Teğmen
09 Şubat 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam arkadaslar
Yurtdisinda yasiyorum. Sonbaharda Turkiye'ye kesin donus yapacagiz. Nuvi 260w GPS cihazimi severek kullaniyorum burada ve Turkiye'ye gelirken yanimda getirmeyi dusunuyorum.
Simdi bu cihaz Turkiye yollarinda calismak uzere nasil formatlanir? Bu konuda bilgisi olan arkadaslar bana adim adim izah edebilirlerse cok sevinirim. Ya da eger bu konuda kilavuzlar varsa beni oraya yonlendirirseniz de olur.
Simdiden tesekkurler.
http://www.trackmaniagame.com

Yaris pistini kendin tasarlayip yarisiyorsun. Grafikler o kadar mukemmel degil belki ama fikir olarak cok hos. Demosunu indirdim bu aksam kurup oynayacagim.

Sam

Arkadaslar aranizda Quake hayrani olan varsa su adrese bir goz atsin:

http://tenebrae.sourceforge.net/index.php?page=screenshots.txt

Adamlar orjinal Quake'ye bumpmapping falan eklemisler, teknolojiyi guncellemisler. Accaip hos gorunuyo valla.

Sam

Evet soru cok basit. Sizce bu forumda din, vicdan ve siyaset konulu topicleri kendi goruslerini empoze etmek amaciyla suistimal eden. Tartismadan cok propaganda amaci guden topicler acan veya cevaplar yazan. Gorunenden farkli belli bir acendasi olan kisi ve kisiler var mi yok mu?

Sam
Hakkaten baydi artik. Su konu disi forumunda acilan uc topicten bir tanesi hemen bu olaya donuyor. Artik kimse agiz tadiyla birsey tartisamaz oldu. Hep ayni isimler, hep ayni numara. Birisi acilan topige laf atar digerleri "geciyorduk da ugradik" edasiyla guya "fikir belirtip" arkadaslarini desteklerler sonuncusu da dayar baska sitelerden araklanmis propaganda materyalini. Ozellikle bu gibi konularin tartisildigi baska forum acilsin da bu arkadaslar surayi rahat biraksinlar artik.

Acaba sadece ben mi boyle dusunuyorum yoksa bu rezaletten rahatsiz olan baska sagduyu sahibi arkadaslar var mi forumda onu ogrenmek icin actim bu topigi (Sadece ben cikarsam hic sasirmam gerci ya). Rahatsizsaniz duyalim sesinizi.

Sam
Aldik taktik bakalim. Uff pufur pufur cok guzel. Sessiz de bayagi kerata. Guzel Artic silver 5 de surmusum takmadan evvel sahane.
Fakaaat, bu nesnenin uzerinde bir kontrol var (Fanmate-1 diye) onu nasil kullanacaz bilemiyorum. Uzerinde bir dugme var cevirdikce fanin hizi artmasi ya da azalmasi lazim bana pek bir ise yaramiyormus gibi geliyor. Bir de her hizi arttirmak istedigimde kasayi mi acmam gerekiyor simdi? Eskiden CPU'nun uzerinde AVC diye bir fan+heatsink vardi, surekli 4bin kusur devirde donerdi. Simdi bu 2200'lerde donuyor sicaklik eskisiyle ayni. Acaba Intel speedfan programini kursam fan suratlerini buradan ayarlayabilir miyim?

Sam
Daha onceden biri post ettiyse kusura bakmayin.

http://www.atoz-ezgo.com.tw/ezgo-external.htm

Sam

Mukemmel bir belgesel!
Oralara gelir gelmez mutlaka izleyin. Etrafinizdaki herkese tavsiye edin.
Seyretmeden once Bush'dan nefret ederdim. Simdi ona sadece aciyorum.

Sam
Selam,
Bende BFG 5950U ekran karti var. Core ve Memory ayarlari defaultda 475\950 olmasi lazimken 300/900 gosteriyor. Bunu nasil eski haline getirebilirim. RivaTuner'le denedim her restartda eski haline donuyor. GeForce Tweaking Utility diye birsey indirdim o da ise yaramadi. Ne yapmaliyim?

Sam
Selam forumdaslar,

Sistemi ilk aldigim haliyle 3dMark01'den 19995, 03'den 7000 cekiyordu. Far Cry'da 1024x768' cozunurlulukde hersey very high (water Ultra h.) AA, AAF sonda acik havada ortalama 33-40 FPS alabiliyordum.

Dosya sistemini Fat32'den NFTS'e cevirdim, hard diskleri raid bagladim, taze bir windows xp pro kurdum, fakat performans accaip dustu. Simdi 3dMark01'de 17bin'den yukari cikamiyorum, FArcry'da yukaridaki ayarlarda 20-30 FPS arasi ancak alabiliyorum. Isin garibi, ayarlari dusurunce de fazla bir degisiklik olmuyor. 1-2 FPS falan artiyor o kadar (Eskiden aa ve aaf'yi kapatip ayarlari low'a alinca 100fps'yi falan buluyordu).

"Ulan biz birseyi yanlis yaptik galiba" diye yukarida yaptigim islemlerin hepsini tekrar yaptim (fdisk, format, yeni XP kurulumu), NVIDIA'nin eski ve yeni suruculerini denedim hic bir fayda etmedi. Acaba nedir sorun? XP pro mu? RAID mi? yoksa bambaska birsey mi? Yorum ve onerilerinizi bekliyorum.

Sam

Not: sistem ozellikleri imzamda var ama kolaylik olsun diye buraya da koyayim.

P4 3.2 EE
Intel D875PBZ
2 GB Corsair xms3200
2x WD raptor 36.7 GB (raid 0)
BFG FX5950U 256 mb
SB Audigy 2 zs Pro
Hakkında
Forum İmzası:
Xeon X3370
ASUS P5E WS PRO Intel X38
8GB Muskin DDR 1066
eVGA 285GTX
Areca 1110 (PCI-X Raid card)
4x300GB VelociRaptors (Raid 0) + 150GB Raptor
Corsair HX1100 Modular PSU
X-FI Elite Pro
MM-UFO
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 243
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 9.313 (Bu ay: 14)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.