3

Teğmen
05 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 12 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam arkadaşlar,
Yararlı olmak ve eleştirmek adına açılan basit bir konuda bile zayıf kişiliğini konuşturan arkadaşlar sayesinde forum ortamından iyice soğudum, yani burada doğru yapsa bile yanlış düşünerek yaptığını fark eden, ya da nerede yanlış yaptığını gören o kadar insana kendi küçük beyninizle aşağılamada bulunamazsınız, bu tiplerin boş boş diklenip ahkam kesmesi gerçekten çok gülünç. Yararlı olmak için açılan basit bir konuda bile bu hallere girmeleri iyice soğuttu beni açıkçası, yapmadığı netle anonim hesabından diklenmeleri ayrı rahatsız edici. Burada yaptığını önemseyen, hassasiyeti olan birkaç insana ulaşmaya çalışırken böyle durumlarda kalmak bir de üzerine sorun çıkaran damgası yemek gerçekten çok gülünç. Bir ''Gypsie'' ile insani düzeyde tartışamıyorsunuz maalesef.

Burada bulunma amacım aralarda soru çözmek, değerlendirmek, kaynak tavsiye etmek ya da almaktı, ama bazılarınızın aşağılık kompleksi çekilir cinsten değil. Burada yararlı olmaya çalışan büyüklere, tecrübelilere gerçekten sabır diliyorum. Burada yine tanışıp hikayesini dinlediğim samimi arkadaşlara da sınavında başarılar dilerim, öyle uzun bir süre bulunmadım ama kalıcı olarak uzak kalmak istiyorum artık.Abartımı ve sivilcelerimi alıp çıkış yapıyorum.
Ösym deki amcalar soruları kendi perspektiflerinden hazırlar, biz de adaylar olarak onların bakış açısını tutturduysak doğru yapmışızdır gibi bir kafa yapısının sağlıklı olmadığını düşündüğümden uzun süre kimse bahsetmediği için bahsetmediğim ama yanlışlığına emin olduğum bu soruyu oylamaya sunuyorum.

(Cevap hüzün ve özlem)
Konuyu aldığım cevaplar doğrultusunda düzenleyip sebebini açıklıyorum,
OOO ÇOK KOLAY SORUYDU YA diyenler de gerçek çözümüne bakabilir;

Benim gibi sitem sözcüğünü yakınmayla benzer görenler için de örnek olur;


Sitem bir kişiye direkt olarak yapılan yakınmayken bir duruma ya da kendi kendine bulunduğunuz hallenmelerde sitem söz konusu değil.
Bu yazı veya yorumlardaki halim bir sitem iken, duruma veya hayatın gerçeklerine karşı duyduğunuz yakınma kesinlikle sitem belirtmez. Bir kişiye göstereceğiniz -atıyorum- öfkeniz ya da yakınmanızı kişiye sakin bir dille iletiyorsanız siteme örnek olabilir.
''Hani bana 9 tat kat rulokat alacaktın?'' gibi.
Bu sebeple soru doğru.
Hala geçmişe özlemi varsa hüzün de vardır gibi bir mantığı düz buluyorum.

Elbette forumda kendisinden emin emin konuşan tüm arkadaşlar bu ince detayı biliyordu, onların zekalarına saygı duyuyor ve şampiyonluk yolunda başarılarının devamını diliyorum.

Niyetim kimseye hakaret etmek değildi tekrar söylüyorum,
Polemiğe girmemek için sildiğim (ayriyetten de bunu belirttiğim) mesaja, '' Haa kendinle çeliştiğini fark edip sildin, ergen seni'' gibi yorumlar atan kişilerin amacı nedir bunu da çözebilmiş değilim.

Her neyse, benimle aynı sebepten hata yapan ve içine kuruntu düşen varsa cevabını bulmuş oldu,
insanlık, arkadaşlık kazansın, mezun abilerin reisliği adamlığı 99'luya yaptığı baskı daim kalsın.
Çünkü onlar bizim çok zeki çiçeklerimiz.

Sevgiler.

Çok kısa bir soru soracağım ,
forumdakilerin çoğunda apotemi fasikülleri karekök lys mat soru bankası bitmiş, bilfen ve endemik incelenmiş üzerine denemeler çözülmüş birey kitabı çözülmüş gibi duyumlar alıyorum. Bu kadar kaynağı inceleyen/bitiren kişiler mezun mu? Şubat ayı hariç ygs zamanı bile lys çalışmama rağmen bu kaynakları tamamen bitirmiş değilim, fen bilimleri yayınlarından ve karekökten yarıladım, bir de geometriyi tamamlamaya çalışıyorum.

Niyetim el alemi sormak değil, ben mi eksiğim? Ne yapmalıyım zaman kazanmak için? Mezuna kalmadan 15k dan çekemez miyim ben bu sınavı...
...
Merhaba arkadaşlar kısaca durumumu anlatmak istiyorum,
Mustafa Saffet Anadolu Lisesi öğrencisiyim,
11.Sınıftayken bugüne kadar okuduğum kitaplar konuştuğum görüştüğüm insanlardan aldığım bilgilerin ardından, Türkye'de seçilebilecek bölümleri inceledikten de sonra Tıp okumak istediğime karar verip çalışmaya başladım.
Fizik hariç herhangi bir sorunum yoktu belki o da Z(C)innet hoca'yı anlamadığımdandır... Bu yıl biraz sıkıp düzelttim, istediğim seviyeye getirdim, ygs zamanı bile çoğunlukla LYS çalışan biriydim o yüzden pek korkmuyorum. Ygs'de söylenilenlere göre ilk 15k gibi duruyor,
fakat son zamanlarda yapılan konuşmalardan sonra Tıptan çok soğudum. Prestij ve paranın çoğunlukla ön planda olması, yüksek puan yaptım en iyi buna girerim kafasıyla gidilmesi, sen benim kim olduğumu biliyor musun halleri gözümde iyice yerini değiştirdi.

Bu olaylardan sonra vizyonumun ne kadar dar olduğunu fark ettim, her ne kadar puanlarım ortalamanın üzerinde de olsa sonrasında bir şeylerin farkına varıp başa sarmak istemiyorum, bu yüzden sizin tavsiyelerinizi duymak isterim. Tavsiye ettiğiniz bölümlerle ilgili.
Fen bilimlerine meraklıyım, özellikle biyoloji ve fizik kısımlarına, hayat boyu hevesle okuyabilirim, ilerleyebilirim. Matematik dersi için de bunlar geçerli...

Ya da bu konuşmaları düşünmeyi kes, ilk hedeflediğin neyse ona hazırlanır gibi çalış sonrasını paşalar gibi seçersin, şimdi düşünüp dikkatini dağıtma bunlarla mı dersiniz? Bu yollardan gelip geçmiş arkadaşlar, tecrübesi olanlar fikirlerini söyleyebilir mi?
Elime 2013 basımlı bu kitap geçti, sizce soru incelemek amacıyla çözsem zaman kaybı olur mu? Eskilerden duyan gören çözen var mı?
Çevremden sınav gerçekten zordu, ygs tarihinde görülmemişti, denemelerde 150 neti görmeme rağmen bu sınavda 130'u anca geçtim, sıralamalar 2015-2014 arası gelir gibi yorumları duyup kendi adıma ilk 8k beklerken, forum dh'daki netleri gördüm...
https://www.youtube.com/watch?v=NYJ2w82WifU

0.25'dan 0.28'e kadar olan değişim beni temsil ediyor...

Sorum şu, konu tamamen amaçsız olmasın diye,
Bu netlerin yüzde kaçı sıkış yüzde kaçı gerçektir?
Buradan güncellemeyi düşünüyorum kirlilik yapmamak adına.
Şuan denemelerim 22-26 arası geliyor, bir tık daha arttırabilmek amacıyla yeni sb. başlasam mı? Ki hangi sb. olmalı bu?

Yoksa deneme ve konu tekrarlarıyla kapatılabilir mi?

Hazır gelmişken şunu da sorayım, kimyada da benzer durumdayım, palmenin organik ve normal kitabı bitmek üzere, bireyin 20'li kimya denemeleri yeterli olur mu bundan sonrası için?
...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Mesaj Sayısı: 200
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 214
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 28.450 (Bu ay: 30)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 170 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.