M

Çavuş
06 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar;

Türk telekom fiber hattı kullanmaktayım. 35mb olan hız evden ölçüm yaptığımda 19-20mb seviyelerine düşmektedir. Bu durumu Telekom yetkililerine bildirdim. fiber çıkış kutundan ölçüldüğünde hatta 35mb olduğunu gördük. hatta testlerde hattın 100mb desteklediğini ölçtüler.
Bina 10 katlı çift daireli bir bina ben 3. katta oturmaktayım. bina kolanlarını incelediğimde benim internet kablo 10. kata kadar çıkmakta ve neredeyse her katta ek yapılarak aşağıya doğru inmektedir. bu kayıpların ek yerlerinden veya kablonun bu kadar uzun olmasından kaynaklandığını düşünmekteyim.
Bu sebeple fiber kutusundan sonra Telekom un taktığı kofre çıkışından itibaren cat6 kablo ile evde modeme hat çekmek istiyorum. hem uzunluk 20 metreye düşecek hemde ek olmadığından 35mb alabilirim diye düşünüyorum.
-kablo olarak ise Dark 20mt CAT6 CU AWG24 / 7 UTP Gri Network Kablosu nu düşünüyorum. bu kablo bu iş için uygun mu?
-Bu kablonun sadece 2 kablosunu kullanacağım ama hangi 2 ucunu kullanmalıyım?
-kabloları 4 lü olarak birleştirsem 2 uç yapsam daha yüksek verim alır mıyım?
Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
2010 model fiesta trend model alma niyetindeyim araç 65.000 km de. sahibinin söylediğine göre piston çizilmesinden dolayı garanti kapsamında serviste motor değişmiş. sizce bu aracı alayım mı yoksa uzak mı durayım. satarken bana sorun çıkartır mı? kullanırken sorun çıkartır mı?
-INTEL BOXDP55KG INTEL P55 DDR3 1600 / 1333 MHZ SOKET LGA1156 ANAKART 400,00 TL
-Intel Core i5 750 Lynnfield 2.66GHz 4 x 256KB 8MB LGA-1156 420,00 TL
-TEAM Xtreem Low Voltage DDR3 1600MHz CL7 4GB Dual Kit 275,00 TL
-ZOTAC NVIDIA GTX 260 Synergy 896MB 448BIT GDDR3 (DirectX 10) PCI-E x16 2.0 320,00 TL
-500GB 16MB SATA2 Barracuda 7200.12 Harddisk 100,00 TL
-OCZ StealthXstream 600W SLI Ready Power Supply 190,00 TL
-LG GH22NS30-40 22X SATA KUTUSUZ DVD YAZICI SİYAH 50,00 TL

verdiğim fiyatlar yaklaşık fiyatlardır. Toplamda yaklaşık olarak 1750-TL civarında.
uygun mudur?
sistemim aşağıdaki gibi. ama ekran kartında takıldım kaldım. nvdia geforce gtx istiyorum. 400-tl ye kadar çıkabilirim.

Anakart INTEL BOXDP55KG INTEL P55 DDR3 1600 / 1333 MHZ SOKET LGA1156 ANAKART
İşlemci Intel Core i5 750 Lynnfield 2.66GHz 4 x 256KB 8MB LGA-1156
Ram TEAM Xtreem Low Voltage DDR3 1600MHz CL7 4GB Dual Kit
Ekran Kartı -
Harddisk WD 1 TB 7200 RPM 32MB SATA2 (Caviar Black)
PSU OCZ StealthXstream 600W SLI Ready Power Supply
DVD-Rom LG GH22NS30-40 22X SATA KUTUSUZ DVD YAZICI SİYAH
arkadaşlar 1 ay önce falan bir devre gördüm bir sıcaklık devresi. display ekranda butonlarla bir sıcaklık yazıyorsun yani arttırıp azaltıyorsun devre o sıcaklığın altına veya üstüne çıktığında rölelere bağlı devreyi veya motoru,fanı,ısıtıcı çalıştırıyor aranızda bu devreyi bilen var mı?bu bir bitirme teziydi nedense almadım ama şimdi çok pişmanım.bilen var mı?
arkadaşlar elinde display ölçüleri olan var mı devreyi proteus ta çizdim baskı devreyi çıkarırken display footprintini bulamadım acil ölçüleri lazım varsa küçükten büyüye doğru

iyi çalışmalar...
arkadaşlar ben elektrikten tasarruf eden bir cihaz duydum haberi olan var mı?
cihaz şu:220 V şebeke gerilimine taktığımızda motorlu cihazlarda yaklaşık %80 civarında tasarruf sağlıyormuş.cihazı normal ev prizine takıyoruz ve cihazın prizinede buzdolabi,çamaşır makinası yani motorlu cihazın fişini takıyoruz ve normal harcamadan %80 tasarruf ediyor.

bu cihazdan haberi olan varsa lütfen yardım devre şeması olsa daha iyi olur...

arkadaşlar proteusun en yeni sürümünü hangi siteden bulabilirim.
arkadaşlar proteusta bazı elemanların footprintleri yani kılıf tipleri yok örneğin displaylerin bunlara kılıf tipi nasıl ekleyebilirim.baskı devre çıkmıyor çıksada displayler eksik çıkıyor.
selamlar
daha önce mail adresime elektronik bolümünde açılan konular hakkında mail geliyordu fakat şimdi gelmiyor ne yaptıysamda olmadı lütfen yardımmmm

mehmetaa@gmail.com
Hakkında
Meslek: elektronik
İlgi Alanları: elektronik bilgisayar pic
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 52
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 64.323 (Bu ay: 59)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.