D

Çavuş
19 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 4 (Bu ay: 0)
359938 Gün Cezalı
356503 gün 8 s. 26 dk. kaldı
Gönderileri
Dgs Deneme sınavları, 2009 Ödüllü deneme sınavı, Tasarı yayınları sözel mantık soru ve cevaplarını upload ettim arkadaşlar. Kolaylık olsun diye bütün matematik formüllerinin pdf'sini de dosyanın içine koydum. Burdan indirebilirsiniz :

http://turbobit.net/20cp9z56xae1.html
2014 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Çözümleri ile beraber burdan indirebilirsiniz :

http://turbobit.net/3tkqpdcc0gxu.html
Matematik, sayısal mantık, geometri, sözel, sözel mantık soruları ve cevapları

http://turbobit.net/c7bhqbnk7dh1.html
Matematik, sayısal mantık, geometri, sözel, sözel mantık soruları ve cevapları

http://turbobit.net/c7bhqbnk7dh1.htmlMatematik, sayısal mantık, geometri, sözel, sözel mantık soruları ve cevapları

http://turbobit.net/c7bhqbnk7dh1.html
Merhaba. Ben internette mikrodenetleyici derslerine bakıyordum. Proteus'ta mikrodenetleyicinin topraklama ucu pilin eksi tarafına bağlanıyor. Ben bu kısmı anlamadım. Enerjinin verildiği kısım eksi değil miydi? elektronlar eksi tarafta değil miydi? Neden proteus'ta topraklama bacağı eksiye bağlanıyor? Gerçek bir devre yapınca mikrodenetleyicinin topraklama bacağı nereye bağlanır? Yine eksiye mi bağlanır? Bu çelişkiyi bir türlü anlamadım. Hem elektronların eksi kısımda olduğu söyleniyor hem de eksi topraklama olarak kullanılıyor. Lütfen açıklayabilir misiniz?
Merhaba. Ben bilgisayar ile kablosuz olarak iletişim içinde olacak bir cihaz tasarlamak istiyorum. Bu cihazda pic mikrodenetleyicisi bulunacak. Bilgisayardan gönderdiğim komutları işleyecek. Ama kablosuz olarak. Bunun için Bluetooth modül mü, yoksa wifi modül mü kullanmalıyım? Hangisi daha mantıklı olur?
http://i.hizliresim.com/eXok6R.jpg

Merhaba arkadaşlar. Bu devreyi bilgisayar monitöründen çıkardım. Merak ettiğim parçaları resimde sayısal olarak işaretledim.

1 ile işaretlediğim sanırım mikrodenetleyici. Merak ettiğim bu mikrodenetleyicileri biz tekrardan programlayabilir miyiz? Sanırım gelişmiş bir mikrodenetleyici. Üzerinde "Samsung MagicColor SE16AWL-LF" yazıyor. Bu mikrodenetleyicileri samsung monitörleri için özel olarak mı üretiyor? Biz istesek bu mikrodenetleyicilerden satın alabilir miyiz? Ben bu mikrodenetleyiciyi söküp , tekrardan programlayıp kendi devremde kullanabilir miyim ?

2 ile işaretlediğim hakkında hiçbir fikrim yok. Mikrodenetleyiciye benziyor ama bence değil. Hakkaten ne bu ? :) bellek mi ? :) Üzerinde "LH15A_N1.1E" gibi bir yazı yazıyor.

3 ile işaretlediğim sanırım mikrodenetleyiciye ait bir kristal osilatör. üzerinde "H24.000\M" yazıyor. Bunun anlamı osilatör 24 MHZ mi ? :) bi de ben bu osilatörü söküp pic16f628 ya da diğer mikrodenetleyicilerde kullanabilir miyim ?
Benim eski laptobumun hardiskinde ki verilere ulaşmak için bir tane harddisk kutusu aldım. ubuntu yüklü bilgisayarıma bağladım çünkü eski hardiskim ext4 formatında. disk yönetiminde görünüyor ama açılmıyor. ben bu hardiskteki verilere nasıl ulaşacağım ?
Elimde bu türden bir kaç tane mikrodenetleyici var. Ben bunları öğrenmek amaçlı programlamak istiyorum. Ve satın almak yerine programlama kartını kendim yapabilir miyim? Bu pic'i nasıl programlayacağım? lütfen internette bu pic ile ilgili pek türkçe bilgi yok. Bana yardım edebilir misiniz?
Arkadaşlar bu parçanın ismi ve işlevi nedir?

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Mesaj Sayısı: 40
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 48
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.245 (Bu ay: 32)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.