M

Teğmen
17 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Şimdi TM-3 sıralaması içinde sayısallar da mevcut değil mi. Eğer mevcutsa ve TM den tercih yapmıcaklarsa sıralamalar biraz daha çekilebilir mi tm ler için, bi bilgisi olan var mı.
ygs zamanı yapan arkadaşlar vardı tekrar bi bakabilirler mi
Beyler ÖSYM nin sitesinde yayınladığı LYS3 pdfsinde yer alan 47. soruda hata olduğunu düşünüyorum. İki adet şiir vermiş ve bizden bu şiirlerin hangi akımların özelliklerini yansıttığı sorulmuş. İkinci şiirde yer alan "gökyüzü" ve "mavi" sözcükleri arasında tenasüp sanatı var, fakat garip akımında söz sanatlarına kesin bir dille karşı çıkılmıştır, bkz(*söz ve anlam sanatlarına yer verilmez). Ben bu sorunun kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum ve eğer benim gibi düşünenler varsa bunu ÖSYM ye bildirelim. (http://www.osym.gov.tr/belge/1-13533/bilgi-edinme.html ) bu linkten başvuru yapabilirsiniz. Ne kadar başvuru olursa o kadar iyi olur. Ayrıca bu sorunu internetteki ünlü hocalar aracılığıyla da bildirmekte fayda var.
Beyler durumlar ne?
Şiirde gökyüzü ve mavi kelimeleri arasında tenasüp sanatı var. Ancak garipçiler söz sanatlarına karşı. Sorunun hiçbir bilgi ölçütü yok. Saçma diyerek garip yapıldıysa da Edip Cansever in trenlere çikolata yedirme şiiri var. Bence itiraz edilmeli
Soru şöyle diyor '1923 ten 1940'a değin şiir ortamımız sürekli bir devinim içindedir. Bu süre içerisinde şiir yazanlar belirli topluluklar oluşturmuştur. Bu topluluklar arasında _ _ _ _ _ sayabiliriz. Hangisi boşluğa getirilemez?

A) Hececileri
B) Halka Yönelenleri
C) Öz Şiircileri
D) Garipçileri
E) Serbest Şiircileri

Siz ne derdiniz? Tartışalım bunu.
Az önce gördüğüm örnek, paylaşmak istedim. Sizce hangi söz sanatı var?

Galatasaray, Fenerbahçe kalesine gol yağdırdı.
Akımlar dışında lys sınavlarında hiç çıkmışlığı var mı? Ben sadece genel kültür ve okuduklarımdan biliyorum ama ne bilim içim bi tuhaf siz ne düşünüyosunuz?
Beyler bu denemelerin Türkçe bölümü kasıntı değil mi sizce de? Zor gelen bir senede zorladıkları yer dil bilgisi mi oluyor yoksa edebiyat bölümü mü? Son olarak bu denemelerin düzeyi nasıl sizce, olası eleyici bir lys ye yakın denebilr mi?
Beyler, mezunlar falan soruların tiplerinden ne gibi bi sıralama olacağını az çok kestirebilir. Size bu netlere ygs 5 için kaç k sıralama gelir?

Türkçe: 32.75
Mat: 32.75
Sosyal: 28.75
Fen: 8.75
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 174
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.614 (Bu ay: 73)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 59 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.