DH Yönetici
14 Eylül 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 510 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Dün talihsiz bir olay yaşandı. Benzin almaya gittiğimde yakıt alan taksinin yanından geçerken taksici kapıyı açtı ve ben neredeyse taksiyi %80 oranında geçmişken onun şöför kapısı benim sağ arka çamurluğuma vurdu ve hareket halinde olduğumdan biraz sürttü.

Böyle bir durum başına gelen oldu mu? Kusur kime verilir? Kapıyı sonradan açtığı için yüksek ihtimal kusur karşı tarafa verilir ama benzin istasyonu olması işi karıştırır mı?

Yaklaşık 40 senelik bir binada giriş katında dairemiz var. Fakat tapuyu incelediğimde bodrum katı olarak görünüyor. Bunun düzeltilmesi ile ilgili bir müracaat söz konusu mu? Satarken alıcıya bunu nasıl açıklamalıyım?


Ayrıca dairemiz diğer daireler ile aynı boyutta olmasına rağmen tapuda arsa payı olarak 40 m2 görünüyor. Fakat giriş katı olmayan diğer dairelerde bu 80 olarak görünüyor. Bunun ile ilgili yapılabilecek bir şey var mı?

test başlıkBu bir test başlıktır. Silinebilir.

@MarionCobretti

Forumda bir çok kod sattım aldım bilen arkadaşlar vardır. Fakat bu arkadaştan 1 adet hb kodu almak istedim. Ücreti gönderdim kodu aldım. Kullanmak istediğimde geçersiz kod hatası verdi. Ekran görüntüsünü ilettim. 2. Kodu gönderdi ve o da geçeriz kod hatası verdi. Sonra diğer indirimlerle birleşmez dedi. Ama konuda öyle bi detay yok.

Olabilir böyle durumlar diyerek iadesini istedim. 2 kodda geçersiz dediği için hesaba tanımlanan bi kod yok yani kodlar hala kullanılabilir durumda. Fakat kendisi iade yapmayacağını kodların kullanıldığını söyledi. Canı sağolsun 3 TL bi para değil. Ama dikkatli olun arkadaşlar. Bugün bunu yapan farklı şeyler de yapabilir. Ekran görüntülerini de ekliyorum.Aracımda ufak tefek çizikler ve kedi dostlarımızın patileri yüzünden pasta cila yaptırmak istiyorum. Fakat araştırma yaptığımda nano, hibrit, diamond gibi bir sürü paket isimleri var. Ve bu paketler 550’den başlayıp 1500’e kadar gidiyor.

Kendim yapmak istemiyorum çünkü malzemenin önemi kadar işçilik de önemli. Tecrübe ettiğiniz ve tavsiye edeceğiniz yerler var mıdır? İstanbul Anadolu Yakası tarafında.
Selamlar,

Hatırlayanlar vardır belki. Aracıma park halindeyken çarpmışlardı ve servise bırakmıştım. İkame araç aldım ve bugün başıma yeni bir kaza geldi. Sıkışık trafikte ilerlerken yandan yola dahil olmaya çalışan araç ikame aracın sağ arka çamurluğuna vurdu. Kendi aramızda tutanak tuttuk. Resimleri ekliyorum. Bana ve çevreme göre öndeki araç yani sağ arka çamurluğuna vurulan araç haklı.

Sizce kim haklı? İkame yani kiralık araçta süreç nasıl ilerliyor?

İkame araçla kaza yaptım. Süreç nasıl ilerliyor?

İkame araçla kaza yaptım. Süreç nasıl ilerliyor?

İkame araçla kaza yaptım. Süreç nasıl ilerliyor?
Rampa aşağı park ettiğim aracıma yukarıdan gelen freni boşalan araç çarptı. Karşı tarafın trafik sigortası yok. Polis çağırıp tutanak tutturduk.

Tekerleri sağ (duvara doğru) çevirmiştim ve araç geri vitese takılıydı. Çarpmanın etkisiyle araç 30-40 cm kayıp lastiği duvara dayayıp durmuş. Görünürde sadece tampon hasarı var fakat aklıma takılan bi şeyler var.

Araç vitesteyken kayması şanzımana zarar vermiş olabilir mi?

Lastik o şiddetle duvara yaslanması akslarda sıkıntı çıkarır mı? Kaza sonrası arabayı çalıştırdığımda direksiyon kitlenmişti. Ekranda direksiyonu çevirerek çalıştırın tarzında bir şey yazdı. Baya bi güç uyguladıktan sonra araç çalıştı.

Elektronik park freni var. Ona bir zarar gelmiş olabilir mi?

Eve dönerken kontrol ettiğimde ses, vites geçişinde takılma, sağ sola çekme gibi şeyler hissetmedim.

Yetkili servise gidip mekanik aksamı kontrol ettirip eğer bir sıkıntı yoksa tamponu onarıma sokmayı düşünüyorum.

Fikirlerinize açığım.

Selamlar herkese,


Forum halkı olarak bugüne kadar bir çok konuda şikayetlerimizi ve sorunlarımızı dile getirdik. Bazen sesimizi duyurabildik bazen de duyuramadık. Özellikle AKN konusu forum bir başarısıdır. Biliyorsunuz bazı olaylara karşı sesinizi çıkartmadığınız sürece balinalar sizi yutabiliyor. Bugüne kadar forumda sesini duyurmak için konu açan, azınlık oldukları için seslerini duyuramayan ve forum halkından yardım isteyen bir çok kişi oldu ve elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Bugün ise benim sizden bir rica var.


Olayı kısaca özetlemek gerekirse bundan 33 sene önce İzmir Narlıdere'de kooperatif evleri inşaa ediliyor. İnşaat firması arsa sahibine 142 dairenin 42 tanesini veriyor. (Sözleşmede yazdığı şekilde) Geri kalan daireler ise inşaat firması tarafından vatandaşlara satılıyor. Kimisi topraktan giriyor kimisi inşaat bittikten sonra satın alıyor. 33 yıllık geçen bu süre içerisinde bölgenin rantı artıyor ve arsa sahibi dava açıyor. Sebebi ise inşaat firmasının taahhüt ettiği 42 daireyi vermemesi. Fakat bütün bu işlemler zamanında yasal olarak tamamlanmış, inşaat firması 42 daireyi arsa sahibine vermiş daha sonra noterden arsa sahibine ihtar çekilmiş fakat arsa sahibi kendi isteği üzerine 42 daireyi teslim almamış. Bu nedenle arsa sahibi uzun süren hukuk mücadelesi ile 142 dairelik 3 bloklu apartmanı yıktırma kararı aldırmıştır. Kalan 100 daire sahibine ise hiç bir hak verilmeden yıllarca çalışıp aldıkları evlerden ceketini alıp çıkmalarını istemektedir.


Sizlerden ricam en aşağıdaki metini cimer üzerinden Şikayet olarak İzmir Valiliği / İzmir Belediye'sine iletmeniz. Cimer linki: https://www.cimer.gov.tr/


Ne kadar çok başvuruda bulunursa yetkililerin daha fazla dikkatini çekeriz ve belki de bu usulsüz kararın kalkmasını sağlayabiliriz. Forum olarak bugüne kadar bir çok başarıya imza attık. Bunda da ses getirebileceğimizi düşünüyorum. Herkese şimdiden teşekkürler.


Aynı zamanda konuyu bir çok kişinin görmesi için öne çıkarırsanız çok sevinirim.Ekşi sözlüğe başlık açıldı: https://eksisozluk.com/entry/111108137Konu ile ilgili haberler:


https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/izmirde-uyusmazlik-defalarca-mahkemeye-tasindi-sitede-33-yillik-hukuk-mucadelesi-1754488

https://www.dha.com.tr/son-dakika/kooperatif-uyeleriyle-arsa-sahibinin-33-yillik-hukuk-mucadelesinde-yikim-gerginligi/haber-1650561

https://www.memurlar.net/haber/832063/33-yillik-hukuk-mucadelesinin-sonunda-yikim-gerginligi.html

https://www.iha.com.tr/izmir-haberleri/narlideredeki-kooperatiflerde-yikim-gerginligi-2316638/

https://www.haberler.com/narlidere-deki-kooperatiflerde-yikim-gerginligi-12085443-haberi//
Evlerimiz Yıkılmasın


33 yıl önce kurulmuş Özmavikent Kooperatifi’nin inşa ettiği 142 dairelerde şu an yaklaşık 350-400 kişi yaşamaktadır. İrfan Sağlam’a ait arsa üzerine tüm yasal izinler alınıp , projeler onaylandıktan sonra 5 blok halinde 142 daire inşa edip sözleşme gereği 42 daireyi arsa sahibine vermiştir. Ancak arsa sahibi noter ihtarına rağmen herhangi bir gerekçe göstermeden , daha fazla rant elde edebilmek ve belediyeye bağışladığı arsaları da geri alabilmek adına daireleri teslim almamış ve böylece 33 yıldır süren hukuk mücadelesi başlamıştır.  Bu daireler İzmir/Narlıdere belediyesinin aldığı encümen kararı ile yıktırılmaya çalışılmaktadır. Elektrik , su ve doğal gazlarının kesileceği bildirilen kooperatif sakinlerinin sesleri duyulsun, haksız ve de hukuktan uzak bu yaklaşımın bertaraf edilmesi için bu insanlara yardım edilsin , çığlıkları duyulsun ve 33 yıldır çektikleri zulüm son bulsun . Kendi alın terleriyle kazandıkları paralarla edinmiş oldukları dairelerden daha fazla kâr fırsatını görüp insanları evlerinden etmeye çalışan arsa sahibi İrfan Sağlam’ın sokağa çıkmamıza bile engel olan covid-19 döneminde bunu uygulatmaya çalışması da kârlarının insanların can sağlığından da daha önemli konumda tuttuğunun bir kanıtıdır. Burada zor durumda kalan daire sahipleri ekonominin de kötü olduğu süreçte evlerini , yurtlarını kaybetme korkusuyla baş etmeye çalışıyor. Çocuklar , yaşlı insanlar ve burayı terk edemeyecek bir sürü insan grubu yasal haklarını savunmak için yardım beklemekte. Artık iş engellenemez boyutlara girmiş belediyenin aldığı hukuka aykırı yıkım kararı ile evlerinden çıkartılarak binalarının yıkılması tehdidi ile karşı karşıya bırakılmışlardır. Daha fazla rant için bu durumu kullanan İrfan Sağlam ve haksız kararlar karşısında direnişimizde yardımınızı bekliyoruz. 

Hakkında
Konum: İstanbul, Maltepe
Meslek: Web Arayüz Geliştiricisi
Hakkımda:
dfhhfg
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Opel
Operatör
Türk Telekom
ISS
Smile
Oyun Platformu
PS4
Takım
Galatasaray
TV
LG
Klima
Toshiba
Ses Sistemi
Logitech
Tablet
Tablet
Notebook
MSI
Formula 1
Ferrari
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 605
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.394
İkinci El Bölümü Mesajları: 31
Konularının görüntülenme sayısı: 97.444 (Bu ay: 250)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.413 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.