Y

Er
03 Nisan 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Öncelikle Bütün foruma Selam olsun. İlk konum hesabı 3 yıl önce açmışım fakat ilk defa aktifleşecek. Her neyse derdimin ne olduğunu anlatayım.
Öncelikle Bilgisayarımın hiç bir arızası yoktu. Steam dan csgo oynuyordum 1 yıldır, ama geçen hafta oyunu açıp Bir map'a bağlandıgım anda pc kendini tık diyee kapattı. Ben tabii olarak hiç birşey anlayamadım bataryam bozulmuştu bende almaya gitmiyordum yaklaşık 2 aydır öyle kullanıyordum. Tekrar açayım oyuna gireyim derken yine aynı olayla karşılaştım. Biraza araştırmalar sonucu güç seçenekleriyle uğraştım en yüksek işlemci performansı vs. azaltıp denedim hiç bir fark göremedim kimi zaman oyuna bağlandım 2 dk kimi zaman 10 sn. gibi kısa süürede kimi zaman tam map açılırken pc kapanmaya devam etti.
Ben tabi araştırıyorum sorun nedir diye. MSI after burner indirip cpu sıcaklıklarını cpu kullanımını kontrol ettim oyun içi cpu sıcaklığı 70 lere yaklalsınca veya bıraz uzerıne cıktıgı zaman sanırım pc kendını otamatık kapatıyor. 1 gün öncesinde oynuyordum. Pc hızlı açılıp kapansın diye youtube tamsa13 adlı kullanıcının bazı onerı ayarlarını yapmıstım acaba ondan mı bozuldu dıye dusundum ayarları degıstırıp eskı halıne getırdım. (Bu arkadasla ılgılı yaptıgım seylerın bır sakıncası oldugu gorusunde degılım bu arada) Pek anlamadıgım ıcın yaptıgım ıslemlerı olabılır dıye dusundum sadece. Bu arada oyun harıcı hıc bır sekılde pc kapanmıyor. CPU 3. kusur Ghz lere cıksa bıle. Sistem onarma yapayım dedım bır cok vıdeo ızledım sistem dosyalarımda sıkıntı oldugunu sıstemın kendını onaramadıgını gördüm. Daha sonra mavı ekran hataları almaya basladım hersey 3 gun ıcerısınde oldu sıstm gerı yukleme yedegımde olmadıgı ıcın sıstem gerı yuklemede yapamadım. Windows başlangıc onarım denedım 50 cesıt yontemle her bırınde bır hata aldım onaramadım sıstemı. Windows 10 iso dosyası oluşturup dvd hazırlayıp temiz bir format attım. Bütün driverları manuel kurdum. Steam ındırıp cs go kurup çalıştırdım. Umuyordum ki düzelsin. Fakat aynı hatayı aldım. Msı afterburner kurup fan hızlandırmak ıstedım fakat Fan hızlandırma işlemi için fan speed kısmı bende kılıtlı butun ayarları acabılıyorum fakat sanırım grafik kartım fan kontrolu saglamama ızın vermıyor. Ben ne yapacağım bana lütfen yardımcı olun elimdn geldiğince anlatmaya çalıştım. Bilgisayar özelliklerimi de buraya koymaya çalışacağım Bu işlemlerden pek anlamıyorum . Hayatımda ilk kez format attım bunada şükür inşallah bana yardımcı olabılırsınız bu sorunu çözeriz duacınız olurum inşallah..
Arkadaslar konuyu guzel bı alana tasıyabılırsınız bende alıntı yaptım hayırlı olur ınsAllah arayanlar daha kolay ulassın dıye paylasıyorum..

http://alibal.wordpress.com/tag/sayfa-sayfa-kuran-hatmi-indir-mp3/

Yukardakı sıteden alıntırıdır...
Daha önce sayfa sayfa sesli Kur’an Hatimi konusunda bir blog yazısı yazmıştım. O yazı şimdi hikaye oldu. O yazıya yaptığım yorumda link verdiğim bir siteyi ve Sayfa sayfa Kuran hatimlerini nasıl indireceğinizi anlatmak istiyorum.

Sitemizin adı: “Verse by Verse Kuran” bu sitenin yöneticileri kuran programlarına kaynaklık etmesi için hafızların kuran okuyuşlarını ayet ayet bölerek büyük bir hizmet görüyorlar. Bu projenin asıl uğraşı alanı ve projeye başlanma nedeni bu. Projenin yan çıktılarından birisi olarak ta “sayfa sayfa kuran okuyuşu” ortaya çıkmış görünüyor. Gelelim siteden download yani ses dosyalarımızınasıl dindireceğimize.

tarayıcınızın adres çubuğuna http://www.versebyversequran.com yazarak ya da linki tıklayarak proje sayfasına ulaşın.

Açılan sayfada üstteki ana menüde son seçenek download. Orayı tıklayalım. Aynı şekilde sayfanın solundaki ana menüde de download seçeneği var ve aynı yere çıkıyor. Açılan sayfanın en altına inelim.

Page Mp3 Recitations yazısının başındaki + işaretine basınca hafızların adlarının yazılı bulunduğu liste açılacak. İşte o liste:

(İndirin yazan yere tıklayın yeni bir sayfada “Page001″ den “Page604″ kadar uzanan bir liste olacak 1 fatiha 2 bakara elif lam mim sayfası 604 ise ihlas suresinin bulunduğu sayfa. Bizim klasik sayfalandırma tarzımızdanbir sayı farklı. Biz kuranlarımızda fatiha ile bakara ilk sayfayı 1, arka sayfayı 2 kabul ediyoruz. Buna dikkat edilmelidir.)

Peki nasıl indireceğiz:

İndirin yazan yere tıklayalım. Açılan sayfada hangi sayfayı indireceksek, sağ tıklayıp “Bağlantıyı farklı kaydet” diyelim. Güle güle kullanın.

Abdul_Basit_Murattal_64kbps (İndirin)
Abdul_Basit_Murattal_192kbps (İndirin)
Abdul_Basit_Mujawwad_128kbps (İndirin)
Abdullah_Basfar_32kbps (İndirin)
Abdullah_Basfar_64kbps (İndirin)
Abdullah_Basfar_192kbps (İndirin)
Abdurrahmaan_As-Sudais_64kbps (İndirin)
Abdurrahmaan_As-Sudais_192kbps (İndirin)
AbdulSamad_64kbps_QuranExplorer.Com (İndirin)
Abu_Bakr_Ash-Shaatree_64kbps (İndirin)
Abu_Bakr_Ash-Shaatree_128kbps (İndirin)
Ahmed_ibn_Ali_al-Ajamy_64kbps_QuranExplorer.Com (İndirin)
Alafasy_64kbps (İndirin)
Alafasy_128kbps (İndirin)
Ghamadi_40kbps (İndirin)
Hani_Rifai_64kbps (İndirin)
Hani_Rifai_192kbps (İndirin)
Husary_64kbps (İndirin)
Husary_128kbps (İndirin)
Husary_Mujawwad_64kbps (İndirin)
Husary_128kbps_Mujawwad (İndirin)
Hudhaify_32kbps (İndirin)
Hudhaify_64kbps (İndirin)
Hudhaify_128kbps (İndirin)
Ibrahim_Akhdar_32kbps (İndirin)
Maher_AlMuaiqly_64kbps (İndirin)
Menshawi_16kbps (İndirin)
Minshawy_Mujawwad_64kbps (İndirin)
Minshawy_Mujawwad_192kbps (İndirin)
Minshawy_Murattal_128kbps (İndirin)
Mohammad_al_Tablaway_64kbps (İndirin)
Mohammad_al_Tablaway_128kbps (İndirin)
Muhammad_Ayyoub_128kbps (İndirin)
Muhammad_Ayyoub_64kbps (İndirin)
Muhammad_Jibreel_64kbps (İndirin)
Muhammad_Jibreel_128kbps (İndirin)
Saood_ash-Shuraym_64kbps (İndirin)
Saood_ash-Shuraym_128kbps (İndirin)
Salaah_AbdulRahman_Bukhatir_128kbps (İndirin)
Muhsin_Al_Qasim_192kbps (İndirin)
Abdullaah_3awwaad_Al-Juhaynee_128kbps (İndirin)
Salah_Al_Budair_128kbps (İndirin)
Abdullah_Matroud_128kbps (İndirin)
Ahmed_Neana_128kbps (İndirin)
khalefa_al_tunaiji_64kbps (İndirin)
mahmoud_ali_al_banna_32kbps (İndirin)
warsh/warsh_ibrahim_aldosary_128kbps (İndirin)
(Not: kbps sesin kalitesini belirtir. Mesela 16 kbps minshawi dinlenirken kulak rahatsız olabilir. 32 kbps den aşağısını ben tavsiye etmiyorum. Büyük kbps lerin ise sorunu dosyaların büyüklüğü oluyor. Bir örnek 40kbps Ghamadi 0,45GB tutarken, 128 kbps abdulbasit murattal okuyuşu 4GB a yaklaşır.)
Oncelıkle s.a arkadaslar.

Windows 8 half life launcher hatası dıye bı sorun var cogu kısı bu durumdan muzdarıp. Her turlu oyun donanımı drıverlar , cesıtlı guvenlık ızınlerı vs. aklınıza gelebılecek tum cozumler daha dogrusu ınternette cozum olarak sunulan yardımlar yapıldı uygulandı fakat sxe acılıp cs gırınce consol tıkladıgımız zaman su durumdanhttp://www.dosyalama.org/download/1bfbd1b8109e3ae1331676725a8220c1.html kurtulmak ımkansız GERCEK BI COZUM BILEN YOK !!! Lutfen artık bu konu hakkında kımse konu acmasın ınsanlar sızın vaektınızı alıyor cs oynamayan adam gelıp uyumluluk degıstır dıyo, bırı gelıyo vırus var dıyo makınam yenı ne vırusu olcak daha alalı bır gun oluyor ? artık benım monıtoru yumruklayasım gelıyo...!
Bu sorun bence sxe den kaynaklanıyor.. Yenı surumde belkı duzenlerler bızde oynarız...

Bu durumdan dolayı oynayaamayan arkadaslar alta yorum atarsa belkı sxe uretıcılerı bı sekılde cogunlugun sesını duyup bı duzenleme yaparlar. saygılar tum mılletımıze...
Oncelikle Allahin selami hepimizin uzerine olsun arkadaslar. Son gunlerin çok gundem konusu bu half life launcher calismayi durdurdu hatasi.
bilindigi uzere cs oynayanlar online oynamak istedikleri zaman hile acilmayan serverlarda lan game tarzı oynayip oyundan zevk almak isterler bunun icindir ki sxe injected gibi hile engelleyici program kurmalari gerekmektedir. Ben 5 yildir online cs oynuyorum . Senoyna serwerlarda.serwerlar socl taramalidir.
yalnız bi hafta once bi bilgisayar aldim yeni nesil i7 islemci 4 gb ekran karti 32gb ram windows 8 orjinal notebook cs kurdum once ekran boyutu kucuktu ugrastim kendim duzelttim ekran olceklendirme var grafik ayarlarindan onu hallettim simdide sxe acip cs aciyorum ve oyuna girmek icin consol tikladigim zaman half life launcher calismayi durdurdu Windows duzelmesi icin cagre ariyor tarzinda bir sey çıkıyor diger pcmde win7 var sıkıntı yok Windows 8 sorunudur bu suan pc çok rahat ve cok seri zaten yenı pc hic win7 donmek istemiyorum cok araştırdım guvenlik duvarindan sxe hl.exe izinlerini verdim uzak masa ustu performance veri yonetiminden izinleri verdim uyumluluklarin hepsini tektek denedim cs silip yukledim farklı yerlerden setup indirip yukledim nuh dedi peygamber demiyo eger ki bu sorunu cozebilecek bi saygıya deger bi guzel abimiz kardesimiz varsa acil yardimlarini bekliyorum ve sabit kalması gerekecek bi konu olatak görüyorum ilk defa bi sitede konu aciyorum forum donanim uyelerine adminlerine okurlarina guveniyorum herseyi acikca yazdım umarım bilgisi olmayan arkadaşlar hayal kiriklogina ugraticak sorular sormaz. Çözümünu bilen bi arkadas mutlu eder beni ve daha sonra bu sorunla karsilasacka olanları suan bircok kişi zaten bu dertten muzdatip...Ek olarakda; sxe ile -hl.exe cakisiyor olmalı diye dusunuyorum cunku sadece cs actigim zaman oyun aciliyor sxe acinla hl.launcher çalışmayı durduruyor
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.769 (Bu ay: 45)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.