W

Er
29 Ağustos 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
aida 32 programının yapabildiklerini tam anlamı ile yapabilecek bir prgoram onere bilirmisiniz? ve 3dmrk programı gibi prgoramları nereden indire bileceğim hakkında ban bilgi ve link verebilirmisiniz?_ su anda aida32 programının 3.92 versiyonu var ve anakartımı tanımıyor. Saygılar
Öncelikle herkeze selamlar. ben bir kaç arkadaşın onerisi üzrine celeron d işlemcili makinamı AMD athlon 2500+ ile değiştim. Anakart olarakta MSI K7N2 DELTA2 model bir anakart aldım. üzerinede arkadaş saolsun bir fan gondermiş box kutuların içinden çıkanla aynı. şimdi ben bu makinayı topladım kurdum ilk başta yükleme yaptığım zaman makinada core cell programı var onu kurdum ve standart ayarlarda işlemci sıcaklığı 50 - 60 - 70 c gibi bişilerdi.. bende işlemci ile sogutucunun arasındaki macunu değiştirdim. sonrasında normal ayarlarda yani hiçbir yükseltme yapmadan işlemcinin sıcaklığı baya bi düştü. 35 45 c arası değişir su anda. ama eskidende makinam oyunlarda reset atıyordu şimdide atıyor.

su anda sistem olarak wınxpsp2 kullanıyorum. sistemden şüpelenip wın98 yükledim ama oyunlarda yine problem çıkardı resetlenmeler oyundan atmalar oluyor. acaba bunun nedenleri neler olabilir.

ben su anda ramlardan power dan ve ekran kartından şüpeleniyorum.. ekran kartı olayı çok düşük bir ihtimal. acaba bu resetin nedeni ne?

ekran kartım ati 9200se... sürücüler son haliyle yüklüler. peki benim dediğim bu ihtimaller dışında ne gibi bir problemden kaynaklanıyor olabilir.?

core cell progrmının resiminide koyuyorum buraya bu arada işlemciye giden gerilimide yükseltmeyi denedim ama yine bir işe yaramadı.

Öncelikle herkeze selamlar. ben bir kaç arkadaşın onerisi üzrine celeron d işlemcili makinamı AMD athlon 2500+ ile değiştim. Anakart olarakta MSI K7N2 DELTA2 model bir anakart aldım. üzerinede arkadaş saolsun bir fan gondermiş box kutuların içinden çıkanla aynı. şimdi ben bu makinayı topladım kurdum ilk başta yükleme yaptığım zaman makinada core cell programı var onu kurdum ve standart ayarlarda işlemci sıcaklığı 50 - 60 - 70 c gibi bişilerdi.. bende işlemci ile sogutucunun arasındaki macunu değiştirdim. sonrasında normal ayarlarda yani hiçbir yükseltme yapmadan işlemcinin sıcaklığı baya bi düştü. 35 45 c arası değişir su anda. ama eskidende makinam oyunlarda reset atıyordu şimdide atıyor.

su anda sistem olarak wınxpsp2 kullanıyorum. sistemden şüpelenip wın98 yükledim ama oyunlarda yine problem çıkardı resetlenmeler oyundan atmalar oluyor. acaba bunun nedenleri neler olabilir.

ben su anda ramlardan power dan ve ekran kartından şüpeleniyorum.. ekran kartı olayı çok düşük bir ihtimal. acaba bu resetin nedeni ne?

ekran kartım ati 9200se... sürücüler son haliyle yüklüler. peki benim dediğim bu ihtimaller dışında ne gibi bir problemden kaynaklanıyor olabilir.?
anakart nasıl çalışır üzerindeki transistorler kondansatorler ne işe yarar ne nasıl çalışırlar üzerindeki chipler ne için orada bulunur. bazi bilgilerim var ama bunlar hakkında çok daha iyi bilgi sahibi olmak istiyorum su anda netten araştırıyorum ama bana bu konuda yardımcı oabilecek açıklamaları ile beni daha fazla aydınlara bilecek bir kaç türkçe dokuman beni çok sevindiricektir. acaba bana bu konuda bilgi ve link verebilirmisin? oyle üstüm koru bir bilgi istemiyorum haberiniz olsun. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
samsung hdd leri turkiyeye hangi firmalar getiriyor. bildiginiz butun firmaları yazarsaniz sevinirim..
Berler ben bu browser da geçmişi nasıl silicem çok şiştii.
Beyler size bişidanışmak istiyorum..

gigabyte 128mb ati 9200se ekran kartı 57$+kdv sıfır..
ikinci el 128mb eti 9200 pro ekran kartı 50$ ama ikinci el. siz olsanız hangisini alırdınız?
Beyler ekran kartı alıcam.

asus 9600se modeli

gigabyte 9200se modeli arasında kaldım..

sizce hangisi bana daha iyi performans vericek..

bana daha yuksek bir fiyat belirtmenize gerek yoq çünki alım gucum sınırlı.

şimdi ikinci el bir yerde daha gordum
128MB ATI RADEON 9200PRO var bu kart nasıl. ekran kartları konusunda fazla bir bilgim yoq bana bu konuda yrdımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.
Beyler bu arkadaşı nasıl bilirsiniz? Arkadaştan alışveriş yapıcağızda :)

bu forumda yeniyim acaba boyle şeyleri sormak hatalımı bilmiyorum?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 17 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 15 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 15
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.846 (Bu ay: 9)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.