O

Çavuş
27 Mayıs 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 0)
Gönderileri

İşlemci : amd 5900x : fiyat 5500

Anakart : msi 550 m-a plus pro 4600mhz :800tl

Ekran kartı : pny nvidia quadro p2200 5gb : 4,600

SSD : 980 evo Samsung M2 500gb : 1300 tl

Ram : g. Skill 2X32 : 64 gb 3200 mhz : 3,600 tl

Kasa : dark n10 pro : 520 tl

Psu : gametech gtp 750w 750m:585 tl

Sıvı soğutma : rampage deeplight su soğutma :660 tl

Toplam: 17,555 

Fiyat, performans bilgisayarı topladım. Uyum sağlar mı, sorun çıkartacak bir parça var mı? Tavsiye edeceğiniz neler var? 

Ekran kartı için amd rx580 8gb ile quadro p2200 5gb arasında kalmıştım. 3d max için vram gerekiyor fakat rx580 direk oyun kartı. O yüzden p2200 ı tercih ettim ama emin değilim. Var mı bilginiz? 

https://cgpeers.to/

üye olamıyorum. kayıt başlar diye yaklaşık 2 aydır , hergün girip bakıyorum ama yok.

üyeliği olan var mı , davetiye verebilir mi yada ekstradan üyelik verebilir mi ?

İşim bu benim. O yüzden çok lazım :(

Mrb arkadaşlar , kolay gelsin .

Video eğitim seti almıştım . Videoların çalınmasını önlemek için , bir programla videoları açıyorduk . Şimdi o programı çalıştırdığım zaman net framework hata veriyor. İşletim sistemim windows 10 pro 64 bit .
Başka bir bilgisayarda denedim , çalıştı. Benim bilgisayarım da neden çalışmıyor olabilir ?
Windows 7 yüklüyken çalışıyordu fakat sonradan bu hatayı verince çalışmadı, sonrasında windows 10 u yükledim. Yine çalışmadı.
Windows update lerin hepsini yaptım

Merhaba arkadaşlar, oppo find x marka telefon satın almak istiyorum. sadece sahibinden.com da yurtdışı kayıtlılar var.
ben yurtiçinden garantisi olup o şekilde satın almak istiyorum, bu ay içerisinde telefonun türkiyede satışa sunulacağı yazıyor fakat hiçbir yerde yok
geekbuying,ebay gibi sitelere ne kadar günevebilir ?
telefonu bekleyim mi yoksa teknoloji mağazaları benim için getirtebilirler mi ? bilginiz var mı ?
teşekkürler, kolay gelsin.
Merhaba arkadaşlar,
Yazıcı almayı düşünüyorum. Son günlerde ki indirimlerden faydalanalım :)

Epson L1800 modelinde , 9 farklı kartuş sistemimi var ? http://www.hepsiburada.com/ara?q=epson+l1800
Linkten baktığımda fiyatları farklı, isimleri bile aynı olanlar var. =

Epson L1800 ITS A3 Mürekkep Tanklı Yazıcıhttp://www.hepsiburada.com/epson-l1800-its-a3-murekkep-tankli-yazici-p-BD801638

Epson L1800 Its Kuşe 6 Renk Bitmeyen Kartuşlu A3+ Yazıcıhttp://www.hepsiburada.com/epson-l1800-its-kuse-6-renk-bitmeyen-kartuslu-a3-yazici-p-BSKRTS100109017

Epson L1800 Its Photoink 6 Renk Bitmeyen Kartuşlu A3+ Yazıcıhttp://www.hepsiburada.com/epson-l1800-its-photoink-6-renk-bitmeyen-kartuslu-a3-yazici-p-BSKRTS100028PHO

Epson L1800 Its Süblimasyon 6 Renk Bitmeyen Kartuşlu A3+ Yazıcıhttp://www.hepsiburada.com/epson-l1800-its-sublimasyon-6-renk-bitmeyen-kartuslu-a3-yazici-p-HBV000002BNYE

Epson L1800 Its Photoink 6 Renk Bitmeyen Kartuşlu A3+ Yazıcıhttp://www.hepsiburada.com/epson-l1800-its-photoink-6-renk-bitmeyen-kartuslu-a3-yazici-p-HBV000002BNXA

Epson L1800 Its 6 Renk Bitmeyen Kartuşlu A3+ Yazıcıhttp://www.hepsiburada.com/epson-l1800-its-6-renk-bitmeyen-kartuslu-a3-yazici-p-HBV000002BNX8

Bu yazıcı modeli aynı olmasına rağmen aralarında ne fark vardır ?
Mrb , 1 hafta önce Apple Türkiye den AirPod siparişi verdim. 28 Mart'ta teslim edileceği yazıyor. Yani 1 Aydan daha fazla bir sürede teslim edilecek.
Daha hızlı alabileceğim bir yer var mı ?

Eskişehir Espark pupa ya gittim . Stok sıkıntısı olduğunu söylediler. Başka da zaten satılan bir yer bulamıyorum.
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarıma format attıktan sonra neden olduğunu bilmediğim bir sebepten hard diskim açılmıyor. ;

you need to format the disk in drive D:before you can use it.
Do you want to format it ?
Yes,No ?

bunu kullanmadan önce: D sürücüsündeki diski biçimlendirmek gerekir.
biçimlendirmek istiyor musunuz?

Evet,Hayır ?

Hayır dediğimde ;

D: is not accesible

The volume does not contain a recognized file system.
Please make sura that all required file system drivers are loaded and that the volume is not corrupted.

D:erişilebilir değil
Birim, tanınan bir dosya sistemi içermiyor.
Tüm gereken dosya sistemi sürücülerinin yüklü olduğundan ve birimin bozuk olmadığından emin olun.

hatası çıkıyor.
Özelliklerine baktığım zaman şu şekilde ;

Disk Yöneticisi ;

Burada da yine hard disk'i açtığım zaman aynı hatalar çıkıyor yani açamıyorum.
Ubuntu 12.10 Desktop (amd64) indirip usb den çalıştırdım. Bozuk olan hard diski görmedi malesef.
Hiren's Boot CD v12.0 yi indirip linux'la denedim. Gparted penceresi altında sorunlu hard diski seçtiğimde ;
File system:unknown
size:1.36tb
used,unused,flahs altında ise ....... işaretleri var

Sağ tıklayınca ise aktif olanlar ;
delete
format to / btrfs,ext2,3,4,ntfs i fxfs
information /statüs = not mounted
first sector:2048
last sector : 2930274303
total sector : 2930272256

Warning: Unable to detect file system !
Possible reason are , the filesystem is damaged
The filesystem is unknown to Gparted
There is nofile system available (unformatted)

Mount'tan sorunlu hard diskimi seçtiğimde ise;
Error for/dev/sdb1:
mount=/dev/sdb1 : can't read superblock

Kapatıp windows 7 ile bilgisayarı açtığımda sorunlu hard disk bilgisayarım da gözükmüyor ;

Disk yönetiminden harf yoluda atayamıyorum.Disk 1 yazan kısma tıklatıp online yaptığımda ise yine en üstteki gibi hard disk gözüküyor ama aynı hatalara devam ediyor. Yani açamıyorum.

Dosyalarımı geri almak için veya hard diskin eskisi gibi olması için ne yapmam gerekir ? Cevaplarınız için teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,
yeni monitör almıştım geçen haftalarda ;
asus mx279h
http://www.vatanbilgisayar.com/asus-mx279h-27-mx279h-genis-ekran-ah-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63655

monitörün içinden, hdmi /dvi kablosu, güç kablosu ve ses kablosu çıktı. Nvidia 9800gt ye bu monitörü bağladığımda oyunlarda,filmlerde çok iyi performans aldım. Herşey çok güzel gider iken merakım üzerine monitörümden ses almak istedim. Ses kablosunu pc de nereye taktıysamda bir türlü ses alamadım.
Ses simgesine sağ tıklayıp kayıt aygıtlarına tıklıyorum ve kayıttan yürüt sekmesi altında digital output s/pdif i seçiyorum ama yinede ses gelmiyor. S/pdif normalde olmayan birşey, ekran kartımın özelliklerine baktığımda sound kısmındada sdif yazıyor. Fakat sdif ten nasıl ses alabileceğim hakkımda bilgim yok, ses alabilimiyim ?

Hdmi kablosundan düşünerek 60 liraya bir hdmi kablosu aldım, 1080p v.s. özellikli. Bu hdmi kablosunuda hiçbir işe yaramadı ses alamadım.

Bunun üzerine boşta duran ekran kartım ati 6450 ile nvidia 9800gt nin yerini değiştirdim. Atinin programarını kurmadan bile hdmi kablosuyla ses geldi. Merakım giderilmişti, sesin kalitesinide beğendiğim için bu ekran kartını değiştirmek istemedim.Fakat bu ekran kartındada şöle bir sorunla karşılaştım , bir türlü tam ekran yapamıyorum. Şuanda onu kullanıyorum ve ekranın dört bir köşesindede siyahlık var. Siyahlığı hadi kabul ettim diyelim, en dandik oyun bile düşük çözünürlükte kasıyor (9800gt de full çözünürlük , tam ekran ve kaliteli oynuyorum)

atinin bütün ayarlarını kurcakladım neredeyse , ama bir türlü nvidia 9800gt deki gibi ne performans aldım, nede tam ekran yapabildim. Şuandada ekran çözünürlüğüme windows dan baktığımda 1920x1080 önerilen gösteriyor fakat dediğim gibi dört bir köşede siyahlık var. Monitör ince , siyah karartı monitörden daha büyük

Önericeğiniz, tavsiyede bulanacağınız, denememi istediğiniz, sorunu çözmemi sağlayacak bir yorumunuz varsa yazarsanız sevinirim. İki gündür bunla uğraşıyorum , monitörden ses almak istiyorum, tam ekran olmasını , performansının iyi olmasını istiyorum.

Ejkene :

Ati'yi taktıktan sonrada kasanın fanları sanki daha çok çalışır, daha çok ses yapar oldu. Dx11 i desteklediği için ve ses alabildiğim için ati yi kullanmak istiyorum ama tam ekran ve performans sorunu var :(
Merhaba arkadaşlar, dün sabahtan beri bakmadığın yer kalmadı ama yok. Tam istediğim gibi bir monitör yok.
Öncelikle 3d Led Backlight 23'' monitör buldum 400 liraya , pasif 3d olduğu için almayacağım.
Sonra sizin bu sitenizden samsung'un 27'' harika tasarımlı monitörünü buldum, 1600 civarı.Fakat ondada monitörün sağından solundan bakınca ekranı kararıyormuş. Ondanda vazgeçtim.
Pls, ips monitörlere bakıyorum hiç birinde 3d özelliği yok. Hepsiburada.com ,bimeks, vatan v.s. çoğuna baktım ama tam işte bu dediğim bir monitör çıkmadı.

Sizin önerebileceğiniz 3d, full hd, parlak, tasarımı şık, ips veya pls farketmez tavsiye edebileceğiniz bir monitör varmıdır ?

Not: Tasarımcıyım. hem tasarım için hemde arada oyun ve yattığım yerden film izlemek için alıcam.Fiyat sınırı yoktur, yeterki güvenilir bir sitede olsun yeterli
Merhaba arkadaşlar,
üç-dört ay önce nvidia 9800 gt almıştım.bir iki saat önceye kadar sorunsuz kullanıyordum. Kasayı temizledikten sonra ekran gelmedi.No video input yazısı yazıyordu.
Ekran Kartının kablosunu onboard a takınca çalıştı.

Sorun anakartta mıdır ? Bios mu yoksa ekran kartındamıdır ?

Not: 9800 gt nin fanı çalışıyor, sorun yok.Bios saati 24.02.2010 göseriyor.Şimdi onu düzelticem.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 78
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 8.417 (Bu ay: 34)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.