Çavuş
07 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Amerikan Standart Enstitüsü (ANSI) yeni bir sembolü dünyaya tanıttı. Sorunlarla dolu bir dünyada, problemleri tanımlamak için bir sembole ihtiyaç duyulduğunu ifade eden başkan Dr. George Arnold; yeni tasarladıkları bu sembolün bilişim sektöründe kod geliştiricilerinin de çok işine yarayacağını belirtti.

Türk grafik sanatçısı Pınar Yasav tarafından tasarlanan sembole Problem Portent (Sorun İşareti) adı verildi. Tasarımcı, sembolü yaratırken, ismine uygun olarak P ve R harflerini soyutlayarak kullandığını, Türkçe okunduğunda ise soru işareti ve küçük n harfinin ortaya çıktığını açıkladı. Sembolün 2008 yılında fontlarda standartlaştırılması bekleniyor.

enteresan..
.
bu videoda emin çölaşan ile ankara belediye başkanının tgrtdeki ankaranın gündemi adlı programda tartışması iddiaları vs var
herkes bişey yazmış bu konuda, öncelikle şunu izlemenizi öneriyorum

yok öyleymiş böyleymiş değil, karşılıklı konuşamaları iddiaları var

sonuna kadar izlemeniz tavsiyemdir

http://www.youtube.com/watch?v=SGL4Mf9vURg

tartışma çıkarmayalım cevap yazmasanızda olur, herkes izlesin kendi fikri olsun, konu tutmasa da olur
biraz saçma olucak ama bikaç merak ettiğim şey var ve takıldım (gerçi pek başlayabilmiş değilim)

- ben bir değişken atadım char olarak ben edit1 in içeriğini neden bu değişkene atayamıyorum,yanlışım nedir
(x:=edit1.text;)

-code kısmında bulunan birsürü şey var onların manaları nedir (implementation,private,public vs) bir nesnenin proceduresini sildiğim zaman hata ile karşılaşıyorum

- bide ben bir form yaptım onu nasıl nereye kaydediyorum exe içine kayıt yapılabilir mi, yoksa db mi kullanıcam, db ise hangi dbyi kullanmalıyım

yanıtlarsanız sevinirim, sanırım biraz acemice oldu ama yeni başlıyorum da
Hakkında
Meslek: web developer
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 617
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.106 (Bu ay: 47)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.