Çavuş
04 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 9 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar ek iş olarak devre tasarımı ve Pic programlama ile devreler yapıp satmaya karar verdim ihtiyacı olan bana buradan mesajla ulaşsın haliyle yeni düğün yaptım masraf çoğaldı :D konuyu özetleyen ne istediğini net bir şekilde özetleyen gerekirse resimlerle destekleyen bir mesaj atmanız yeterli olacaktır.
Eski sistemimde bulunan elemanlar i7 930 1366 soket 6*2gb 1600 Mhz ram x58a-ud7 anakart bu üç bileşeni sorunlar çıkarması sebebiyle vede üzerlerinde teknolojinin geride kalması sebebiyle yenileme kararı aldım. Sabit kalan parçalarım ise 1+1+2 TB Hdd 2 Dvd yazıcı Amd hd5830 ex. 1gb ddr5 256bit ekran kartı ve son olarak 750 watt psu.
Yeni alacağım parçalarımı daha önce son sistem toplayıp 4000 lira para harcayıp gelen teknoloji karşısında harcadığım para zoruma gittiğinden bu sefer 1500 lira mebla ayırdım.
Seçtiğim parçalara gelirsek A10 7850k işlemci 2*4gb 2133 Mhz Ram Msi A88x-g45 gaming anakart vede sandisk 2*120gb ultra2 ssd iki adet alıp raid yapacağım. bu elemanların toplamı bana 1490 liraya geldi. ama anakart konusunda sıkıntılıyım asus aynı düzeydeki anakartı 200 lira daha pahalı oda crossblade ranger kafam bu noktada karışık olmakla beraber intel tavsiyesinde bulunan arkadaşlar olursa şimdiden söyleyeyim intele pek sıcak bakmıyorum ziraa adamlar 1151 sokete geçecekler yani 1156 ve 1150 alanlar parça sıkıntısına girecek ben 1366 sokette yedim o kazığı anakart yenilemek istedim piyasada yok tekrar yemek istemiyorum. Bu bilgiler ışığında bana önerilerinizi merakla bekliyorum....Saygılarımla
Efendim anakart işlemci ram olarak elimde bulunan i7 930 GAx58aud7 ve 6*2 gb 1600 Mhz ramleri kaldırıp yeni bir sisteme geçeceğim elimde amd 5830 256bit 1gb ddr5 ekran kartı var onu değiştirmeyeceğim bu şartlar altında bana 1500 (+-)200 TL civarında anakart işlemci ram önerirmisiniz.
Kasa büyük elsiyium big tower 2Tb 1Tb 1Tb 7200 rpmlik 3 adet hdd 2 adet DVD WR bulunmakta. 750Watt 85+ powerda kullanmaktayım. sistemimi güncellemem için önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler
sesi son ses açın ve blueray bir film açın medya oynatıcının sesini sıfırlayın sonuç bir sinyal sesi gelecek gittikçe artan bu ses ilerde başınızı ağrıtacak ben ikisinide denedim
Arkadaşlar benim notebookda 1394 4 pin giriş var ama 9 pin erkek 4 pin erkek kablo bulamıyorum bulabileceğim bi yer biliyormusunuz adana vatan teknosa praktiker vesayre baktım bilgisi olan arkadaşlardan haber bekliyorum bide bu harddisk iyimi sizce ben alalı bir ay oluyor değerlendirmeleriniz önemli benim için
arkadaşlar 600 ile 750 ytl arası simbyan işletim sistemli wi-fi destekli tel önerisi istiyorum şimdiden yadımcı olanlara teşekkürler
Arkadaşlar vista kullanıyorum birkaç parça güzellikle masaüstü simgelerini topladım bi araya arka plana dreamscene video (yani resimdeki sular akıyor normalde) koydum nasıl olmuş

asus m51sn250dv mi yoksa acer 5920g933g32mn fikir sunarken neye dayandığınızıda söyleyin ben 8600m gt ile 9500mgs arasında öyle uçurum bir fark görmedim cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 81
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.041 (Bu ay: 37)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Notebook - Ultrabook
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.