Er
29 Kasım 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 9 (Bu ay: 0)
Gönderileri

"2022 Öğrencileri Mezuna Kalmayın" başlıklı bir sürü video gördüm. Bazı hocalar 2022 YKS öğrencileri için mezuna kalmayın yani sınava bir daha hazırlanıp -mezuna kalmanın ne demek olduğu bildiğinize eminim tabiki- 2023 yılında sınava girmeyin diyor. Sebebini de ilk LGS öğrencilerinden sonra gelen 2005 tayfanın; LGS ve Yeni Nesil sorularına alışkın, netlerinin 9. sınıfta bile 50-60 civarında dolaşması yani sınava hazır olmaları olarak sunmuşlar.


Asıl konumuz bu bilgiler ışığında sizlere, daha çok mezun kalmış veya sınavı kazanmış kullanıcılara yönelik anladığınız üzere. 


Hukuk isteyen, dershaneye giden bir TM öğrencisiyim. Netlerim maalesef yeterli değil bu bölüm için. Konu eksiklerim de mevcut. Mental olarak da pek sağlıklı durumda değilim. Bazı sorunlarım oldu, sevdiğim insanları kaybettim vs. Bu durumda hâlihazırda sınava 3 ay kalmışken 1 sene daha hazırlanma, mezuna kalma ihtimalim var. Ailem bu konuda bana her türlü desteği veriyor ve çok anlayışlı karşılıyorlar. Yani ailesel bir sorunum da yok. Ama üstte bahsettiğim durum -2005 tayfanın sınava girmesi- beni ne şekilde etkiler bunu sizlere de sormak istedim.


Özetlemek gerekirse:

i) Mezuna kalma durumum var siz bu durumu nasıl buluyorsunuz?


ii) Yeni sorulara alışkın 2005 tayfanın sınava girmesi yüksek sıralama yapmayı daha da zorlaştırır mı?


iii) Mezuna kalırsam mentalimi korumak için ne yapmam gerekir?


iv) Sizce yanlış mı yapıyorum? (Bu cevaplaması zor bir soru biliyorum ama cevaplayabilecek kişiler cevaplayabilir tabiki)


Şimdiden cevap yazan/yazacak herkese teşekkür ederim.

Bugün telefonuma gelen en son güncelleme olan MIUI 12.0.2 RCOMIXM güncellemesini yaptım. Her şey bundan sonra başladı. Güncellemeyi yaptıktan sonra cihazda herhangi bir donanımsal problem gözlemlemedim. WhatsApp hariç. Güncellemeden sonra WhatsApp üzerinden herhangi bir fotoğraf, belge, ses, sticker veya GIF vs. tarzı bir şeyi ne indirebiliyorum ne de gönderebiliyorum. Küçük araştırmalar sonucu bu sorunun sadece bende değil gelen güncelleme ile alakalı olduğunu gördüm. Çözümü WhatsApp'ı silip tekrar yükleme olarak yazmışlar. Ancak ben WhatsApp mesajlarımı yedeklemek istediğimde de hata alıyorum. Konu ile alakalı firmanın kendi destek uygulaması olan "Hizmetler ve Geri Bildirim" üzerinden rapor oluşturmak istiyorsaniz de raporun gönderilememesi ile alakalı bir hata alıyorsunuz. Gerekli görseller ektedir. Güncelleme esnasında da donanımsal bir hataya sebep olacak işlemde bulunmadım. Siz siz olun Xiaomi falan aldırtmayın arkadaşım. Ben aldım gayet memnunum diyene de inanmayın. Çünkü bu aldığım hatada kullanıcı payı 0. Tamamiyle firmanın getirmiş olduğu güncelleme ile alakalı. Çünkü güncelleme öncesinde -ki bu yaklaşık yarım saat öncesine tekabül ediyor- hiçbir sıkıntı yoktu. Çözümü yok gibi gözüküyor. Şimdilik iyileştirme güncellemesini bekleyeceğim. Onun dışında WhatsApp mesajlarını yedeklemenin alternatif bir yolu varsa onu da yazabilirsiniz belki işime yarar.

Bu arama kutusu çoğu videoda küçük oluyor ama benim arama kutum büyük. Bunu nasıl küçültebilirim? İnternetten araştırdığımda sadece arama kutusu simgesinin küçültme seçeneği nasıl oluyor o çıkıyor. Benim istediğim arama kutusunu küçültmek. Böyle bir şey mümkün müdür?

Öncelikle sorunun tam olarak ne olduğunu anlayamadığım için başlık yanlış olmuş olabilir kusura bakmayın.

Normal bir şekilde bilgisayarı kapattım. Daha sonra açtığımda sanki format atmışım veya ilk defa bilgisayarı açıyormuşum gibi bir ekran ile karşılaştım. Bilgisayar açıldı ve benim masaüstündeki tüm dosyalarım, görev çubuğu kısayollarım ve duvar kağıdım tamamen silinmişti. Ancak geri dönüşüm kutusunda bilgisayarı kapatmadan önce sildiğim birkaç şey vardı. "C:\Users"taki kullanıcılara baktım. Bir klasörde bilgisayarı kapatmadan önceki masaüstü, indirilenler, belgeler, resimler vs. klasörleri normal şekilde duruyordu. Zaten yerel disk'te de hiçbir şey silinmemişti. O klasördeki masaüstü, resimler ve diğerlerini mevcut (dosyaların silinmiş olduğu) hesaba aktarsam normal şekilde kullanmaya devam edebilir miyim? Başka çözüm yolları var mı?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Skyrim i ve diğer DLC leri (Dawnguard, Dragonborn, Hearthfire) korsan yollardan edindim. Data files bölümünden aktif ettim. Orijinal halinde oyun yine aynı (Helgenden kaçıp Irmakkoru ya gidip oradan da Akçay mevkibeyine haber gönderme) şeklinde mi başlıyor yoksa kurulumda hata mı yaptım? Ayrıca DLC lerin aktif olduğunu anlamak için bir yöntem var mı acaba?
Arkadaşlar kayıt defteri, görev yöneticisi veya cmd yi açmak istediğimde: "kayıt defteri/görev yöneticisi/komut istemi düzenleme yöneticiniz tarafından devreden çıkarılmış" diye bir hatayla karşılaşıyorum. Sorunun nedeni büyük ihtimal virüs ama format atamam. Windows 8.1 Single Language kullandığım için "gpedit.msc" olayı yok. Ne yapacağım lütfen yardım edin.
Dediğim gibi hazır 11.11 indirimi gelmişken kulaklık önerisi isteyeceğim.Hem müzik hem de oyun için olsa çok güzel olur .)
Maksimum bütçem 300 tl. Aklımda Coolermaster MasterPulse MH320 var.


11.11 İNDİRİMİ OLAN SİTELERDEN ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 11
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 20
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 358)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.