T

Onbaşı
29 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

1 haftada hazırladığım oyunu Google Play'e koydum. Oyunun ciddi bir amacı yoktur vakit geçirmek için ve birkaç programı öğrenmek için yaptığım bir şey . Android cihazınız varsa deneyebilirsiniz. Oyunun Türkçe seçeneğini ayarlar kısmından seçebilirsiniz. Google Play sayfasına görüşünüzü atabilirsiniz.

Merak eden olursa oyun motoru Unity. Grafikleri "Inkscape" kullanarak, sesleri Bfxr, müzikleri MilkyTracker ile hazırladım.

Yeni aldığım Inca I-NET002W ethernet kartını kılavuzda yazdığı gibi taktığımda bilgisayar anakart logosunun çıktığı yerde takılıyor. BIOS Setup'a falan giremiyorum, kilitleniyor yani. Kart takılıyken ethernet kablosu taktığımda yeşil ışık yanıyor. Anakartım ASUS P5K SE. Anakartla tümleşik bir ethernet aygıtı var.

Sorunu gidermek için denediklerim:

• Anakart pilini çıkartıp bekleyip tekrar denedim.
  • Anakarttaki ethernet aygıtını BIOS'tan iptal ettim.
  • Ethernet kablosu sökükken ve takıkken açmayı denedim.
  • Anakarttaki iki PCI (32/33Mhz) slotuna da taktım.

hiçbiri işe yaramadı. Başka bir makinede denemedim. Kart mı sorunludur acaba? Başka bir tane almadan önce buraya sorayım dedim. Çözüm önerisi olan var mı?
Minecraft sunucumuza oyuncular arıyoruz. Oyuncu sayısı az olacaktır. Bundaki amacımız lag seviyesini olabildiğince az tutmak, samimi bir ortam yaratmak, griefing'i engellemektir.

Sunucuya artık hamachi üzerinden girilmeyecek! Bunun lag problemini çözeceğini umuyoruz. Server artık whitelist'e sahip olacak. Sunucuya girebilmek için sunucunun yeni sitesine girip üye olmalısınız. Üyeliğiniz onaylandığında whitelist'e ekleneceksiniz ve server'a girebileceksiniz. Buraya tıklayarak sunucuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Server Özellikleri

• Siteye kayıt olan ilk birkaç kişi server'a alınacaktır.
  • Whitelist vardır. Siteye üye olarak Whitelist'e girebilirsiniz.
  • API olarak "Mineshafter Server Proxy" ve "Craftbukkit" kullanır.
  • Server pluginleri: "DeathTpPlus", "Minecart Mania", "Essentials", "milkAdmin", "SignColours", "iConomy", "BetterShop"
  • Server hafta içi perşembe hariç 00.00-07.00, hafta sonu ve perşembe günleri 01.00-11.00 saatleri arası kapalı kalacaktır.
  • VPN (örneğin; Hamachi) kullanmaz!
  • Haritada bulunan yapılar: 1. Karargah, 2. Karargah, 3. Karargah, Cami, Emir'in Karmaşık Tünelleri, Uzun Köprü, Canavar Tuzağı, Kaleler, Deniz Feneri vb...
  • Server'da Nether'a geçiş mümkün olabilir. Fakat şu an için bug'lı olduğu için kapalıdır.
  • Oyunda alan koruması, inventory koruması, sandık koruması vb. yoktur. Bunun amacı özgürlük hissini engellememektir. Fakat her türlü griefing yasaktır. Yani başkalarının yaptıklarına zarar verme, eşyalarını çalma, yangın çıkarma gibi davranışlarda bulunanlar banlanacaktır.
  • Sunucu aynı anda maksimum 8 kişi alabilir.

Diğer bilgiler ve bağlanma kılavuzu: Tıklayın...

Server Durumu

Minecraft sunucumuza oyuncular arıyoruz. Oyuncu sayısı az olacaktır. Bundaki amacımız lag seviyesini olabildiğince az tutmak, samimi bir ortam yaratmak, griefing'i engellemektir. Bu yüzden bu konuya, katılmak istediğini cevap olarak yazan ilk 5 kişiye sunucuya bağlanma bilgilerini pm ile yollayacağım. Sunucuyla ilgili bazı bilgileri buraya yazıyorum. Bağlanma kılavuzunu ve diğer ayrıntılı bilgiyi şu adreste bulabilirsiniz.

Server Özellikleri

• Yazıya yorum yazan 5 kişi server'a alınacaktır.
  • Server, API olarak "Mineshafter Server Proxy" ve "Craftbukkit" kullanmaktadır. Ücretsiz kullanıcılar da bağlanabilir.
  • Server modları (Bukkit plugin'leri) : "Essentials", "DeathTpPlus", "milkAdmin", "MinecartMania", "SignColours".
  • Server özel olduğu sürece hafta içi 00.00-07.00, hafta sonu 01.00-11.00 saatleri arası kapalı kalacaktır. Diğer saatlerde de açık olması kesin değildir.
  • VPN ile bağlanılır. VPN olarak "Hamachi" kullanılır.
  • Haritada bulunan yapılar: 1. Karargah, 2. Karargah, 3. Karargah, Cami, Emir'in Karmaşık Tünelleri
  • Server'da Nether portalı bulunuyordu ama artık bozuk. En kısa zamanda düzelmesini umuyoruz
  • Tüm oyuncular her türlü eşyayı kullanma, her türlü taşı koyabilme ve her şeyi yıkma yeteneğine sahip olacaklar. Fakat bunu kötüye kullananlar sunucudan atılacaklardır.
  • Şimdilik maksimum 8 kişiliktir.
  • Griefing kesinlikle yasaktır.
  • Mineshafter sayesinde skin değiştirme, pelerin gibi özellikler mevcuttur.

Diğer bilgiler ve bağlanma kılavuzu: Tıklayın...
Can sıkıntısına ufak boyutlu oyun arayanlar için Game Maker ile hazırladığım bir platform oyunu olan "Kahraman Kutu ()"yu öneriyorum. Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. Bu arada bu 2. oyun denemem oluyor

Tanıtım videosunu izlemek için:

http://www.youtube.com/watch?v=uRMIQLeJLtU

Oyunu indirmek için:

http://www.mediafire.com/?2effi41i9iakb7n

Alternatif .rar uzantılı kurulum dosyası:

http://www.mediafire.com/?ma70a29rqbikvp0

Blogum: http://berkersonmez.blogspot.com/

Düzeltmeler
-----------
v1.1:
- Quick Save/Load eklendi. Fonksiyon tuşları biraz değişti: F5: Hızlı kayıt, F6: Hızlı yükleme, F9: Yavaş
kayıt, F10: Yavaş yükleme
- Hareketli platform ile duvarlar arasına sıkışma olayı düzeltilmese de 2. bölümde takılma şansı azaltılacak
bir düzenleme yapıldı.
- F9 ile screenshot alma kaldırıldı.

v1.11:
- v1.1'den sonra gelen bazı saçmalıklar kaldırıldı.
- Hareketli platform ile duvarlar arasına sıkışma olayı düzeltilmese de 2. bölümde takılma şansı azaltılacak
bir düzenleme yapıldı. (Tekrar :D)
- F5 ile kaydedince "oyun kaydedildi" yazısı çıkması sağlandı.
- Kutunun kayma sorunu düzeltildi.

Edit: Birkaç düzenleme geldi (Quick Save/Load vs...) Linkler yenilendi.
Edit 2: v1.11 versiyonu.
Çözemediğim şu sorulara bakabilirseniz çok sevinirim...

Edit: 29. soruyu çözdüm parabolüy denkleminin türevini aldım doğrunun eğimine eşitledim değme noktasının koordinatlarını buldum. Diğer 2 soru için yardımınızı bekliyorum.
Bu integral sorusunun çözümünü anlatabilirseniz çok sevinirim.

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 41
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 7.526 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.