E

Çavuş
27 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Merhabalar,
Sanalmarketim'den Benq xl2720z alan arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

1. Sanalmarketim in sattığı monitorün firmware'i v1 mi v2 mi?
2. Ürünü hangi ithalatçı firma getiriyor?
3. Son olarak kargoda veya ürüründe herhangi bir sorun yaşadınız mı?

Teşekkürler
Merhabalar Arkadaslar Linksys ile asus arasinda kaldim?

2 modem de orta seviye ürünler olarak anilmis internette. Almadan önce asus dsl n10e ve linksys x2000 sahibi arkadaslar deneyimlerini ögrenmek istedim.

http://www.sanalmarketim.com/urun/4ea16f459494fa447b11877970880c21/ASUS-DSL-N10E-Wireless-N150-5-dBi-4-Port-ADSL2+-Modem-Router

http://www.sanalmarketim.com/urun/fd1c9102e94b7891729ddfe927caa7a7/LINKSYS-X2000-Wireless-N-Router-300Mbps-4-Port-ADSL2+-Modem

Linksys ye cok sicak bakiyorum ancak turkiyede servis kalitesi ne durumda oldugunu bilmedigim icin asus alabilirim? sanalmarketimde linksys 100 küsür lira.

Tek evde 3-4 cihaz baglanacak sekilde kullancagim dolayisi ile wireless in cekme mesafesi cok onemli degil! Ayrica kablo baglantisi ile online multiplayer oyunlari oynamayi planliyorum.

Simdiden deneyimlerini ve tavsiyelerini paylasan arkadaslara tesekkür ederim.
Merhabalar,

Arkadaşlar internettebirçokdonanım sitesi gtx 580 direct cu2 yi oveclock yapmış ve çok yüksek değerler elde etmişler!
Bazı örnekler;

Core Clock: 940MHz
http://www.guru3d.com/article/asus-gtx580-directcu-ii-sli-review/21

http://donanimhaber.com/asus/NewsDetail.aspx?id=25067

Core clock: 900mhz
http://www.pclabs.com.tr/2011/03/31/asus-gtx580-directcu-ii-ekran-karti-incelemesi/4/

Ancak ben kendim overclock testi yaptığımda birtürlü o clock değerlerine bir türlü ulaşamadım.
vcore 1.113 te en fazla 837 mhz gpu clock ayarına çıkabildim (vram i default değerinde 4008mhz)

Daha önceden kartına overclock yapan arkadaşlar varsa lütfen deneyimlerini benimle paylaşsın

sistemim

sabertooth p67
gskill 1600mhz 2x4gb
silverstone 1000w
i7 2600k
asus direct cu 2 gtx 580

Aslında Furmark testinde ekran kartım sorun çıkarmıyor daha yüksek saat hız değerleri elde edebildim ancak unigine heaven 2.5 gibi dx11 destekli programlara geldiğimizde sürekli olarak hata veriyor(display driver stopped responding and recovered) masaüstüne atıyor! Dx 11 destekli oyunlarda da aynı durum söz konusu!

şimdiden teşekkürler
Merhabalar arkadaşlar

2 gündür yeni topladığım pc de oyun oynamaya çalışıyorum!
Ancak crysis ve bad company 2 yi bi türlü sorunsuz oynayamadım!
ortalama olarak 5dk ile 1 saat arasında oyunlar sorun veriyor

sistem:
asus gtx 580 direct cu 2
asus sabertooth p67
gskill F3-12800CL8D-8GBXM 2x4gb cl8 1600 mhz
silverstone 1000w psu
i7 2600k corsair h60
1tb wd caviar black

sistem de hersey default değerlerinde oc yapmadım

IntelBurnTest te cpu max 58 dereceyi gördü
furmax tada ekran kartı 73 derece

sorunlar detaylı olarak;
masaüstünde herhangi bir sorun yok
crysis oyundan atıyor masaüstüne dönebiliyorum
bad company 2 de ise ya beyaz ekran da yada belli bir süre frame 10dan küçük değerler verip donuyor pc yi yeniden başlatmak zorunda kalıyorum

bilgisayardaki bütün yazılımlar oyunlarda dahil herşey güncel

cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

update :
bc 2 de bir anda yine oyun yavaşladı sonra ctrl+alt+del le masa üstüne döndüm ve son anda voltaj değerleri ve sıcaklık değerleri donma anında görebildim!
hersey sıradan duruyordu sıcaklıklar voltajlar stabil değerlerdeydi

vcore 1.280
+12v 12.xküsür
+5v 4.960
+3v 3,343

sıcaklar
cpu 42'C
vcore1 50küsür
vcore2 50küsür
ekran kartı 68'C
Merhabalar
Sony 32ex710 tv sahibiyim
2 farklı bilgisayarımda ve ps3 ümde yaptığım denemelerde aynı sonucu elde ettim!

Lcd tv me görüntü biraz geç geliyordu!
laptopumla 2 ekranıda aynı anda görüntü verdiğinde aradaki sonucu daha net görebildim!!!

özellikle oyunlarda triple buffer özelliğini aktif ettiğimde görüntü bariz bir şekilde yavaşlıyor ( ama fps 60 da)!!
VE ps3 üme mouse bağlayıp web browser ına girdiğimde de mouse nin geç tepki verdiğini gördüm!

Bu normal bir durum mudur?

Aklıma ilk gelen durum hdmi kablo oldu ancak elimde kendim aldıgım 4gamer markalı 1.8 m lik ve tv nin yanında gelen sony markalı 1.5 m lik kendi kablosu var!
2 kabloyu da ayrı ayrı pc lerimde ve ps3 te denedim! Sonuç aynı!

Bilen yada başına böyle birşey gelen arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum!

(not: Lcd tv nin ve bilgisayarların gerekli görüntü ayarlarını yapılmıştır)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Aklıma gelen bir diğer soruyuda sormak istiyorum
eğer sorun hdmi kablodan kaynaklanıyorsa
hdmi 1.4 v lu bir kablo kullanırsam acaba bu sorunu en aza indirebilir miyim?
Öncelikle merhaba;
yeni bir Pc topladım
içerik;

gigabyte Poseidon 310 (700w)
gigabyte x58a ud7
Cougar cm 700w psu(kasayla beraber geldi!)
intel i7 950
gskill 6 gb ddr3 1600mhz ram
wd caviar black 1 tb sata3.0 64mb hdd
2 yollu msi cyclone gtx 460;

Arkadaşlar hemen sorunu anlatim!
makinayı geçen cumartesi günü kendim topladım! O günden beri günde ortalama 3-4 saat oyun oynadım (call of duty 5)! Bi anda oyun esnasında makina dondu ve mavi ekran verdi! Tekra açıldı fazla sürmeden bu sefer ekran dondu ve ses gitti! Ancak makina hala çalışmaya devam etti hdd den fanlar hersey normaldi ekran ve ses hariç!!!
makinayı power düğmesine 5-6 sn basılı tutup kapattıktan sonra tekrar açtım! Bu sefer vista nın klasik masaüstü gelmeden önceki yuvarlak windows simgesinde tekrar kaldı!
Tekrar açıp kapadım olmadı 15 dk bekledim olmadı!
Sonra bi format attım bu sefer makina açıldı anakart driver'larını yükledim! Restartladım
Bu açılışında msı'ın ekran kartı driverlerini yükledim Ve tekrar makinayı restartladım!
Bu sefer masaüstünü gördüm taki ekran açılınca makinada saatin üst hizasında 2 tane ekran kartının oldugunu ve sli modunun aktif olmadıgını gösteren mesaja kadar! Yani masaüstü gelir gelmez makina tekrar dondu!!!
Arkadaşlar bu konuda böyle sorun yaşamış arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var!

Şimdiden teşekkürler

Aklıma ilk gelenler sırasıyla
sıcaklık(makinayı 5 saat çalıştırmadım yine aynı sonuç)
psu yetersizliği(ama psu 80+ ödüllü gerçekten hoş kaliteli bir psu)648w 12 voltluk kanala güç sağlayabiliyor!
Öte yandan 460 ın gerçektende az güç tüketen bir ekran kartı oldugunu biliyorum çok araştırdım!
İnternetteki hemen hemen bütün incelemeleri okudum
birçok populer markanın psu calculator'unun kullandım maksimum 620w lık bir güç tüketimi buldum
BAKKAL HESABI İLE 460'LAR 450 W+ 150W(MAX) İŞLEMCİ

NOT : Makina o.c.suzdur!!!
1 Hafta içerisinde öncelikli olarak Pc m ,(PS3 PC ve TV için) de kullanmak için 32" bi Lcd tv almayı planlıyorum!!!
(Pc mi Lcd ye Hdmi üzerinden bağlamayı düşünüyorum!!!)
Gerek bizim forumda gerekse diğer forumlardan araştırmama göre dikkat etmem gereken bazı faktörlerin olduğunu gördüm!!!

-pixel mapping(kısaca:pc den verimli ve net görüntü elde etmek için!!!)diğer adıyla (yalnısım olabilir!!!) JUST SCAN!?
-lcd'nin pc çözünürlük ve HZ formatları(örnek: 720p 50/60hz)

Arkadaşlar genelde ürünler satılırken yukarıda belirttiğim özellikler belirtilmiyor!

şimdi

100 hz lik bir lcd pc den aldıgı ( Dvi to HDMI) görüntüyü full hd ve 100 hz gösterebilir mi yoksa bunun belli bi sınırı var mı mesela pc ye baglandıgında lcd 100 hz den 50 hz e mi düşüyor???

pixel mapping bnm için önmli çünkü ağırlıklı olarak PC mde kullanmayı planlıyorum (İstanbul bilişimdeki görevlilere sordum onlar da ilk defa duyduklarını söylediler!!!(hatta bayağı şaşırdılar!!!:) ))

SON OLARAK HANGİ MARKA ALMALIYIM bir çok kişi markalar hakkında farklı farklı yorumlarda bulunmuslar!!!!
Bnm aklıma LG yattı ve LH5000 ve SL 8000 modelleri;

http://www.istanbulbilisim.com.tr/LG_32LH5000-LCD-TV,8716.html
http://www.istanbulbilisim.com.tr/LG_32SL8000-LCD-TV,10885.html (bence 2 eksiği var: ekranın mat olmaması ve parlaklığını düşük olması)

Eğer farklı tavsiyeleriniz olursa da dikkate alırım!!!
(NOT: Lütfen tavsiye ettiğiniz ürün modellerinin pixel mapping ve pc çözünürlük formatlarından da bahsedin!!!)

Yorumlarınız için ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER!!!!!!!!!
Eğer bugün türkiyede 400$ lık bir ürün (örneğin ps3) 1200 tl ile 1100 tl arası satılıyorsa 300$ lık bir ürün
aşşağı yukarı 900 tl ye yani eski fiyatın 3/4 ' ü kadarına satılır. Bence eylül ayında slim model çıkınca
fatında fiyatını 250$ seviyesine cekmeleri yüksek bi ihtimal, çekmeseler bile elde kalan ürünleri satmak
için 700- 800 arası bi rakama promosyon olarak satılır!
Aynı olay 40 gb lık ürünün başına geldi!!!
BUGÜN
darty de[ps3 40 gb+ 2 veya 3 oyun hediye] lık ürün 900 tl
teknosada 4 oyun hediyeli ps3 40gb 1000 tl

Ps3 slimin türkiyeye hangi fiyata geleceği konusunda hala aklınızda şüpheler varsa bu link biraz daha
tatmin edebilir

http://www.pcworld.com.tr/yeni-ps-3-hem-inceldi-hem-de-ucuzladi-haber_5956.html

PlayStation 3, ince tasarımı ve yeni özellikleriyle Eylül ayından itibaren aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülkede satışa sunulacak!!!
ARKDAŞLAR BNM Bİ SORUNUM VAR!!!

PCmin ÖZELLİKLERİ:
İNTEL CORE 2 DUO E7200 2.5 GHZ
ASUS ANAKART
2.5 GB RAM
460W PSU
ATİ 3870 EKRAN KARTI

GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ ORTA SEVİYE Bİ BİLGİSAYAR. BİLGİSAYARIMI İLK ALDIĞIMDA ZAMANLAR PEK Bİ SIKINTI YOKTU,PİYASAYA ÇIKAN OYUNLARIN TAMAMINA YAKININI FULL KALİTE VE ÇÖZÜNÜRLÜKTE OYNAYABİLİYORDUM. 3-4 AY SONRA BİLGİSAYARDA TAKILMALAR BAŞGÖSTERMEYE BAŞLAYINCA (Takılmalar 3-5 sn lik periyotlarla tekrarlanıyor ve hiç eksilmiyor) FORMAT ATTIM, FORMAT ATTIKTAN SONRA TAKILMA YAPTIĞI OYUNLARDA SORUNSUZCA ÇALIŞMAYA DEWAM ETTİ, BNDE BU DURUMDAN MEMNUN KALDIM, TABİ BU OLAY 4 -5 KERE TEKRARLANDI, O YAVAŞLADI BN FORMAT ATTIM, O YAVAŞLADI ............ ANCAK ASIL SORUN ŞU 2 WEYA 3 AYDA Bİ FORMAT ATMAZSAM MAKİNA PERFORMANSINDAN TAVİZ VERİYOR. ACABA SORUN NEDİR? YOKSA NORMAL BİŞEY Mİ? BU KONUDA BNİ AYDINLATIRSANIZ SEWİNİRİM ŞİMDİDEN YORUM YAZAN HERKESE TEŞEKKÜRLER!!!
not: bilgisayar geldiğinden beri %20 overclock lu olarak çalışıyor!!!
Arkadaşlar elimde bi makina var!!!
Intel P4 3.00Ghz
Asus P5L-MX anakart
1GB ram DDR2
350W PowerMan PSU
Asus Ati Ax550 256mb Ekran kartı
80 GB Harddisk

özelliklere sahip!!!

Forumdaki yazılarınızı okuduğumda makinama Ati 3850 yi takabilceğimi öğrendim
(psu yu yükseltmem şartı ile).
Servise gidip MSI Ati 3850 256 mb ekran kartını denedik!!!
Ancak servis yetkilisi bana makinanın desteklemedğini söyledi

(Bu arada psu yu MSI ati 3850 256 mb'lık kart için yükseltmeyebileceğimi söyledi,
Çünkü kartta diğer modeller gibi fan ve 512 mb hafıza olmadığını belirtti)
ARKADASLAR ÖNERİLERİNİZ NEDİR (200 YTL KREDİM VAR!!!)
Açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum onun için önerileriniz bnm için çok önemli
Şimdiden Teşekkür ederim!!!

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 84
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 7.104 (Bu ay: 53)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.