S

Er
04 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri

2019 yılındaki lansmanından beri Apple Arcade, neredeyse 200 oyunu kataloğuna eklemiş oldu. Yalnızca Nisan ayında bile servise eklenen 30 oyun bulunuyor. Bu oyunlardan bazıları, artık klasikleşmiş The Oregon Trail ve Fruit Ninja’nın yanı sıra güncel oyunlardan Final Fantasy’nin yaratıcısı Hironobu Sakaguchi’den Fantasian, Aquiris’ten Wonderbox: The Adventure Maker ve NBA 2K21 Arcade Edition.

Daha da gelecek birçok klasik oyun bulunuyorken yeni çıkan oyunlar arasında The Sims oyununun geliştiricisi Will Wright’ın Proxi adlı oyunu ve Annapurna Interactive’in geliştirdiği Artful Escape oyunu da yerini alıyor.

İşte Apple Arcade kataloğuna eklenecek oyunların her birine galeriden göz atabilirsiniz.Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
10 Oyun daha Apple Arcade sistemine ekleniyor
10 Oyun daha Apple Arcade sistemine ekleniyor
10 Oyun daha Apple Arcade sistemine ekleniyor
10 Oyun daha Apple Arcade sistemine ekleniyor
10 Oyun daha Apple Arcade sistemine ekleniyor
10 Oyun daha Apple Arcade sistemine ekleniyor
10 Oyun daha Apple Arcade sistemine ekleniyor
10 Oyun daha Apple Arcade sistemine ekleniyor
10 Oyun daha Apple Arcade sistemine ekleniyor


Kaynak:https://www.cnet.com/news/10-games-coming-soon-to-apple-arcade/

Zoom, kısaca Kites (Karlsruhe Information Technology Solutions) olarak bilinen şirketi satın aldığını duyurdu. Bu şirket gerçek zamanlı çeviri ve transkripsiyon (deşifre ya da çeviri yazı) yazılımı üzerinde çalışıyor. Zoom’a göre bu satın alma, farklı dilleri konuşan insanların daha kolay iletişim kurmasına yardımcı olacağı için şirket bu çeviri yeteneklerini video konferans yazılımına eklemek istiyor.

Kendi sitelerine göre Kites, Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü’nde ortaya çıktı. İlk başlarda geliştirdikleri teknolojiler, öğrencilerin onlara İngilizce ya da Almanca ders veren profesörlerini anlamasına yardımcı olmak için sınıf içi çeviri işlevi görüyordu.

Zoom’un halihazırda gerçek zamanlı çeviri yazı işlevi bulunuyor fakat bu işlev İngilizce konuşan insanlarla sınırlı kalıyor. Zoom kendi destek sayfasında da açıkça ortaya koyduğu üzere, mevcut bulunan canlı çeviri yazı özelliğinin doğruluk kriterlerinin güvenilir olamayabileceğini belirtiyor. Zoom şirketinin, Kites ekibinin Almanya’da çalışmalarını sürdüreceği bir araştırma merkezi açmayı planladığı söyleniyor.Kaynak:https://www.theverge.com/2021/6/29/22556500/zoom-kites-acquisition-machine-translation-real-time-captions

Apple, ultra geniş açılı kameralara sahip olan akıllı telefonlarını iPhone 11 serisinden bu yana piyasaya sürüyor, ancak bugüne değin çıkardığı bütün cihazlarda sabit odaklı ultra geniş açılı kamera bulunuyor. Bu durumun en sonunda iPhone 13 Pro serisiyle birlikte değişeceği ve bu seride daha da geliştirilmiş bir otofokus (AF) özellikli ultra geniş açılı çekebilen bir kamerayla olacağı Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından iddia ediliyor.

 2022'de bütün modellerde!Kuo’nun iddialarının devamında ise yalnızca güçlü iPhone’ların yani Pro serisinin yeni ultra geniş açılı kameraya 2021 yılında sahip olacağı, Pro olmayan modellerin ise yeni ultra geniş açılı kameraya kavuşmak için 2022’yi beklemesi gerekeceği belirtiliyor. Böylece piyasaya sürülecek dört modelin de ilgili kamera güncellemesine 2022’de geçeceği anlaşılıyor. Otofokus (AF) her zaman daha iyidir çünkü lens ayarlanabiliyor ve böylece olası tüm senaryolarda daha net görüntüler ortaya çıkıyor. Sabit odakta ise nesnenin mutlaka doğru mesafede olması gerekiyor yoksa telefon istenen fotoğrafı üretmekte başarısız oluyor.
Kaynak:https://www.gsmarena.com/kuo_iphone_13_pro_series_to_have_improved_ultrawide_camera_with_af-news-49794.php

Koronavirüs ile ilgili son gelişmelere ilişkin Bilim Kurulu Toplantısının ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca basın açıklamalarında bulundu. Açıklamanın ana gündem maddesi ise ülkemizdeki son haftalardaki yoğun aşılama programıydı. Buna müteakip Bakan Koca, aşıyla birlikte salgından tamamen kurtulunulacağını ve bu kurtulmanın eşiğinde olunduğunu belirtti.

"En az bir bu kadar daha vatandaşımızı kaybettik!"

Açıklamanın ilerleyen dakikalarında Fahrettin Koca, Covid-19 ölümlerinin Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) belirlediği kriterlere göre tespit edildiğini ve bu kriterlere göre ülkemizde yaklaşık 50 bin can kaybının olduğunu belirtti. Ancak ilgili kriterler dışında doğrudan Covid-19 nedeniyle değil de dolaylı yollardan oluşan can kaybının ise en az belirlenen kriterler doğrultusunda oluşan can kayıpları kadar olduğunu sözlerine ekledi. Yani bu açıklamalardan Covid-19 nedeniyle doğrudan veya dolaylı olarak bugüne değin oluşan can kayıplarının en az 100 bin olduğu anlaşılıyor.

Kurban Bayramı'na kadar 55 milyon vatandaşın en az bir doz aşılanması hedefleniyor.


Sağlık Bakanı, yoğun aşılama programı çerçevesinde günlük 1,5 milyon doz aşılama yapılabileceğini ve bu doğrultuda Kurban Bayramı'na kadar 55 milyona yakın vatandaşın en az bir doz aşılanmasını hedeflediklerini belirtti. Buna yönelik ise aşı tedariğinde sorun olmadığını, BioNTech firmasıyla anlaşma yapılan 120 milyon doz aşının ise şimdiye kadar 20 milyonunun ülkemize ulaştığını ifade etti. Bu sayının Haziran bitmeden 25 milyona ulaşacağını, daha önce belirtilen 30 milyon sayısını ise Temmuz'un ilk 3-4 günü göreceğimizi belirtti. Sinovac tarafında ise anlaşma yapılan 100 milyon dozun Nisan sonunda ülkeye ulaşması gerektiğini fakat bugün elimize 34 milyonunun ulaştığını sözlerine ekledi. Son olarak da Cuma gününden itibaren aşılama programında yer alan grup sıralamasında 18 yaşından gün almış ve üstündeki vatandaşların aşılanmaya başlanacağı müjdesini de verdi.Kaynak:https://twitter.com/i/broadcasts/1BdxYYnZRvAxX
Hakkında
Konum: Kocaeli, İzmit
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 10
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 10
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 5)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.