Yüzbaşı
03 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 53 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Herkese merhaba,

İnce Hesap'tan 1 yıl kadar önce aldığım sistemim (özelliklerini ekran görüntüsü olarak ekliyorum), bilgisayarı açtığımda bazen çöküyor bazen sorunsuz açılıyor. Çöktüğü zaman ekran kartı üzerindeki ışıklar kırmızı ve beyaz olarak yanıyorlar.


Önce sorun driver'dan olabilir diyerek driver'ları güncelledim ancak o da çözüm olmadı. Şimdi sorunun hangi parçada olduğunu nasıl anlarım? Ona göre yenisini alacağım ya da garantiden değiştireceğim.


Şimdiden teşekkürler.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/49/d1/1f/49d11f25a054818cd7bcaccc253c346c.png&t=0&width=480&text=1
Merhaba,
Bir sorum olacak;

Eski Nikon D90 makinemde, deklanşöre yarım bastıktan sonra diyafram ayarladığınız makarayı çevirerek pozlama arasındaki stop'u belirleyebiliyor ve deklanşöre tam bastığınızda ise örneğin -1 0 1 olacak şekilde 3 ayrı fotoğrafı tek seferde çekebiliyordum. Bu da HDR yaparken kolaylık sağlıyordu.

Yeni aldığım aynasız Olympus OM-D EM10 Mark II makinemde böyle bir özellik bulamadım. HDR menüsünde yer alan 3-5-7 kare çekimleri, seri çekim yapıyor ve bu da makine elimdeyken maalesef titretmeme ya da oynatmama engel olamıyor. Olympus kullanıp da yukarıda anlattığım Nikon özelliğinin varsa yerini bilen var mıdır?
Merhaba,
Bir sorum olacak;

Eski Nikon D90 makinemde, deklanşöre yarım bastıktan sonra diyafram ayarladığınız makarayı çevirerek pozlama arasındaki stop'u belirleyebiliyor ve deklanşöre tam bastığınızda ise örneğin -1 0 1 olacak şekilde 3 ayrı fotoğrafı tek seferde çekebiliyordum. Bu da HDR yaparken kolaylık sağlıyordu.

Yeni aldığım aynasız Olympus OM-D EM10 Mark II makinemde böyle bir özellik bulamadım. HDR menüsünde yer alan 3-5-7 kare çekimleri, seri çekim yapıyor ve bu da makine elimdeyken maalesef titretmeme ya da oynatmama engel olamıyor. Olympus kullanıp da yukarıda anlattığım Nikon özelliğinin varsa yerini bilen var mıdır?
Yıllar önce, bisiklete ilk başladığım yıllarda DH Bisiklet Ankara Ekibi'ni kurarak keyifli dostluklar kurmuştuk. Sonra İstanbul'a taşındım ve maalesef bir süre bisiklet sürmeye ara verdim.

Şimdilerde (4 yıl sonra) tekrar başlamak istiyorum ve kendi kendime ufak turlara başladım. Ancak birkaç kişi olunduğunda yollar daha keyifli oluyor. Var mıdır bu taraflarda eşlik etmek isteyen?
Merhaba,
Elimde Lenovo marka bir laptop, bir de LG marka tek HDMI girişli bir monitör-TV var. Teledünya ile birlikte gelen 1 metrelik HDMI kablosunu bu iki cihaz arasında gayet güzel bir şekilde kullanabilirken, Çin'den aldığım 5 metrelik kabloyu kullanamaya çalıştığımda görüntü alamıyorum. Önce kablo bozuktur diye düşündüm ve yeni bir kablo sipariş ettim, ancak bunda da aynı sorunu yaşıyorum.

Kablo uzunluğu görüntü gelmesini engeller mi? TV kalitesi bu kablo uzadıkça verimliliği etkileyen bir faktör müdür? Bunu aşmanın bir yolu var mıdır?

Bilgi olması açısından, bir tanıdığım iPad ile kendi TV'sini aynı yerden aldığı (Çin'den) aynı özellikteki 5 metrelik kablo ile bağlayabilmekte ve görüntü alabilmekte.

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba,
Klavyede yazı yazarken ekteki görüntüde göreceğiniz saçma sapan yazılar ve mavi şeritler çıkıyor. Ekran görüntüsünü alabildiğim için yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Ne olduğu hakkında fikri olan var mıdır?

Teşekkürler.


Yakın zamanda 2.1 olan arazi lastiğimi 1.75'lik bir tur lastiği ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Tercihlerim şunlar:

Marathon Mondial -http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=83202

Marathon GreenGuard -http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=69137

Marathon Plus -http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=24542

Kullanan var mıdır? Önerilerinizi alabilir miyim?
Yaklaşık 1 haftadır planladığımız gezimizi bugün urqun ve kobithekobi ile gerçekleştirdik. En eskimiz 5 aydır bisiklete biniyor ve açıkçası üçümüzün de ilk dağ yolu tecrübesi oldu :)

Güne malesef şanssızlıkla başladım, daha evden çıkalı 5 dakika olmamıştı ki lastiğim patladı. Bisikleti alırken yanına ilk olarak aldığım şey olan tamir kitinin faydasını çok gördüm. Önce lastiği patlatan teli buldum ve çıkardım, sonra arka lastiği söktüm, tamir kitinde bulunan levye ile dış lastiğin bir kısmını çıkardım, patlak yeri zımparalayıp yine kit içinde bulunan yapışkan yamayı yapıştırdım. Tekrar şişirdiğimde gayet sağlam olduğunu anladım. Bu sayede lastik tamirinin ne kadar kolay olduğunu tecrübe etmiş oldum.Ardından yolda telefonlaştığım urqun geldi yanıma ve beraber kobithekobi ile buluşacağımız noktaya vardık. Lastik patlaması nedeniyle biraz geç vardık buluşacağımız yere. Bizi beklerken ağaç olan kobithekobi neyse ki beklediği yerdeki diğer ağaçlarla sohbet etmiş ve sıkılmamış

Yol Çiğdem Mahallesi'nde yer alan Fen Lisesi arkasından Ahlatlıbel'e kadar uzanıyor. Aslında örümcek ağı gibi sürekli bir yerlerden bağlantı yolları geliyor bu da bize oradan çıkarabileceğimiz çok rota olduğunun sinyallerini veriyor.Gidiş Konya Yolu üzerinden gidişe göre 1-2 km daha kısa, ancak sürekli yokuş ve bozuk yol olduğu için daha çok yoruyor. Ancak yine de Konya Yolu'nda dinlenirken bile güneşten kaçamayacağınız için, bu yol üzerinde birçok yerde ağaç gölgesinde oturup sohbet edebilirsiniz.

Yolda enteresan bir bina gördük. Eski ve yıkılmış ama tam olarak ne için orada olduğunu bilemedik.Yokuşlu dağ yollarından sonra tam olarak Anayasa Mahkemesi'nin arkasındaki askeri bölgeden çıktık Nizamiye girişindeki kameranın önünden bisikletlerle geçerek İncek Yolu'na bağlandık ve Ahlatlıbel'e vardık. Cumartesi olması sebebiyle olacak ki çok sakindi, hemen bir yer bulup kobithekobi ve ben gözleme-çay ikilisine giriştik. urqun'u sarmamış olacak ki o güne ızgara ile başladı. Ancak 1 - 1,5 saat sonra üçümüzün de gözüne kestirdiği tek şey dönerdi.Yola çıkmadan Ahlatlıbel'de son bir fotoğraf çektik.Yaklaşık 2 saat oturup sohbet ettiğimiz Ahlatlıbel'den ayrılırken aklımızda Google Earth'de gördüğümüz göl vardı. Bulabileceğimizden emin değildik ancak yine de denemek istedik. İlk girdiğimiz yanlış yoldan sonra göle ulaştık. Burada urqun'un frenlerinde bir sorun olduğunu farkettik ve kobithekobi birkaç fren ayarı yaptı.

Göl ODTÜ Biyoloji bölümünün deney yaptığı bir gölmüş. Güvenliği de olan gölün önünde birkaç fotoğraf çektirip yola devam ettik ve kendimizi ODTÜ'de bulduk. ODTÜ Sunshine Cafe'de biraz dinlendikten sonra tekrar yola çıktık ve A4 kapısında (100. Yıl Kapısı) vedalaştık.Bu tur; google earth sayesinde macera yaşayabildiğimiz, sürekli olarak 400 500 metre yokuş yukarı pedallamak zorunda kaldığımız, yokuş aşağı patika yollarda 40 km/s hıza ulaştığımız güzel bir gezi oldu.

Her iki arkadaşıma da yol arkadaşlıklarından ötürü teşekkür ederim.

@urqun @kobithekobi
Tour de France için sayılı zaman kaldı. Yarışları ve sonuçları buradan takip ederiz diye düşündüm. :)

Organizasyonun web adresi:http://www.letour.fr/le-tour/2013/us/

Benim favori takımım hangisi mi??? Evet doğru tahmin, tabi ki Lampre - Merida

http://www.letour.fr/le-tour/2013/us/teams/lam.html


DX.com'dan aldığım iki adet çanta hakkında fikirlerimi yazayım istedim.

Birinci çanta kadroya paralel şekilde gidondan takılıyor. Geniş ve üst kısmı şeffaf olduğu için cep telefonu koyabilirsiniz:

http://dx.com/p/roswheel-12496m-b5-4-8-bicycle-bike-bag-w-earphone-jack-for-cell-phone-black-blue-208124

Fiyatı 10 dolar. Fiyat performans konusunda 8/10 verebiliriz.

Diğeri de heybe şeklinde takılan bir başka çanta. Fotoğraflardakinden daha dar ancak yine de cüzdan, not defteri vs. gibi günlük hayatta ihtiyacımız olabilecek ufak şeyleri koyabiliriz.

http://dx.com/p/merida-nylon-bike-double-saddle-bag-46890

Fiyatı 5.30 dolar. Fiyat performans konusunda 7/10 verebiliriz.

İki ürün de su geçirmez değildir.

Ürünler 10 günde ulaştı.
Hakkında
Konum: Ankara
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Peugeot
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Vodafone
ISS
Superonline
Takım
Fenerbahçe
TV
Grundig
Ses Sistemi
Creative
Tablet
Ipad Air 2
Notebook
Lenovo
GPS, Navigasyon
Garmin
Dünyadan Futbol
FC Barcelona
Basketbol
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 875
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 979
İkinci El Bölümü Mesajları: 62
Konularının görüntülenme sayısı: 100.119 (Bu ay: 367)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 33 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.