A

Er
19 Haziran 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 14 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba,


İlginç bir sorunum var. Konu başlığında da yazdığım üzere 2011 model C5 e-hdi aracım var. Resimde de görüldüğü üzere direksiyon simidi yıprandığından bir döşemeci ile yenilenmesi için anlaştım. Direksiyon sökülüp takıldı. İşlem bitti. Ama daha sonra farkettim ki direksiyon üzerindeki sağ taraftaki korna çalışmıyor. Ayrıca farları yaktığımda sağ taraftaki tuşların ışığı yanmıyor. Bunun dışında diğer bütün tuşlar çalışıyor. Sol taraftaki tuşların ışıkları yanıyor farı açınca.


Direksiyonu söken usta tekrar söküp baktı. Kablolarda, bağlantıda görünürde bi sorun yok. Sizce bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir. Kablo demetinde felan yıpranma mı olmuştur.


Bju arada tuş takımı direksiyona bakınca iki parça gibi gözüküyor ama tek parça. Elektrik bağlantısı da tek soketten

Merhaba,

2011 model 1.6 e-HDI 112 bg Citroen C5 aracım var. Araç şu anda 208 bin Km'de.

Yaklaşık 2 ay önce yolda düşük devirde giderken araç motor arıza ışığı yaktı. Yoluma devam ettim. Araç iki gün kullanılmadı. Sonrasında racı çalıştırdım ışık sönmüştü. Aracı bsch servise götürdüğümde araç P0191-Yakıt enjeksiyon rampası üzerindeki basıncın ölçüsü. Gerilim değişimi tolerans dışı hatası verdiği görüldü. Arıza kodu silindi, tekrar yaparsa denilerek.

İlerleyen dönemde aynı arızayı arada bir tekrar verdi. Ama bayramdan önce gene sakin kullanımdayken motor arıza ışığı ile birlikte araçta bu kez service yazısı çıktı, araç kendini korumaya alarak 2000 deviri geçmedi, fan açtı (göstergedeki hararet yükselmememesine rağmen). Bu şekilde eve kadar gittim. Sabah arabayı çalıştırdığımda gene herşey normaldi.

Serviste enjektörler arızalı denerek 4 enjektör orjinal ve sıfır olarak değişti. Sorunun giderildiği söylendi. Ama bayramın son günü gene motor arıza ışığı ve 2000 deviri geçmeme sorunu ortaya çıktı. Araç şu anda serviste, arızayı bulmaya çalışıyorlar.

Sizce sorun ne olabilir?

Not1: enjektör değişimi öncesi ve sonrasında, arıza ışığı yandığı zamanlar dahil, rölantide, motor sesinde, aracın çalışmasında herhangi bir sorun hissetmedim.

Aracın yakıt filtresi 15 bin km önce bosch marka olarak takıldı.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 8
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 10
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 13)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Citroen
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.