R

Er
29 Eylül 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar Merhaba,

Sistem ve yazılım işleri ile uğraşıyorum, yeni bir sisteme ihtiyacım var. Ekran kartına ihtiyacım yok, oyun oynamıyorum. İşlemcinin verdiği grafik hizmeti yeterli benim için.

DDR4 32GB(2x16GB) ram' e ihtiyacım var şimdilik ama arttırılabilir olması önemli, ileride 64 GB(4x16)' a yükselteceğim. Sanal makinalar kullandığım için ram benim için önemli.

Anakart üzerinde m2 slotu olması önemli 500GB ya da 1TB m2 ssd olmasını istiyorum.

Kasanın ise rgb vs olmayan sade bir kasa olmasını istiyorum.

Bu ihtiyaçlarımı bu işlerden az çok anlayan arkadaşıma söyledim, sağolsun şöyle bir şey liste çıkardı,

İşlemciyi biraz araştırınca hyper-threading olmadığı için pek tavsiye edilmiyor, işlemcinin intel-amd olması pek önemli değil benim için.

Teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle Sistem Özelliklerim;
Ekran Kartı: ZOTAC GTX 770 AMP! Edition
İşlemci: Intel i7-4790k
Anakart: MSI Z97-G55
Ram: GSKILL RipjawsX DDR3 1600 C9 2x4GB

Arkadaşlar bilgisayarım son 2-3 gündür fan sesi çıkarmaya başladı, kasayı açıp tozları vs. temizledim, fakat aynı sorun devam etti, bu sefer bilgisayar açıkken kasayı açıp baktığım zaman sorunu buldum,

ekran kartının 2 adet fanı var, bir fan sürekli olarak çalışıyor, fakat diğer fan sürekli çalışmak yerine 5 saniyede bir çalışıyor ve bu da yüksek seviyede fan sesi yapıyor, bilgisayar başında otururken rahatsız ediyor insanı,(çok ses yapıyor arkadaşlar öyle normal fan sesi değil.)

işin garip yanı ekran kartı boşta iken böyle ses yapıyor arkadaşlar, bf4 açtığım zaman fanların ikiside sabit çalışıyor hiçbir ses almıyorum, ekran kartı driverını vs güncelledim ama sorun çözülmedi, her 5 saniyede bir böyle bir ses çıkması insanın sinirini çok bozuyor, aşağıya user_benchmark ve GPUZ programlarını çıktısını koyuyorum.

Sorunun çözümü için siz değerli arkadaşlarımdan yardım istiyorum.

Teşekkürler.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 265 (Bu ay: 7)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.