Er
21 Ekim 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 44 (Bu ay: 2)
Gönderileri

BTK tarafından yetkilendirilmiş internet servis sağlayıcılar arasında bazılarının Donanım Haber formlarında özellikle korunup desteklendiğini, ayrıcalık tanındığını ve diğer firmalarının ise formda neredeyse yok sayıldığını görmekteyiz.


Firma olarak Forum yöneticilerinin Rekabetin korunması ve haksız rekabet şartlarının oluşmamasına özen göstermesini umut ediyoruz.

(TÜRKHOST)YETKİLİ İnternet Servis Sağlayıcı Güvencesiyle.
Bireysel ve Kurumsal Abonelere Kablosuz Ekonomik İnternet Erişim Hizmeti Sunmaktayız.

Binanızda Telefon hattı yoksa veya internet hızınızdan memnun değilseniz tam size göre.
AKN, Kota Hız Düşürme veya Taahhüt Yok. Ping veya Hız düşürme kaygısı yaşamayın.


Kurumsal Abonelere Download/Upload Simetrik İnternet istenen hızlarda sağlanabilmektedir.

Bölgenizde Kablosuz İnternet Sinyalimiz olup olmadığını ücretsiz test ettirmek için bize ulaşmanız yeterli.

ŞUAN İSTANBUL AVRUPA YAKASINDA HİZMET VERMEKTEYİZ.


Paket Fiyatları: https://www.turkhost.net.tr/cart.php?gid=19&currency=2
İletişim : 0 212 625 3342
: 0 800 211 1011
Herkese Merhabalar,

TÜRKHOST İNTERNET(KABLOSUZUM)Yetkili İnternet Servis Sağlayıcısı olarak 2013 yılından bu yana kesintisiz Erişim Hzmetimiz devam etmektedir.

Abonelerimizden aldığımız duyum üzerine TÜRKHOST İNTERNET olarak Donanım Haber Üyelerini Uyarmamız gerektiğini düşünerek bu yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.


1- Firmamızın Hiçbir Bayisi veya Çözüm Ortağı yoktur ve Bayilerin İnternet Hizmeti vermesi yasal değildir.
Örnek olarak Türktelekom Bayisi size İnternet Paketi Aboneliği Satabilir ama binanıza gelip İnternet Hattı Kuramaz hattınızı Türktelekom açar.
Telekom Bayileri abone formlarını sözleşmelerini Türktelekom 'a göndermek dışında hiçbir iletişim hizmeti sunamazlar.
Bayiler yaptıkları abone başına Telekom 'dan prim alırlar. Asla Aboneye FATURA KESEMEZLER. Faturayı Türktelekom veya Yetkili İnternet Servis Sağlayıcı Firma Keser.

İnternet Servis Sağlayıcısı olmayan kendisi Bayi olarak Tanıtan firma Size ÖZEL İLETİŞİM VERGİLİ İletişim Faturası kesemez. Keser ve tespit edilirse kaçak hizmet verdiği ortaya çıkar.


2- Firmamızdan İnternet Hizmeti alarak abonelerine İnternet Hizmeti götürdüğünü söyleyen bazı kişiler veya firmalar olduğunu öğrendik.
Hiçbir Firma veya aracı firma ile bağlantımız yoktur.


3- Al-Sat kapsamında da Hiçbir firmaya Toptan Seviyede internet veya altyapı hizmeti vermediğimizi bilmenizi istiyoruz.4- ***BTK tarafından İnternet Servis Sağlayıcısı Olarak Yetkilendirilen firmaların bir başka firmaya bayi veya çözüm ortağı olarak yetkisini kiralaması kullandırması yasal değildir. Ancak BTK, Maliye dahil tüm resmi kurumlara bildirerek yasal Şube açılışı yapabilirler.

5- ** Bayiler Pop Noktası veya Kablosuz Dağıtım Noktası Kuramazlar. Türktelekom 'dan ancak son kullanıcı gibi internet hattı açarak kaçak olarak dağıtırlar.


6- ********** İstanbul içinde Türktelekom Portu olmayan Bazı Bölgelerde Servis Sağlayıcıymış ve o bölgede Kablosuz Erişim Hizmeti veriyormuş gibi kendini lanse eden firmalara asla itibar etmeyiniz ve kesinlikle Kimlik Bilgilerinizi Paylaşmayınız ve ASLA Sözleşme İmzalamayınız.


7- *** Bayi Kablolu veya Kablosuz Erişim Altyapısı Kuramaz. Çatınıza çıkıp kablosuz erişim cihazı bağlayamaz,kazı çalışması yapamaz. Tespiti halinde kuran ve kurduranlar hakkında yasal işlem yürütülmektedir.


8- *** Bayi olduğunu iddia eden firmaların İnternet Erişim Hizmeti verebilecek altyapıyı kurabilmesi için Altyapı İşletmeci Yetki Belgesi alması gerekir kaldı ki son kullanıcıyı kendi altyapısı üzerinden İnternete Hizmeti de veremez. BTK'ya gerekli şikayetler yapılacaktır.

9- *********** BTK tarafından Bayi Şube vb. işlemlerin yasal zemine oturtulması yönünde hazırlanan yönetmelik kısa bir süre sonra çıkacağını bilmekteyiz bu sebeple son kullanıcıların mağdur olmamaları için uyarmayı doğru buluyoruz.


****** TÜRKHOST olarak İnternet Erişim Hizmetimiz Aracısız olarak olarak doğrudan Abonelerimize kablolu ve kablosuz ulaştırılmaktadır. Farklı bir çalışma modelimiz yoktur.
10 - Abonelere uyarımız Kablolu veya Kablosuz İnternet Erişim Hizmeti Verdiği Söyleyen Firmanın yetkili firmamı yoksa Bayi veya Çözüm Ortağı adı altında mı hizmet verdiğini sorun.
11- Faturaları hangi firmanın keseceğini sorun.
12- Herhangibir firmanın adını vererek ben X firmasının bayisiyim veya çözüm ortağıyım diyorsa yetkili firma ile direk temasa geçin ismini verdiği firmanın bu işten haberi bile olmadığını görebilirsiniz veya yaşanan sorunlarda çözüm için ortada Bayi dahi bulamayabilirsiniz.

13- Çoğu Firma Bayisiyim dediği firmanın haberi dahi olmadan adını kullanarak kaçak olarak normal kullanıcalara verdiğimiz VDSL ADSL veya Fiber hatları birleştirerek satmaktalar ve İnternet Kullanımının arttığı saatlerde aboneler hiç internete giremez olmakta. Firmalar tarafından taahhüt edilen AKN 'siz Kotasız Paketler toplam hat kapasitesinin üstünde aboneye satıldığından yoğun saatlerde hızları 1 Mbit 'e kadar düşebilmektedir.

Kablosuz olarak İstanbul İlinde İnternet Erişim Hizmeti Verdiğimiz İlçeler
BAĞCILAR
BAKIRKÖY
BAYRAMPAŞA
BAHÇELİEVLER (ŞİRİNEVLER YENİBOSNA)
ZEYTİNBURNU
ESENYURT
KÜÇÜKÇEKMECE
AVCILAR

Kablolu ADSL VDSL FTTH(Fiber) olarak tüm Türkiye 'de hizmet vermekteyiz.

***Henüz İstanbul Anadolu Yakasında ve Gaziosmanpaşa ve Eyüp Alibeyköy İlçelerinde Aktif Pop noktamız bulunmamakla birlikte çalışmalarımız devam etmektedir.
***İstanbul 'da veya birbaşka İlde Hiçbir Erişim Altyapısı olmayan firmalara veya onların bayilerine İtibar etmemenizi öneririz.


İnternet Servis Sağlayıcısı Olarak Yetkilendirilmiş İşletmelerehttp://yetkilendirme.btk.gov.tr/Yetkilendirme/isletmeci-arama.xhtml adresinden ulaşabilirsiniz.TürkHosthttps://www.turkhost.net.tr
0 800 211 10 11
0 212 625 33 42
Hakkında
Meslek: http://www.turkhost.net.tr
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 6
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 754 (Bu ay: 98)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Geri dönüşüm kutusu
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.