Çavuş
05 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam donanım haberin gülleri,

Aşağıdaki bölümlerin birisini yazacağım ve çalıştığım için buralarda devam zorunluluğu olmayan bir bölüme gitmem gerekiyor. İnternette konuyla ilgili yazılanlar güncel değil. Böyle bir index zaten yok. Kafam allak bullak. Ne olur yardım edin.

Marmara İşletme (İÖ)
Marmara İktisat (İÖ)
Marmara Halkla İlişkiler (Örgün ya da İÖ)
Marmara Gazetecelik (Örgün ya da İÖ)
Marmara Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (İÖ)
Marmara Ekonometri (İÖ)

İstanbul ÇEKO (Örgün ya da İÖ)
İstanbul Ekonometri
İstanbul İktisat (İÖ)
İstanbul Gazetecilik
İstanbul Rus Dili ve Edebiyatı

Mimar Sinan Sanat Tarihi
Merhabalar,başlık biraz hayır kurumu isteği kıvamında olmuş idare edin

Çok uzatmadan söze gireceğim,şu sıralar yeni bisiklet mevzusuna sarmış bulunmaktayım.İlk bisikletimi seçerken yardımlarınızı bekliyorum.Max.700 TL bütçem var ve kesinlikle üstüne çıkamam.Kısa vadede ulaşım aracı olarak düşünmüyorum.Önce bir spor amaçlı yapayım,kendime güvenebilirsem ulaşım aracı olarak kullanırım.Öyle dağa bayıra da niyetli değilim ancak temiz asfaltta da kullanmayacağım bu sebeple yol-dağ arası bir şey lazım.Bu bütçeye zor olduğunun farkındayım ancak disk fren olsun istiyorum.Çünkü ileride fren modifiyesi yapabilirim ve V frenden diske geçmek daha teferruatlı malumunuz.

Ben Carraro 420 Grunge düşündüm,sizce nasıldır?Aynı bütçeye önerebileceğiniz başka neler var?

Hepinizi saygıyla selamlıyor ve cevaplarınızı bekliyorum
İyi günler,

Fen Bilimleri'ne gidiyorum ancak çeşitli sebepler dolayısıyla dershaneden ayrılmak istiyorum.Veli olarak M.E.B.'de öğretmen olan kuzenim görülüyor.Geçen hafta gitmiş konuşmuş,başka ülkeye gidecekler demiş ama o ülkede okuyacağıma dair belge istemişler.Lakin öyle bir durum gerçekte söz konusu değil.Derslere de giremiyorum çok fazla.Genelde kaçırıyorum ilk dersleri, 40 küsür ders devamsızlığım var.Biraz baktım sözleşme iptali için,ödeme zorluğuna dair belge,sağlık sorunu varsa rapor,yer değişikliği için belge falan istiyorlar.Ancak bunların hiç biri yok.
Daha öncesinde şube değiştirmek için ne yapmam gerektiğini sormuştum,bana dilekçe yaz,kabul edilirse naklin yapılır ancak ücret buraya göre daha yüksek dendi.Ben de dilekçe yazıp nakil istesem sonra diğer dershanenin istediği fiyatı yüksek bulduğumu söylesem dershaneyle ilişkim kesilir mi yoksa eski dershaneye tekrar gitmek zorunda mı kalırım?

Arkadaşlar,konu biraz acil.Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.Bir de bu nakil dilekçesinin bir örneği var mı?Ne yazayım dilekçeye?
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar,beni upgradesiz 2 sene kadar idare edebilecek bir sistem topladım kendimce.Bütçe kısıtlı olduğu için AMD istiyorum ama 1-2 sene içinde yapacağım ilk modifiye işlemci ve anakart için olacaktır.O zamana kadar ne olur çok bilemiyorum ama Intel'e geçmeyi planlıyorum.Neyse çok uzatmayalım ; kısaca bahsedeyim : ben bu işlerden çok az anlıyorum ve temel olarak oyun için kullanacağım.Sadece bir şartım var o da beni iki sene upgradesiz idare edebilecek ve 1900 TLyi aşmayan bir PC.Monitör dahil,zaten en çok elimi kolumu bağlayan konu da bu.

Teknobiyotik'teki PC oluşturma sihirbazını kullanarak hazırladım sanırım uyumda bir problem yok ama söylediğim gibi bu işten çok az anlıyorum.

Benim topladığım sistem :

Kasa - AeroCool VS-9 600W (Siyah) Mid-Tower Oyuncu Kasası -206,54 TL
İşlemci - AMD Phenom II X4 970 Black Edition AM3 8MB 3.5GHz Dört Çekirdekli İşlemci 306,51 TL
İşlemci Soğutucu - 1 x Akasa AK-968 X4 Intel/Amd Soğutucu 39,51 TL
Anakart - Gigabyte GA-770T-D3L AMD 770 AM3 DDR3 ATX Anakart 158,66 TL
Bellek - Kingston HyperX 4GB DDR3 1600MHz CL9 (KHX1600C9D3/4G) 62,97 TL
Ekran Kartı - Asus ATI HD6850 DirectCU 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı 360,35 TL
HDD - SAMSUNG 1 TB 7200 RPM 32 MB Ön Bellek 3,5" SATA II DISK (HD103SJ) 118,73 TL
Optik Sürücü - 1 x LG GH22NS50 SATA Siyah DVD-RW (Oem / Kutusuz) 41,99 TL
Monitör - AOC E2243FWS 21.5" 5ms Full HD Geniş Ekran LED Monitör 285,42 TL

Son olarak sistemi İstanbul Forum Satürn'de toplamayı planlıyorum.Orada bu ürünlerin fiyatları biraz daha uygun gibi.Bu konuda da önerilerinize açığım.

Şimdiden teşekkürler.
Beyler param buna yetiyo o nedenle bunu alıcam ama bi de buraya yazayım dedim.Kullananlara ya da bilgisi olanlara sormak istediğim bi iki şey var..

-Öncelikle bi görüşlerinizi alayım..
-Beyler bu padlerin derileri değişiyo mu?
-Pedallar kötüymüş, roland gibi markaların elektro davul pedalını takabiliyor muyuz buna?
-Bi de fazladan ped takabiliyo muyuz ??
Beyler , ben HP 6735s kullanıcısıyım (ama bu makineyi aldığım güne lanet okuyorum, sakın almayın) ve ekran kartından vs. çok da anlamam bu nedenle screen shot ekledim ; ATI Radeon HD 3200 ekran kartı var. Özellikler aşağıda . Bi derdim var ki sormayın: bu ekran kartı hiç bir oyunu kaldırmıyor .. Biraz araştırdım doğrudan ekran kartını değiştiremiyormuşuz ama dışardan ekran kartı ekleyebiliyormuşuz ( heralde USB yoluyla fln ) her neyse size sormak istediğim bu sonradan eklenen ekran kartları işe yarar mı? Nasıl çalışır?

Hakkında
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:
Hastalıklı bir halet-i ruhiyenin alameti, gizlisi egosu.Uzaktan tuzak, mustahak ayakları.
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Steam
choasista
TV
Samsung
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 81
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.712 (Bu ay: 82)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.