Onbaşı
11 Mayıs 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar yeni modem aldım Vdsl.Adsl kullanıyorum 16mbps ye kadar turk telekomu aradığımda bana 56mbit kaldırıyor dediler.

35mblik pakete geçiş yapacağım turk telekomun diğer inernet servis sağlayıcıları burda yok.

forumda gördüğüm kadarıyla bazıları internetsiz kalmış veya vdsl'e geçememiş port konusu yüzünden 1 hafta ile 15 gün arasında geçilecek diyor.

Bu port ne yani ben aynı port üzerinden vdsl almıyacak mıyım nasıl olucak ben geçebilir miyim vdsl'e ?

Modem değerlerimi atıyorum Adsl:

Herhangi bir altyapı sorgulama sitesine girince adresimi yazamıyorum çünkü çıkmıyor

Türk telekomu arayıp sordum 56mbit alırsınız diyorlar

Adsl hat kullanıyorum Vdsl e geçmek istiyorum ?

Selamlar. aile evinde yaşıyoruz.Yıllardır türk telekom kullanıyoruz 16mbit Adsl artık yetmiyor. Vdsl e geçiş yapacağız.Vdsl için aradığımda bina altyapımın 56mbit e kadar desteklediğini söylediler. 35mbitlik paket almayı düşünüyorum ama süpheye düşdüğüm bir konu var:

Şuan aldığım hattaki internet değerim bu:

16mbit kadar gelen eve 10-12mbit alıyorum 35mbitlik pakete geçiş yaptığımda kaç mbit alırım ?

Snr Margin değerim:

Merhaba son 3 gündür internetimde problem yaşıyorum.Adsl 16mb e kadar hat, var ben 10mb alıyorum.Saat akşam 6.30 dan sonra internette kopma problemi oluyor.Baktım Modemin arayüzünden Snr Marjı değerlerim 6.6db akşamları.Sabahta 7.0db aradım tt yi arza kaydı oluşturdular ama bir şey değişmedi.Hızı düşürdüklerinde problem olmuyor ama normalde 11mbps aldığım internet neden bir anda kopmaya başladı.

Sorunun Modemden kaynaklandığını düşünüyorum ama emin değilim 5 yıllık tp link modem. Paket kaybı mı yaşıyorum diye de baktım ping plotterdan ama çok anlayamadım.Sıkıntı modemde midir ?

Arkadaşlar arkadaşa böle bir pc dizdim bir kaç tane de sorum var:
1ekran kartı için işlemci yeterli mi ?
2bazı şeyleri kısararsak ssd sığar mı ?
tavsiyelerinizi ve yorumlarınız bekliyorum.
beyler arkadaşımın böle bir anakartı var asus m5a78l-m lx var ve gtx 960 veya gtx 1050 ti takmak istiyor takabilir mi sizce ?
şu soruyu merak ediyorum logitechin kendi sitesindede yazmıyor

mesela g230 un mikrofonu ile g930'un mikrafonu aynı mı ?
Beyler bugün yeni pc geldi windows 10 u flan kurdum ama onboard ekran kartını kuramadım va şuan hdmı ydan görüntü alıyorum
ikisini nasıl aynanda kullanacağım

anakart h110m pro vd
ekran kartı rx 480
işlemci i5 6600

bunları nasıl yükleyeceğim yardımlarınızı bekliyorum
internet kafeciye gittik ve bu ekran kartına en fazla r9 380 takılabilir dedi (2gb modeli)

ve ben daha önceden rx 480 almıştım yani adam yalan mı söğlüyor yoksa gerçekten takılamaz mı
Beyler 0 bir sistem topladım herşeyi düzgün yerine taktım power tuşuna basınca görüntü gelmiyor bunun nedeni ekran kartı olmamasından mı ?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 36
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.037 (Bu ay: 25)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.