Teğmen
11 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
SELAM ARKADAŞLAR ŞU ANDA BİLGİSYARIMI HARDDİSKİM ARIZALI OLDUĞU İÇİN USBYE YÜKLEDİĞİM HIRENS BOOT CD 13.4 İLE ÇALIŞTIRMAKTAYIM FAKAT SES ALAMAMAKTAYIM ACABA SES KARTI DRIVERLARINI NASIL YÜKLEYEBİLİRİM?
SELAMLAR ARKADAŞLAR BENDE 96 BMW 3.16i MEVCUT VE BULGARİSTANDA YAŞAMAKTAYIM. ŞİMDİ GELELİM KONUYA.ARABADA BAZI YERLERDE ÇÜRÜKLER MEVCUT BUNLARIN GİDERİLİP BOYANMASINI İSTİYORUM. ACABA BUNLARI EDİRNE SANAYİDE Mİ YOKSA İSTANBULDA MI YAPTIRSAM? AYRICA FİYAT OLARAK YAKLAŞIK MASRAFIM NE KADAR OLUR? RESİMLER AŞAĞIDADIR. TEŞEKKÜRLER.

SELAMLAR ARKADAŞLAR BENDE 96 BMW 3.16i MEVCUT VE BULGARİSTANDA YAŞAMAKTAYIM. ŞİMDİ GELELİM KONUYA.ARABADA BAZI YERLERDE ÇÜRÜKLER MEVCUT BUNLARIN GİDERİLİP BOYANMASINI İSTİYORUM. ACABA BUNLARI EDİRNE SANAYİDE Mİ YOKSA İSTANBULDA MI YAPTIRSAM? AYRICA FİYAT OLARAK YAKLAŞIK MASRAFIM NE KADAR OLUR? RESİMLER AŞAĞIDADIR. TEŞEKKÜRLER.

Selam arkadaşlar evim bahçe katı olduğu için çok sık kedi girer ben de çıkartırım ama bu sefer ayağı kırık bir kedi girdi ve baya sinirli olduğu için çıkaramadık sonra kapıcı gelip çıkardı yakınlarda bir yere bırakmış yine geldi bu sefer balkonda kapının dibinde mivaylayıp duruyor bir de kapıda bakarken başka bir kedi geldi ve o sırada bizimkisi işedi balkona.. Korkut desen korkmuyor gitmiyor kapıda miyavlıyor öyle.. Yarın veterineri çağıracam ayağı için ama şimdilik nasıl uzaklaştırabilirim???
Kartal dragos civarındayım öle muhabbet sinema vs ne bileyim takılmak isteyen olursa beklerim
BEYLER KÜLT OLMUŞ FİLM ARIYORUM AMA HANİ HERKESİN BİLMEDİĞİ TÜRLERDEN
ben seni unutmak için sevmedim
gülmen ayrılık demekmiş bilmedim
bekledim sabah akşam yollarını
ölmek istedim bir türlü ölmedim

Aşk bu mu sevda bu mu hayat bu mu?

Kalp acı dünya hüzün göz yaş dolu
Hani elemanın biri parmağım yanmıyor muhabbeti filan yapıyordu sonra parmağını yakıyordu filan
Arkadaşlar merhabalar. . Hemen konuya gireyim isterseniz. 1986 doğumluyum yani 24 yaşındayım. Bu sene herşeye rağmen dersaneye kayıt olmuştum. Aynı anda okula da devam etmeye çalıştım. Aynı zamanda part time çalışıyordum ve ders veriyordum. Çok ağır bir programım vardı. Fakat kazanacağıma inanıyordum. İlk dönem ygsye 2 ay kala başladım çalışmaya okuldaki derslerden kaldıktan sonra hız verdim çalışmama. Ygsye son hafta dahil çalıştım. 2005te İTÜ Matematik Mühendisliğne girdiğimde Türkiye de ilk 6000 içindeydim. Orta seviyeli tıplara puanım yetiyordu fakat ailevi problemlerden dolayı kaldığım yerden uzaklaşmak amacıyla ve büyük üniversite hayaliyle tamamen egosal bir seçim yapıp İTÜ ye girdim meslekler hakkında hiç bir bilgim yoktu. Bu 5 sene içerisinde nerdeyse kredilerin 3te 1ini bile verememiş durumdayım. 1 sene öncesine kadar ağır psikolojik sorunlarım vardı. Hatta hastanede bile yattım. Fakat bir amaç uğruna herşeye göğüs gererek bu sene sıfırdan aldım. Önce görünüşümü düzelttim sonra bir iş edindim ve hatta özel ders verdim. Dersaneye yazıldım.Okuldaki derslere devam etmeye çalıştım. Fakat yürümedi. Derslerden kaldım ve son olarak ygsden hiç tahmin edemeyeceğim bir puan aldım. Netlerim

mat 38D 2Y
türkçe 33D 7Y
Fen 29D 11Y
Sosyal 30D 10Y

puanlarım ve sıralamam ise
YGS-1 416,254 0032433
YGS 2 405,593 0038200
YGS 3 411,469 0024875
YGS 4 409,193 0021079
YGS 5 420,615 0024540
YGS 6 420,045 0030668

bu şekilde lys çalışıyorum şu an çok isteksiz olarak tabiki sigaraya da başladım yeniden. Korkuyorum ki eski halime döneceğim. Bu dönem aldığım dersleri geçme ihtimalim var onlara mı yoğunlaşsam lys mi çalışsam bilemiyorum. Okulu hiç mi hiç istemiyorum ve bitirebileceğime de inanmıyorum. Maddi olarak da pek iyi sayılmam. Seneye yaşım 25 olacak ve tekrar hazırlansam diyorum bu sefer sadece ygs-lys çalışarak acaba çok mu geç kalırım. En iyi ihtimal seneye kazanırsam 26 yaşında tıp fakültesine başlamış olurum. (Tabi 29 yaşında askerliğe alırlar mı kesin bilmiyorum Bu konudada bilgiye ihtiyacım var.)Çok mu geç olur? Ailem benden okulumu bitirmemi bekliyor çünkü maddi olarak bir külfet olarak görüyorlar beni. Şöyle bir plan var kafamda, okulu bu sene dondursam mersine dönsem orda anneannemin yanında kalarak hazırlansam herşeyi kaybetmiş mi olurum? Tabi kazanamama ihtimalim de var. Ayrıca dersaneye de gidemiyeceğim sanırım artık. Tek başıma hazırlanacağım. Sizce yapmalı mıyım? Önceleri parayı düşünürdüm ama artık farkına vardım ki sadece bu düşünce ayakta tutuyor beni insanlara yardım etmek benim için öncelikli amaç. Eğer doktor olamazsam her ne olursam olayım mutlu olamayacağım

NE YAPMALIYIM LÜTFEN CEVAP VERİN ÇÜNKÜ ARTIK HİÇKİMSE İNANMIYOR BANA ?

YILLAR SONRA GELEN EDIT :

Beyler geçen sene Slovakyaya yatay geçiş yapmış bulunmaktayım.4. sınıfım. Bratislavadayım şu an, Viyanaya 45 dkka uzaklıkta. Eğitim seviyesi Doğu Bloğu Avrupa ülkerle kıyaslanamayacak seviyede daha iyi durumda. Aynı şekilde recognition yani tanınma açısında hiçbir sıkıntısı yok buranın. İTÜ işini de şöyle yapacağım. Araştırmalarıma göre Uzaktan eğitim Mühendislik bölümlerinden birine yatay geçiş yapma durumu var (yurtdışında olduğumdan dolayı), ya da burda tıpı bitirip yine burda uzmanlığı da aldıktan sonra (tahminen 6 sene ) İTÜ işini de bitirebilirim. İnanın arkadaşlar hayatta başaramıyacağınız şey yok. Korkularınızı bir kenara bırakın ve hayallerinizin peşinden koşun. Mesela kaç kişi şu an hem THYde pilot olup hem de doktor olan 5 kişinin olduğunu biliyor. Çevrenizdeki insanların yüzde 90ı olaylar ve insanları tartıştığı için büyük resmi göremiyorlar. Buradaki arkadaşlarımın çoğu mesela 2-3 dil akıcı konuşmakta. Benim de keza öyle. Beyniniz size verilen en büyük nimetiniz, kullanmanızı ve fırsatları değerlendirmenizi tavsiye ederim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 535
İkinci El Bölümü Mesajları: 118
Konularının görüntülenme sayısı: 41.050 (Bu ay: 139)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.