Teğmen
23 Haziran 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 21 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Dostlar selam. Belli bi süredir yayın yapmaktayım. İşimi biraz daha profesyonel yapmak istiyorum ve her detayı düşünmeye başladım. Aklıma takılan konu ise internet altyapısında kablolama. İnternet sağlayıcım Turknet. Kablolu bağlantıda 80 100mbps hız alıyorum. Normalde 100mbps hız alabilirsiniz diye gösteriyor. Fakat bu hızlara ulaşmak mümkün olmuyor. Vdsl hattan vdsl uyumlu modemim var güncel olarak. Saha dolabından ankastreye kadar gelen kablolama çok eski bir telefon kablosu. Ankastreden daireye gelen kablo da 2 yıllık basit telefon kablosu. Ankastre karman çorman durumda. İş burada başlıyor. Dairemin kapısından modeme kadar eski usul birleştirme yapılarak cat5e çekilmiş. Modemden bilgisayara giden internet kablosu da sarı cat5e kablosu. Herşeye rağmen kendimi geliştirmek istiyorum ve nerelerde iyileştirme yapabilirsem o bana kardır diyerek komple ankastreden modeme kadar cat6 döşemek istiyorum fakat aklımı kurcalayan şey saha dolabından gelen kablolama eski, ankastreden modeme giden kablo yeni cat6 kablo olsa ne değişir? Yani böyle bir adım atmalı mıyım yardım ederseniz çok çok sevinirim. Sağ olun var olun saygılar

merhaba arkadaslar herkese kolay gelsin.
bilgisayar toplayacagım. malum dolar ve mining olaylari yuzunden piyasa allak bullak. teknoloji de cok hizli gelistigi icin artik ust sinif oyuncu kasasi toplamama karari aldim. teknoloji cok hizli gelistigi icin en yuksek kasayi toplamanin bi mantigi da yok. bilakis toplanan sistem en gec 1 2 yıl icinde yalan oluyor. bu ciddi manada can sıkıyor. bundan böyle orta segment kasa toplayıp yoluma böyle devam edecegim. yükseklerde gözüm yok. kasayı 2k da cok uzun bi sure goturmeyi dusunuyorum. ekran karti ve islemciler hariç, diger dahili ve harici parcaları uzun süre kullanacal sekilde toplayacagim. ekran karti ve islemcide 2k da " artik beni degistirmelisin arkadas " dedigi zaman degisterecegim. (2 k da 60 50 fps lerin altina dustugu an da degistirme vakti gelmis olacak.)
neyse cok boş konustum. toplamak istedigim bu kasanın parcalarinda herhangi bir sorun var mı? ;

Ekran Kartı: Rx Vega 56 özel tasarim
Islemci: Ryzen 5 1600
Anakart: Asus Prime X370 Pro 3200Mhz Oc
RAM: G.Skill Rgb TridentZ 16Gb 3200Mhz Oc
HDD: 1 TB WD BLUE 7200rpm
SSD: Samsung 960 evo pro 250gb
PSU: Seasonic Prime 750W 80 Titanium
Monitör: 2k freesync 144hz tavsiye gerekiyor.
Mouse Klavye Kulaklık Koltuk Mouse Pad bunlar da tamam. geriye başka ne kaldı?

Kasa önerisine acigim. kaliteli kasa olmalı. tüm parcalar oh be dogru kasaya geldik demeli.
NOT: kasa ve parcalar amerikadan getirilecek.
selamm iyi gunler.

rx vega 56 ryzen 1600 e hangi güçlü psu önerirsiniz? minimum 750 850w 80plus olmali. yani türkiyede 750 850w araliginda en iyi psu hangisidir?
merhaba

amd vega serileri kaçar mh s vericek. net kesin veya gercek tahminler mevcutmu?
amd vega 56nin eylülde cikacagi kesinmi?
amd vegalar son kullaniciya kalir mi?
amd vegalarin mining disinda ,oyun icin alinilabilitesi varmidir?
edit: ryzen 1700 veya 1800x oyun icin yeterli mi? (2k 4k) veya i7 8xxx serileri mi beklemek mantikli?
edit2: madenciler sizce vega alacaklar midir yoksa 580 1070 570 480 ile yola devam mi ederler?
edit3: sistem toplamak isteyen veya sadece ekran karti icin pusuda bekleyenler sizce en uygun ne zaman almalı? ( 1 hafta 1 ay 2 ay ?)
edit4: ryzen+vega mı - intel nvidia mı? ya da ryzen+nvidia mı? ---- oyun için.(gelecege yönelik)
merhaba arkadaşlar hepinize iyi günler.
rx vegalar 14 ağustosta mı çıkacak,yoksa eylül ayı nda filan mı çıkacak aklım karıştı.
bide 1 tane rx vega getirtmek istiyorum amazondan. piyasaya çıktığı ilk gün türkiyeye gönderimi olurmu arkadaşlar sağolun
merhaba arkadaşlerrr :)

amazondan ekran kartı getirtmeyi dusunuyorum bu aralar. gtx 1080 ti de karar kıldım. aklıma bir konu takıldı. amazondan alisveris yapma limiti ne kadar? yani ben hem ekran kartı hem monitor hem mouse mouse pad klavye vb aracları da aynı sepette ekleyecegim ama bunlar yaklasik 4 4.500 tl tutacak gibi gozukuyor mesela tek sepette urun limiti var mı? yani atiyorum 1500 dolar gectikten sonra + kargo veya +vergi seklinde gibi gibi..
tum alacaklarimi tek sepette toplarsam mi daha karli olurum, urunleri tek tek siparis edip mi daha karli olurum vs.
şmdiden o degerli yorumlariniz icin cok tesekkur ediyorum ve konuyu yanlis yere actiysam affola arkadasler :) kalin saglicakla inş.
merhaba arkadaşlar 8gb msi armor rx580 1100 tlye buldum sizce alıyımmı yoksa vega mı bekleyeyim acil yardımınıza çok ihtiyacım var sağolun arkadaşlar :))
Merhaba arkadaşlar herkese kolay gele:)
güzel bi bilgisayar toplamak istiyorum. ileriye dönük olması benim için faydalı olacaktır.

şöyle birşey düşünüyorum: Ekran kartı: NG Gtx 1080ti sağlam soğutuculu- özel versiyonlu(piyasa sakinleşince)
işlemci: Amd Ryzen 7 1700
Anakart: bu konu aklımı gerçekten karıştırıyor. msi ın x370 gaming pro carbonu mu, gaming titanium mu, asrock x370 taichi ryzen mi seçsem bir türlü karar veremedim.(mesela carbon titanyum veya alüminyum maddelerinden hangisi oc ve soğutma için elverişlidir emin olamadım. tavsiyesi olan varsa nedeniyle açıklarsa müteşekkir olurum efenim)
Ram: GSkill Flare X DDR4 16GB CL14 8X2 -3200MHZ AM4 AMD Ryzen destekli.
İşlemci soğutucusu: Corsair Hydro Series H100i v2 (115i pek fazla gerek duyarmıyım bilmiyorum)
HDD: TAVSİYEYE AÇIK 1 TB
SDD: 250 GB TAVSİYEYE AÇIK
PSU: TAVSİYEYE AÇIK
NOT: piyasa sakinleşince bazı parçaları amazon dan alacağım. psu ram vb parçaları buradan alıcam. diğerlerini amazondan takip edicem :)
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
İşlemci
AMD
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 139
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 1.852 (Bu ay: 8)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 17 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.