Teğmen
05 Şubat 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 11 (Bu ay: 0)
Gönderileri
ekrani kasasiyla almanizi tavsiye ederim.Her ne kadar diger ekran takmakdan zahmetli olsada saglamlik acisindan kasasi ile degistirmek yeni gibi sapasaglam oluyor.sadece ekran degistirmede yapistiricini kalitesi ve presleme yetersiz gelebilir.en son aldigim urun
http://www.aliexpress.com/item/100-Test-LCD-Screen-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-For-Oneplus-One-with-Frame-Free-Shipping/32356277678.html

ekrani degistirirken dikkatli olunmasi gerekli noktalardan bitanesi ear receiver dedikleri ses alicisini cikarirken dikkatli isitarak cikarmanizi tavsiye ederim pahali bir parca degil( ama nazik bir parca
Acer liquid kullanan arkadaslar varmi aceba ?
BU telefon hakkinda bilgisi olan varmi foto kalitesi kamera kalitesi,turkce dil destegi ve tabii ki kullanim kolayligi hakkinda...
sistem
Intel Core 2 Quad 6600
200GB harde schijf x3
4 GB DDR2 RAM
Asus Nvidia gtx285 - 1 GB
dvdrw

psu 460 watt yeterli gelmiyor.Yeni bir PSU alacagim Ikinci elden iki tane psu buldum

OCZ GameXstream 1010W ve
Corsair TX-750watt

Simdi fiat olarak ikiside asagi yukari ayni.Ihtiyacim olandan fazla olan 1010watt in bana dezavantaji olur mu elektrik sarfiyati konusunda.Isden anlayan arkadaslardan fikir istiyorum hangisi benim icin uygun olur?
Simdiden yardimci olan arkadaslara tesekkurler.
Sistem

Intel Core 2 Quad 6600
600GB harde schijf
4 GB DDR2 RAM
Asus Nvidia gtx285 - 1 GB
Nexus iStyle Case
Nexus 460W silent Power Supply

Sorun ise soyle;normal sekilde bilgisayarda sorun yok gayet guzel calisiyor.Ama COD4 oyununa basladigim zaman bir kac dakika icinde pc kendini resetliyor.PSU yetersizliginden olabilir mi?Yada PSU nun orjinalinde bir tane 6 pinli PCI soket var,diger ikinci soket icin adapter kullaniyorum.Problem o adapterden mi ki acaba?Birde o adapteri nasil kullanilacagini soracagim cift beyaz kablo tek PCI 6 pin oluyor o iki beyaz kabloyuda psu ya baglamam mi lazim?
Yardimci arkadaslara simdiden tesekkurler
ikinci elden gtx285 aldim. Pc ye bagladim ama ekrana goruntu vermedi.Kablo baglantilarinin hepsiyle baglanti olacak mi?Cunki benim pc de altili pinli olan kablodan bir tane var,ama kartin ustunde iki tane altili pin ve birde kucuk bir kablo takma yeri var.Ekrana goruntu gelmemesi bundan olabilir mi?Kullanan veya bilen arkadaslardan yardim bekliyorum.Simdiden herkese tesekkurler...
Bir yakinimin bilgisayar masasinin metal bolumlerinde elekrik var.Gecenlerde bilgisayar kasasina elimin ince derisi dokundugunda elektrik carptigini hissettim.Ama elimle dokundugumda bunu hissetmedim.Simdi bu kasaya ne yapabiliriz?Bu kasanin bir yerlerinde elektrik kacagimi var bu kacagi nasil bulabiliriz?Ya da bu kadar elektrik normal ve zararsiz mi?Simdiden yardimci olacak olan arkadaslara tesekkurlerimi sunarim...
Bilgisayar son gunlerde oldukca agirlasmisdi.Kontrol ettigimde ramlarin birinin iyi takili olmadigini gordum ve yerine yerlestirdim.Ne olduysa ondan sonra oldu.Ekran siyah bios a da girilmiyor.Calisan kisim power dugmesini actigim zaman anakartin yesil isigi yaniyor,cd yi acip kapatabiliyorum.Baska birsey yok.Bios un bip sesi gelmiyor harddiskler,islemcinin fani ve diger sogutucu fanlar calisiyor. ama ekran siyah...
Denediklerim:
-butun kablolari tek tek kontrol ettim(anakartin guc kablolari,hdd lerin kablolari)
-ramlari tek tek cikarip taktim ramlari diger pc de denedim calisiyorlar.Baska ram takip dedim.
-Cd den calisan linux (ubuntuyu) denedim.
-Forumda bazi arkadaslarin basina gelen statik elektrik olayini denedim(power kablosunu cikarip pc'nin calistirma butonuna 30-40 sn basili tuttum)

Ama nafile ekran yine siyah sanirim ya
ekran karti (bana gore iyi ihtimal yani karti kendim degistirebilirim)
ya islemci ( Buda iyi ihtimaller arasinda bunuda yapabilirim)
yada anakart (En kotu ihtimal bunu kendim yapmam baya zor :(
yanmis olma ihtimali kaliyor sizce bunlardan hangisi? veya baska birsey akliniza geliyor mu sayin ustalarim?
Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler...
Benim mio 268+ in sanirim registerlerinde bir problem var.Bu yuzden mio 268+ i olan bir arkadas registery backup yaparak bana yollayabilir mi?Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler.
Selam arkadaslar,
sorun oldukca buyuk gibi.mio 268+ in kendi orjinal karti sadece benelux icin gecerliydi.izin icin baska bir sd kart a guzargahdaki ulkelerin kartini yuklemisdim.Simdi ne orjinal karti kullanabiliyorum.Nede baska baska programlari.uyari olarak kartin isole edilmisdir diyor.Miopocket2.0 ile igo,tomtom,mio2008 kurdum ama malesef gps sinyali almiyor!!!BU nasil is anlamadim.cep telefonlarindaki gibi imei numarasi felan mi oluyor antenin yoksa?antenin sinyal alisini kapatmis olabilirler mi?Yoksa flash bellekte bir dosyadan mi once sinyal aliyor?flash bellegini komple formatlamam mi lazim?Bu konuda usta olanlardan acil yardim istiyorum.Yardimci arkadaslara simdiden tesekkurler...
mio 268+ in v2 olanini v3 yapmak icin sitesinden download yaptim orda gosterildigi sekilde instal ettim.v2 desorunsuz calisiyordu.Simdi sataliet ikonuna tikladigim zaman 3Not map found in sd and flash diye bir mesaj geliyor.Ustalarda ricam bana bir yol gosterin ne yapmam lazim?Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 243
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 19.574 (Bu ay: 64)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.