O

Er
11 Haziran 2022
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 7 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar. Toplaşıp, oyunlar geliştirebileceğimiz ve çeşitli konular üzerinde durabileceğimiz, farklı alanlar üzerinde çalışabilen ekip arkadaşları arıyorum. Kendimden bahsedecek olursam, ismim Muhammet ve 17 yaşındayım. 18 yaşına girmek üzereyim (Oct/10, 19). Aklımda çokta oynanacağını düşündüğüm ve aynı zamanda yaparken eğlenebileceğimiz fikirler var. Ekip arkadaşları aradığımdan dolayı, bu işe gönüllü başlamak isteyenler olursa, bana Octavius#2122 (Discord) adresi üzerinden ulaşabilirler. Programlama üzerinde 10 yıllık bir deneyimim var. Unity ve diğer oyun motorlarına ise halihazırda alışığım. Bütün işleri karşılayabileceğimi de düşünüyorum.


Neden gönüllü?

Çünkü, şöyle bir şeyi farkettim. Farklı alanlarda uzmanlaşmış ve oyun geliştirmek istesede, bu tarz işleri yapabilmesi için henüz öğrenmesi gereken bazı şeyler olan (programlama, modelleme, grafik tasarımı vesaire vesaire) insanlar çok. Fakat, bazıları ise aşırı tembel ve hala oyun geliştirmek isteyen, bu hayale sahip olan insanlar. Bende, bu tarz insanlar ile birleşip (aynı zamanda bende modelleme ya da grafik tasarımı öğrenmeye üşeniyorum), oyunlar geliştirebileceğimizi düşündüm. Aynı zamanda, henüz bir gelir kaynağım yok. Eğer, oyunlar üzerinden para kazanırsakta hiç kuşkusuz ekip olarak kazanacağımızı da söylemek isterim. Ayrıca, bir ekip olarak çalıştığımızda daha kolay olacaktır.


Geliştirilecek oyun türleri?

Çoğunlukla Multiplayer/Co-Op, ileride ekip içerisinde fikirler tartışılırsa da tür değişikliği yapabiliriz.


Platform?

Steam (steam sayfaları; daha çok öne çıkmamızı sağlayacaktır ve aynı zamanda yayıncı kitlesine sahip olan steam sayesinde, oyun daha fazla tanınacaktır)


Aranan ekip?

Yaş kitlesi: 18 - 25 (benden daha yüksek yaş sahibi olan insanlarla da anlaşabileceğime inanıyorum, yaşım küçük gelse bile, saygıdan ya da farklı bir şeyden kusur etmem)

  • Grafiker (kendini her şeyi yapabilecek seviyeye ya da çözümleri yapabilecek olan, herhangi bir program gereksinimi ya da o tarz şeylere ihtiyaç yok, bunun kişinin kendi zevkine bağlı olduğu belli)
  • Model yapımcısı (kendi bildikleri program üzerinde modeller yapabilen insanlar)
  • İçerik üreticisi (internet yardımıyla, çeşitli fikirler üretebilen; oyun fikirleri üretebilen insanlar)
  • Web geliştiricisi (kendi bildikleri dil ile web sitesi geliştirebilen insanlar)
  • İdare (yönetim ve oyun rehberliği rolünü üstlenecek olan insanlar)
Hakkında
Konum: tr
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 1
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 214 (Bu ay: 21)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun buluşma noktası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.