslak olmasını anlayamıyorum kı son 45 dakıkası kurutma yapıyor.Plastikler zaten sırılsıklam ama teflon tencerelerın içleri damla damla sırılsıklam çekılde çıkıyor,ilk yıkamada altdakı sepetın tabaklıkları yatırıp yıkadık tencerelerı,ıslak çıktı.2.de tabaklıklara dayadık oyle yıkama yaptık yıne ıslak çıktı.Kurutma ile alakalı ciddi bir problemı var bu makınanın.

bu mesajınız biraz kafa karışıklığı yarattı bende. Nişanlımla bu modele karar vermiştik ve 1 gün sonra sizin yazınızı okuyunca hayal kırıklığı oldu. Neyse siz sıkıntı yok diyorsanız ne mutlu.

Sadece bu model icin degil butun a++ makinelerin hizli yikama kurutma sorunu var enerjiden tasarruf icin bundan birazcik vazgecilmis eski arcelik lady superdi ama elektigi emiyordu resmen uzun programda gerekli ayarlamalarla kurutma problemi giderilmis ama genede tam olmasada.gonul rahatligiyla alin tasarruf cok onemli varsin plastikler islak olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: oski32

quote:

quote:

Sadece bu model icin degil butun a++ makinelerin hizli yikama kurutma sorunu var enerjiden tasarruf icin bundan birazcik vazgecilmis eski arcelik lady superdi ama elektigi emiyordu resmen uzun programda gerekli ayarlamalarla kurutma problemi giderilmis ama genede tam olmasada.gonul rahatligiyla alin tasarruf cok onemli varsin plastikler islak olsun

Hocam çok sağolun içimi rahatlattınız :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam çok sağolun içimi rahatlattınız :)

Ne demek o kadar arastirma yapmissin tam karar vermissin hop bir yazi oku kararsizliga dus. Piyasa da can ustadinda dedigi gibi f/p urunu bu hem elektrkten tasarruf et hemde su dan

• quote:

quote:

içinden çıkan tekli kapsul var onunlada aynı şekilde kurutma vasat,hem ayrı ayrı denendı hemde kapsul olarak denendı
    ayrıca kurutmaya parlatıcının çok fazla bır etkısı olduguna ınanmıyorum.

Alıntıdır.....

Bulaşık makinesi çalışma prensibi olarak son durulama sırasında cihaz içerisine aldığı suyu kaynatır. Bu kaynatma sırasında parlatıcı da kullanılarak buhar elde edilir. Makine suyu boşalttığında parlatıcı kimyasalı bulaşıklar üzerindeki suyun akmasını ve bulaşıkların kurumasını sağlar. Yazımızın ilerleyen kısımlarında parlatıcı kullanmak istemeyen aileler için parlatıcıya alternatif olan sirke kullanımından bahsedeceğiz.

Bulaşık makinesinin kurutmamasının temel nedenleri arasında parlatıcı ürün kullanmamak yada bitmiş olduğunu farketmemek gelir. Elektronik cihazlar cihaz içerisinde parlatıcı kalmadığında ikaz lambası ile kullanıcıya bilgi verir ve parlatıcı koymak gerekir. Diğer cihazlarda ise parlatıcı göstergesi şeffaflaşması parlatıcının eksik olduğunun göstergesidir. Kurutma performası için parlatıcı 1 ile 7 arasında seviyeler şeklinde kullanılır . Bu seviyelerden en uygun olanı 4 dür. İyi bir kurutma performansı için yıkama yapmadan önce parlatıcı seviyesine mutlaka bakmalısınız.

Kurutma performansını etkileyecek bir diğer etken bulaşıkların diziliş şekilleridir. Örneğin bardakları ters koymadığınızda hem yıkama hemde kurutma performansı tüm bulaşıklarınızı etkileyecektir. Bazı mutfak gereçleri ters olarak koyulsalar dahi dizaynlarındaki bazı kusurlar makinenin kurutma yapmasını engellemektedir. Bu duruma altı oval ve içeri doğru çukur olan bardakları örnek verebiliriz.

İyi bir kurutma yapmak için program seçimi konusunda da dikkatli olmalıyız. Bulaşık makinenizi programlarken su sıcaklığı konusunda iyi düşünmeniz gerekmektedir. 30 – 40 derece programlar kurutma açısından verimli değildir. Bunun nedeni suyun iyi kaynatılamaması ve makine içinin iyi ısıtılamamasıdır.

Bulaşık makinenizi uzun süre kullandığınızda tıpkı çamaşır makineniz gibi rezistansı kirece maruz kalacak ve bu zamanla suyu ısıtmamamasına neden olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi su sıcaklığı kurutma performansını doğrudan etkileyecektir. Kireç ile kaplanmış bir rezistans hem yıkama hemde kurutma açısında elverişsizdir.

Parlatıcıya alternatif olarak sirkenin kullanılmasından bahsedeceğimizi söylemiştik. Bir çok ev hanımı aile sağlığı açısından parlatıcı kullanmamayı tercih ediyor. Bunun nedeni parlatıcının durulama suyu ile birlikte makine tarafından kullanılması ve bulaşıklarda kimyasal kalacağı çekincesidir. Parlatıcıya alternatif olarak sirke kullanılabilir ancak sirke ile parlatıcı kadar iyi sonuçlar elde edilemez.

• quote:

quote:

quote:

bencede sızın dedıgınız gıbı 10 yılllık ındesıt vardı bızde elektrık canavarı,ıyı kurutuyordu ama çok elektrık çekıyordu.
    biz artık gece yatmadan once çalıştırıyoruz sabaha kupkuru oluyor,içindeki sıcaklıkla uzun sure bekletmek gerekıyor.
    kurutmada elektrık tasarrufundan dolayı ödun verılmiş ama ben problem etmıyorum.Onun harıcınde makına gerçekten çok guzel

• quote:

Bilğilendırme için teşekkür ederim,fakat bende kendi tecrübemi aktarayım.
    Finish quantum tablet kullandık makınanın yanında hediye olarak geliyor içinden 2 adet çıkıyor,ikisindede kurutma aynı
    Sonrasında sıvı parlatıcı kullandık,onlardada kurutma aynı,defaultda 4 gelıyor 7 ye kadar çektık değişen birşey olmadı.
    Makınayı kötulemıyorum arkadaşlar ben memnunum,hangi a+ makınayı alsam sanırım aynı kurutma performasını gösterecek.
  • quote:

quote:

Hocam ayni ben de sizin gibi hayallerim yikildi. 6480 alacam diye hayal ettim plan yaptim. Ama kurutmuyo deyince napacami sasirdim.

• Orijinalden alıntı: social

bencede sızın dedıgınız gıbı 10 yılllık ındesıt vardı bızde elektrık canavarı,ıyı kurutuyordu ama çok elektrık çekıyordu.
    biz artık gece yatmadan once çalıştırıyoruz sabaha kupkuru oluyor,içindeki sıcaklıkla uzun sure bekletmek gerekıyor.
    kurutmada elektrık tasarrufundan dolayı ödun verılmiş ama ben problem etmıyorum.Onun harıcınde makına gerçekten çok guzel

güle güle kullan kardeşim aynen bizdeki bosch da aynı şekil yıkıyoruz hem gece az elektrik yazıyor hemde kuru çıkıyor bu sayede
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.