B

Onbaşı
09 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri
T2X'e geçtiğimiz hafta YouTube'da bir videoda denk gelmiştim. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve denemek için biraz yatırım yaptım. Ödül programı şuan 37'inci gününde.

Daha önce hiç böyle bir Tron ödül programına katılmadığım için, proje bana ilginç geldi. Hakkında Türkçe inceleme olmadığından, T2X hakkında haberdar etmek, basitçe incelemek ve tecrübeli arkadaşların detaylı inceleyip bilgilendirmesi için konuyu açıyorum.

T2X basitçe şu şekilde işliyor;

* İnternet sitelerine (https://t2xtoken.io/) giriş yapıp, eğer mevcut değilse Google Chorme TronLink eklentisini yüklüyorsunuz.

* Cüzdanınızda mevcut olan Tron tokenları Auction kısmından, T2X tokena çeviriyorsunuz. Yani yatırımda bulunuyorsunuz. Tronlar her gece TR saati ile gece 03:00'da havuza yatırım işlemi tamamlanıyor. T2X Pool oranına göre, yatırdığınız Tron kadar T2X'e sahip oluyorsunuz.

* Tron->T2x çevirme işlemi bitince; Stake kısmına geçip, çevirdiğiniz T2X'leri günlük vadeye koyuyorsunuz. Her 5 gün için 1 gün bonus veriyor. Örneğin cüzdanınıza 100,000 T2X varsa, 1 günde 700 kadar Tron kazanıyorsunuz. Vade bitince hesabınıza yansıyan ödülleri Tron cinsinden cüzdanınıza çekiyorsunuz. Ayrıca yatırdığınız T2X tokenlar cüzdanınıza geri yükleniyor.

Not : Programa aşağıdaki referans kodu ile katılırsanız, T2X çevirme işleminden %5 fazla kazanıyorsunuz.
https://t2xtoken.io/?ref=TNVSXPSBpA3aShavP31tbN22Zobfk6k7Sj
Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 4 önce topladığım bilgisayarın anakartı, yüksek gerilim sonucu maalesef yandı. Kullandığım anakart "ASUS X99-DELUXE/U3.1 Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 3200Mhz (O.C) Anakart" buydu.

Şimdi yeni bir anakart almam gerekiyor. Ancak ihtiyacım biraz özel olduğu için tecrübelerinizi rica ediyorum. Donanım konusuna da uzun zamandır uzak kaldım.

- Yeni alacağım anakartın LGA2011 soketini desteklemesi lazım. Mevcut işlemcim; "INTEL Core i7-5960X Extreme Edition 8-Core 3 GHz (up to 3.5 GHz) LGA2011-v3 İşlemci"
- SAMSUNG 950 Pro MZ-V5P512BW M.2 üzerine işletim sistemi yüklü. Yeni anakarttında M2 slotu olması lazım.
- Bilgisayarımı ilk toplarken Ram 32 GB almıştım. 4*8 olmaz üzere. Yani 8 adet 4 GB DDR4 3000MHz Ram var. Mümkünse anakartta 8 adet Ram sloğu olması gekiyor.

İhtiyaçlarıma göre tavsiye edebileceğiniz anakart modeli var mıdır? Bütçe 750 - 1000 arası.

Teşekkürler şimdiden
Selamlar arkadaşlar

Yaklaşık 1 yıl önce açtığımız ve iyi bir trafik sayısı elde ettiğimiz sitemizde, mükemmel bir konuya değinmeye başladık. Hazırladığımız rehber ile internet üzerinden para kazanmak isteyenlere; yapılacak tüm işlemleri adım adım anlattık.

Oldukça uzun ve bilgi açısından değerli bir yazı yayına alıyoruz. Geniş bir ekip ile hazırladığımız rehbere ulaşmak için buradan buyurunuz;

Görsel Pencere : İnternetten Para Kazanma Yolları
Merhaba Arkadaşlar

Sorun şu;
Arşiv dosyası içindeki videoyu bölmek istiyorum. Nedeni ise, zip içindeki video dosyası bad sektör bölümüne geldiği için %44 den sonrasını okumuyor.

Amacım şu;
Herhangi bir program ile (Winzip, Winrar, 7zip vs.) dosyayı açıp, videonun açılabildiği kadar yerini açmak. Dosya boyutu 960 MB
Tıpkı arşiv oluştururmuş gibi zip dosyasını parçalamak veya %44 lük bölüme kadar olan kısma erişmek istiyorum. Bu mümkün müdür?

Denenenler;
- WinZip proda arşivi önizleme ile açmak istedim olmadı (Temp içine okuyabildiği kadarki kısmı atıyor ama attığı video dosyası açılmıyor)
- 7Zip de split yapmak istedim sanırım dosya şifreli olduğu için "Split" pasif görünüyor.
- Bozuk arşivi onaran programlar ile denedim ama diskte bad sector olduğundan okuyamadılar %44 den sonrasını.

Farklı bir yol olarak ne tavsiye edersiniz?

Teşekkürler

Not : Şifreyi biliyorum ondan yana bir sıkıntı yok
Merhaba

Sizden gelecek farklı eleştirilere göre, henüz başlangıç aşamasındayken sitede düzenleme yapabilmek adına görüş almak istiyorum. Olumlu olumsuz her türlü eleştiri, görüş ve tavsiyeye açığım.

Yorum yapıp incelemek için zaman ayıran herkese şimdiden teşekkür ederim.

Görsel Pencere
Merhaba arkadaşlar

Üniversite de okuyan yeğenim için;

- 1080p çözünürlükte
- Hafif ve mobil kullanıma uygun (2 kg civarı)
- i5
- Mümkünse SSD
- İşletim sistemi olmasa da olur

Bir bilgisayar arıyorum ancak bir türlü bulamadım. Tavsiye edebileceğiniz var mı?

Ben 4 model arasında kaldım

***https://www.ebrarbilgisayar.com/lenovo-v130-81hn00jjtx-i3-6006u-4gb-1tb-156-freedos-pmu360712 ***
***https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-v330-81ax00edtx-i3-7130u-4gb-128gb-ssd-2gb-r530-vga-156-P245268449 ***
***https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-v130-15ikb-81hn00fptx-i3-7020u-15-4gb-128gbssd-2gb-fd-404860467?ga_prodid=404860467 ***
***https://www.amazon.com.tr/Dell-HDNotebook-core_i3-Radeon-Discrete/dp/B07BRCKY2N/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1549357998&sr=1-2 ***

Teşekkürler
Yaklaşık 1 haftadır ultra ince, hafif, şarjı çok giden, beyaz tasarımlı, çözünürlüğü ve performansı yüksek bir notebook arıyordum. Neredeyse bütün notebook modellerini inceledim. DELL ve Lenova arasında kaldım ancak bütçem 3000 TL civarı olduğu için tam aradığım özelliklerde ve fiyatta bir notebook bulamadım. En son N11 de HP 2QH30EA modeline rastladım. Türkiye'de N11 de yapılan 2 yorumdan başka bir yorum bulamadım. Özellikleri çok hoşuma gitti bilgisayarı satın aldım. Perşembe günü bilgisayarı teslim aldım ve çok beğendim. Benim gibi kararsız kalan ve bu özelliklere yakın bir bilgisayar satın almak isteyenlere yardımcı olmak için ilk konuyu açmak istedim.

Özellikleri

Artıları

+ Öncelikle gayet hızlı ve sessiz çalışan bir bilgisayar.
+ Dış kasasının dokusu oldukça hoş.
+ Hızlı şarj özelliği sayesinde bir saat civarı şarj ile yaklaşık 6 saat kullanılabiliyor. Full şarjda ise neredeyse 10 saat kullandım (ekran parlaklığı tam bir şekilde video izledim ve internet).
+ Sahip olduğu B&O PLAY özelliği sayesinde gayet net ve yüksek bir ses veriyor

Eksileri
- Kapak kapalı olarak HDMI ile TV ye aktarmak istediğinizde sıkıntı olabilir. Hava çıkış mazgalları ekrana doğru bakıyor.
- Enter tuşu küçük kalmış, sol tarafta CTRL tulu yok. Zamanla alışıyorsunuz

Şuan fiyatı 3.500 TL civarı ancak ben aldığımda fiyatı gayet uygundu. 100 TL Bilgisayar kategorisine özel kuponla birlikte 3.220 TL'ye aldım.

Sormak istediğiniz olursa yardımcı olurum.

EDİT

Arkadaşlar kusura bakmayın. Foruma çok sık giremiyorum. Ancak bilgisayarın detaylı bir inceleme ve test yazısını yazdım. İncelemek isteyenler aşağıdaki link üzerinden bakabilir.

Eksik gördüğünüz kısımlar olursa belirtin ekleyeyim
Merhabalar,

Uzun bir hazırlık evresinden sonra bir şirket kurma arifesindeyim. Kullanacağım bilgisayarı satın almadan önce yorumlarınızı almak istedim. İlave etmek yada düzeltmek istediğiniz bir kısım olursa sevinirim arkadaşlar. Üst limitim ise 10.000 TL

Yapacağım işler daha çok dediğim gibi AE ve Photoshop ile olacak. AE ile render, Photoshop ile çoklu işlem yapacağım. Aynı zamanda mobil yazılım üretimi yapılacak. O nedenle mümkün olduğu kadar hızlı bir bilgisayar olmasını ve uzun bir süre kullanmayı planlıyorum. Autocad yada Solid kulanmayacağım.

Edit : Gelen mesajlar üzerine sistemi aşağıdaki gibi Skylake olarak değiştirdim.

Sistemde kafama takılan ve sizden yardım almak istediğim en önemli sorun Ekran Kartı ve Monitör yönünde. O nedenle sistemde ekran kartı ve monitör seçmedim.

- AMD Chipsetli ekran kartları AE de sorun yaşattığı için NVidia chipsetli ekran kartı seçeceğim.
- En az 28" büyüklüğünde 4K büyük bir monitör kullanmak istiyorum. Daha öce LU28E590DS/UF Samsung 28" seçmiştim. Ancak gelen olumsuz mesajlardan kaldırdım. Çoklu ekran ile çalışmaya alışığım ancak bütçeyi aşmak istemiyorum.
- Sisteme ilaveten bir NAS alacağım ve günlük olarak senkronize olarak yedek alımı yapılacak. O nedenle 2 adet SSD alıp RAID yapmaktansa M2 SSD alarak sistemi en hızlı bir biçimde kullanmak istiyorum.
- Sistemde oyun tabiki bazen oynacağım. Ancak bilgisayar iş bilgisayarı olacak. Önemli olan 4K render işlemlerini maksimum hız ile yapabilmesi.
- Son olarak sistemde 32 GB RAM olacak. Ancak ilerisini de düşünerek Anakartında desteklediği 64 GB a kadar çıkabilirim. Sistemde RAM olarak 4x8 GB Kingston 2666 MHz olarak seçtim. Acaba GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z DDR4 3000MHz CL14 1.35V Dual kit Ram seçsem sistemde bir fark olur mu?

Gelen mesajlar üzerine sistemin son hali aşağıdaki gibi. Bu siparişi Cuma gününe kadar geçmiş olacam. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

https://img.donanimhaber.com/upfiles/343447/a82c951c-09ab-441b-8b50-bf48bb27b536.jpg
Dün bir sözlükte görüp çok beğendiğim bir listeyi buradan da paylaşmak istedim. Facebookta en çok beğenlien 10 kulüp ile Türkiyedeki 3 kulübü karşılaştırmışlar. Drum içler acısı.

Dünyada en çok beğenilen 10 kulüb sırası ile;

1. FC Barcelona - 84 Milyon 460 Bin beğeni - %3.3 İspanyadan
2. Real Madrid C.F. - 83 Milyon 300 Bin beğeni - %4.1 İspanyadan
3. Manchester United - 65 Milyon 400 Bin beğeni - %4.1 İngiltereden
4. Chelsea Football Club - 42 Milyon 870 Bin beğeni - %3 İngiltereden
5. Arsenal - 33 Milyon beğeni - %4.8 İngiltereden
6. FC Bayern München - 30 Milyon 700 Bin beğeni - %9.5 Almanyadan
7. Liverpool FC - 25 Milyon 750 Bin beğeni - %8.1 İngiltereden
8. A.C. Milan - 24 Milyon 470 Bin beğeni - %9.3 İtalyadan
9. PSG – Paris Saint-Germain - 19 Milyon 870 Bin beğeni - %12.5 Fransadan
10. Juventus - 19 Milyon 60 Bin beğeni - %20.3 İtalyadan

Türkiyedeki durum ise;

Beşiktaş - 5 Milyon 510 Bin beğeni - %89 Türkiyeden
Fenerbahçe - 9 Milyon 614 Bin beğeni - %89,5 Türkiyeden
Galatasaray - 12 Milyon 447 Bin beğeni - %84 Türkiyeden

Türkiye'deki kulüplerin Facebook sayfalarını Türkiyeden sonra takip eden iki ülke var, almanya ve Azerbaycan. Ülkenin futboluun marka değeri içler acısı.

Listeye ve ayrıntılı açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz : http://www.kolaydata.com/facebookta-en-cok-begenilen-10-futbol-kulubu/

Sizin fikriniz nedir?
Merhaba arkadaşlar

Yeni bir site yapalım dedik. Teknoloji hakkında ipuçları, sosyal medya trendleri, bilgisayar hakkında testler vs var. Şuan tasarım aşamasında temelini atıyoruz yavaş yavaş.

Site adresi : http://www.kolaydata.com

Görüş ve öneriniz varsa duymak isteriz
Hakkında
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 52
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 2.252 (Bu ay: 343)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Dahili Bileşenler
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.