Y

Onbaşı
13 Mayıs 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 57 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Evet arkadaşlar anlık takılmalar oluyor. Oyundayken ya da çok yük altındayken değil her zaman oluyor. Örneğin masaüstündeyken bir pencereyi kapatayım diyorum mouse u çarpıya doğru götürüyorum anlık bir takılıyor 1 sn gibi sonra düzeliyor. Çok sık olmasa da ara ara oluyor ve çok sinir bozucu. Bilgisayarım Monster Abra A5 V13.3. Monster servisine bıraktım ssd arızalı dediler. Kingston 500 gb A2000 modelini aldım, diğer diski çıkardım yine aynı. Ramlerde mi bir sorun var diye düşündüm. Windows Bellek Tanılama ile test ettim hiçbir sorun bulunamadı. Paranoyak oldum artık. Bilgisayarı en az 5 6 defa formatlamışımdır. Şu an yeniden format attım yine aynı. Driverlar güncel. Bios güncel. Windows güncellemeleri de tam. Orjinal Windows kullanıyorum. Aklınıza gelen bir fikir varsa şundan olabilir vs diye belirtirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Merhaba bir sorunum var. Ben oluşturduğum bir sınıftaki bir property için kapsülleme yapmak istiyorum. Kısaca şöyle. Form ekranında giriş sistemi oluşturdum. Ve orada giriş yapanın admin olup olmadığını kontrol ediyorum. Bunu da bool tipinde bir değişkenle yapıyorum. Yani sorunum şu bu değişken yardımıyla get ve set metoduyla kapsülleme yapmak istiyorum. Ama anladığım kadarıyla bool tipindeki değişkenim tanımlandığı anda ne değer alıyorsa orada da ona göre işlem yapılıyor. Runtimeda bunu nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba bir problemim var. Butona tıklandığında bazı iflerin içine girdiğinde kod akışını durdurmak istiyorum. Yani ekranda bir uyarı çıkacak sonrasında sanki hiç butona tıklanmamış gibi olacak. Uygulamayı komple kapatmak istemiyorum sadece butona hiç tıklanmamış gibi olmasını istiyorum. İnternette araştırdım bulamadım ya da anlayamadım. Bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

İyi akşamlar. Belki çok sık karşılaştığınız sorular olabilir internette çok araştırmama rağmen net cevaplar bulamadım. Doğru yere mi açtım bilmiyorum ama bir kaç sorum var bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.

Elimde bir oyun bilgisayarı var ve monitörü 60Hz. Ben 144Hz geçiş yapmak istiyorum malum csgo da ekran yenileme çok önemli.

1. Monitörü Hdmi kablosuyla mı bağlamalıyım?
2. Yeni alacağım monitör 1 ms gecikmeli olacak büyük ihtimalle ve şu anki dizüstü bilgisayarımın monitörünün kaç ms olduğunu bilmiyorum. Bu bir sorun teşkil eder mi?
3. Görüntüde bir bozukluk, kalitesizlik olur mu?
4. Yani kısacası sanki bir masaüstü bilgisayara bağlamışım gibi verim alabilmem için ne yapmam gerekiyor?

Aydınlatırsanız sevinirim. Çok teşekkürler.
Merhaba üstten ders almakla alakalı birkaç sorum olacak.

1) Okulun sitesinde okuduğuma göre gano 3 üstü olur ve başarısız ders olmazsa üstten ders alabiliyoruz. Benim DD (koşullu başarılı) düşen bir dersim var. Bu üstten ders almama engel olur mu?

2) Diyelim ki üstten ders aldım ve dersi veremedim. Ganoya etkisi olur mu? Yani üst sınıfa geçtiğimde normal bir şekilde o dersi verirsem sanki hiç alt sınıfta o dersten kalmamışım gibi olur mu?

3) Üstten ders almak için ders seçimleri başladığında bizzat okula gidip dilekçe mi vermeliyim yoksa sistemden alabiliyor muyum?

Teşekkürler..
Merhaba bir problemim var. Bugün bimden philips m402 wireless mouse aldım. Mouseda takılmalar oluyor ve internetim de ara ara gidip geliyor. Problemin modemin frekansı ile mouseun frekansının aynı olmasından kaynaklandığını öğrendim. İkisi de 2.4 ghz de çalışıyormuş. Fakat modem ayarlarına girip frekans değiştirmeyi denedim değiştiremedim. Band : 2.4 ghz yazıyor başka seçeneği seçemiyorum. Mouse çok hoşuma gitti iade etmek istemem ama çaresi yoksa iade edeceğim mecburen. Bir çözüm yolu bilen varsa anlatabilir mi. Teşekkürler..Not: Modemim zyxel vmg1312-t20b.
Merhaba bir problemim var. Bugün bimden philips m402 wireless mouse aldım. Mouseda takılmalar oluyor ve internetim de ara ara gidip geliyor. Problemin modemin frekansı ile mouseun frekansının aynı olmasından kaynaklandığını öğrendim. İkisi de 2.4 ghz de çalışıyormuş. Fakat modem ayarlarına girip frekans değiştirmeyi denedim değiştiremedim. Band : 2.4 ghz yazıyor başka seçeneği seçemiyorum. Mouse çok hoşuma gitti iade etmek istemem ama çaresi yoksa iade edeceğim mecburen. Bir çözüm yolu bilen varsa anlatabilir mi. Teşekkürler..

Not: Modemim zyxel vmg1312-t20b.
Merhaba bir problemim var. C de bir ödev yaptım ve ödevde hem windowsta hem de linuxta çalışabilir olması istenmiş. Ama elimde sadece windows işletim sistemli bir bilgisayar var. Kodların Linuxta çalışabilir olup olmadığını kontrol edebileceğim bir yöntem var mı? Teşekkürler..
Dinamik bellek yönetimi ile bir matris tanımladım ve bu matrisi yazdırmak isterken hata alıyorum. Konsol açılıyor ve bir süre bekledikten sonra kapanıyor. Kodun tamamını paylaşıyorum bilenler yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler..
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <time.h>
void matrisOlustur();
void bubbleSort(int **matris,int x,int y);

int main()
{
matrisOlustur();
return 0;
}
void matrisOlustur(){
int satir,sutun;
printf("Lutfen Satir Giriniz:");
scanf("%d",&satir);
printf("Lutfen Sutun Giriniz:");
scanf("%d",&sutun);
int **matris;
matris = (int **)malloc(satir*sizeof(int));
if(matris == NULL) {
printf("Yeterli hafiza yok!");
}
for(int i=0;i<sutun;i++) {
matris[i] = malloc(sutun*sizeof(int));
}
srand(time(NULL));
for(int i=0;i<satir;i++) {
for(int j=0;j<sutun;j++) {
matris[i][j] = rand()%1000000 + 1;
}
}
for(int i=0;i<satir;i++) {
for(int j=0;j<sutun;j++) {
printf("%d\t",matris[i][j]);
}
printf("
");
}
bubbleSort(matris,satir,sutun);
printf("
");
for(int i=0;i<satir;i++) {
for(int j=0;j<sutun;j++) {
printf("%d\t",matris[i][j]);
}
printf("
");
}
for(int i=0;i<satir;i++) {
free(matris[i]);
}
free(matris);


}
void bubbleSort(int **matris,int x,int y) {
int gecici;
for(int i=0;i<x;i++) {
for(int j=0;j<y;j++){
for(int k=0;k<y-1-j;k++){
if(matris[i][k]>matris[i][k+1]) {
gecici = matris[i][k];
matris[i][k] = matris[i][k+1];
matris[i][k+1] = gecici;

}
}
}
}
}
C dilinde klavyeden girilen verinin integer mı yoksa string mi olduğunu kontrol nasıl ediyoruz. Misal int girilmesi gereken yerde herhangi bir karakter girince program patlıyor sonsuz döngüye giriyor. Karakter girişini nasıl yakalayıp ekrana hata verdirebiliriz? Teşekkürler..
Hakkında
Konum: tr
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 20
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 21
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 46)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.