I

Çavuş
01 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar.

Yakında 5+1 ses sistemi alacağım fakat benim dizüstünün ses kartı 5.1 desteklemediği için bir de ses kartı almak zorundayım.

Bütçem baya kısıtlı (50 TL civarı). O yüzden önerilerinizi bu fiyat civarında yaparsanız sevinirim.

Ayrıca nette şöyle bi kart buldum:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-usb-ses-karti-optik-cikisli-6-kanal-ses-karti-139841787/detay

Sizce bu kart yeterli olur mu? Oyunlarda ve filmlerde gerçek 5.1 ses verir mi?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler. İyi günler.
Arkadaşlar merhaba.

2 gün önce laptopumu fazla ısınması nedeniyle teknik servise götürüp havalandırma sistemini temizletip ve termal macununu yenilettim.

Şimdi de laptopun üzerinde fazla ısı hissetmeme rağmen HWMonitorden baktığımda sıcaklık devamlı 70-90 derece arasında değişiyo. Yani 70 den 90 a yavaş yavaş çıkmıyo da 75 ken aniden 85 oluyo ve sonra 70 gibi bişeye düşüyo.

Bunun sonucunda da cpu yüksek sıcaklığa çıkınca laptop otomatik olarak işlemcinin hızını düşürüyo ve oyunlarda yavaşlama oluyo.

Bana bu olay termal macunla alakalı gibi geliyo ama teknik servisçi termal macunu yeniledim demişti.

Sizce bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim ya da işlemcinin otomatik hızının düşmesini nasıl devre dışı bırakabilirim? Çünkü laptop fazla sıcak değil aslında.

Yardımız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar 300 TL civarında 3,5 mm jack girişi olan telefon tavsiye edebilir misiniz? Özellikleri önemli değil ama telefondan müzik dinlemek istiyorum ve şekli de iyi olursa güzel olur :) Şimdiden teşekkürler
merhaba arkadaşlar.

günlerdir kafamı kurcalayan bir konuyu size danışmak istiyorum. aslında benzer bir konuyu kpss bölümünde de açmıştım ama içim rahat etmedi bir de burdaki insanların görüşünü alayım dedim.

Konu şu; yakında (bu sene sonunda veya seneye) iktisat bölümünden mezun olucam (ingilizce eğitim veren türkiyenin en iyi üniversitelerinden biri). Ama mezun olunca nerden işe başlasam hala karar veremedim.

Sizce yeni mezun bir iktisatçı için başlangıç olarak en ideal meslek ne olmalı?
Kamu kurumları mı yoksa özel sektör mü tercih edilmeli? maaş,gelecek,özlük hakları,prestij açısından.
kamuysa en iyi yer neresi? (tcmb,imkb gibi)ve özel sektörle karşılaştırıldığında (büyük denetim şirketleri, banka müfettişlikleri) hangisi daha iyi bir seçim olur?
Arkadaşlar iktisat mezunu birisi için Kpss a da sizce en ideal meslek hangisidir?
Özlük hakları, maaş, kariyer, gelecek vb. kriterleri açısından tcmb,spk,bddk,imkb gibi kurumları karşılaştırırsak en iyisi hangisi?
Yoksa bunları boşverip özel sektördeki denetim firmaları veya banka gibi yerlerde işe başlamak mı daha ideal olur?
lazio-zurich 1
atl. madrid-udinese alt
braga-maribor 1
twente-odense 1

oran : 2.67
arkadaşlar oyun oynarken mesela ani bir hareket yaptığımda takılmalar oluyo. bu takılmalar sırasında harddsikin ışığı yanıyo. acaba neden olabilir?
4 gb ramim var ve oynadığım oyunlar için yeterli olduğunu düşünüyorum.
mrb arkadaşlar.

crt monitörüm için monitörden prize power kablosu lazım. ankara'da nerden alabilirim acaba?
arkadaşlar ben uzun süredir oyunu oynamıyodum ve hesabım öylece yatıyodu. account statusda da not playable yazıyo fakat şu anda oyuna girip oynayabiliyorum herhangi bi aylık ödeme yapmamama rağmen. bu nasıl oluyo birisi bana anlatabilir mi?
arkadaşlar benim elimde bi tane aion account var. ama aion oynamak istemiyorum. sizce bunu wow la veya rift le takas edebilir miyim? ya da kaç paraya satabilirim?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 115
İkinci El Bölümü Mesajları: 31
Konularının görüntülenme sayısı: 16.087 (Bu ay: 60)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.