X

Teğmen
27 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba.amazon.de den aldığımız ürünlerde amazon dışındaki satıcılardan alım yapıldığında ürün gümrüğe giriyor.Gümrük prosedürü nasıl işliyor?Mesela 500 veya 1000 euro luk bir elektronik ürün aldığımızda gümrük prosedürü nasıl işliyor?gümrüğe gidiyor muyuz yoksa getiren ptt kargo görevlisine kapıda ödeme mi yapıyoruz veya ürünün fiyatına göre eğer çok yüksek değilse kapıda ödeme yüksekse gümrükte mi ödeme yapıyoruz?bunun için bir belli bir limit var mı?
gümrükte ürün için tam olarak ne kadar ödeme yapıyoruz (yüzde kaç) ?ürüne göre gümrük vergisi değişiyor mu?
Kulaktan dolma bilgiler var ancak tam bir cevap bulamadım,tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim.sistem nedir nasıl işliyor tam olarak öğrenmiş oluruz..
Arkadaşlar merhaba daha önce mutlaka konuşulmuştur ancak detaylı ve doğrudan bir bilgi bulamadım.Malum yurtdışında özellikle amerikada AV Receiverler neredeyse yarı fiyetına eğer avrupadan alıyorsanız sorun yok ancak amerikadan gelen cihazlar 110 volt.Converter ile birlikte kullanan veya bu konuya hakim arkadaşlar doğrusu nedir yazabilir misiniz?
Mesela 800 veya 1200 watt lık bir converter ile pioneer,yamaha.denon,marantz gibi markaların 9.2 veya 11.2 kanallı AVR cihazları kullanılabilir mi?genel olarak özelliklerine baktığımda cihazların kullandığı watt 700-900 arasında gibi görünüyor ancak aktif kullanımda durum nasıl olur?800 hadi olmadı 1200 watt lık converter lar işe yarar mı?
Converter kullanımının negatif yönleri nelerdir? Nelere dikkat etmek lazım veya bir yerde cihaz elimizde kalır hiç bulaşmamak ve bu sevdadan vaz mı geçmek lazım?Converter kullanımının cihazın performansı ve ömrüne etkileri ne olur?Güvenlik sorunu oluşturur mu?(yangın vs gibi)
Forumdaki bilgili arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim..şimdiden teşekkürler
Herkese merhaba 4-5 gün önce taşındık buzdolabımız GE iki kapılı olan modellerden yaklaşık 9-10 yıllık ama hala çok iyi çalışıyor daha doğrusu çalışıyordu.taşınmada biraz karambol oldu ama dolabın geçtiği yerde taşınma sırasında siyah yağ benzeri bir sıvı farkettik.Ertesi gün çalışmamaya başladı servisi çağırdık servis yanlış taşındığını ve motorun değiştirilmesi gerektiğini söyledi.taşıma firması bunca yıldır taşırız hepsinde aynı şekilde taşıdık ilk defa böyle birşey duyuyorum dedi.biz de ne yapacağımızı bilemedik motor için istenilen ücret 2400 tl..kime inanacağımızı ne yapacağımızı şaşırdık.böyle bir arıza olabilir mi yoksa servisin eline mi düştük ne yapmak lazım tecrübeli ve bilgili arkadaşlar yardım lütfen
arkadaşlar eminim defalarca tartışılmıştır ama ben yine de fikrinizi rica edeceğim.Yeni bir tv alacaktım 65 ekran bakıyordum arkadaşım kanıma girdi o kadar para vereceksen artık projeksiyonlar çok başarılı neden düşünmüyorsun dedi.Durum şu evde salonda tv var ben hobi odası için almak istiyorum..beklenti sinema playstation ve maçları tv kalitesinde izleyebilmek.odada duvara mesafe 6-7 metre yani 6 metreye kadar herhangi bir uzaklığa koyabilirim.tavan yüksekliği 250 cm..oda yaklaşık 40-45 metkerare oldukça düzgğn bir alan neredeyse kare şeklinde ve hemen hiç ışık almıyor.tv için düşündüğüm bütçe 10-15 arası idi..Şahsen ben hala iyi bir tv kadar performanslı bir projeksiyon cihazı var mıdır şüphe içerisindeyim.Arkadaşım genel anlamda yorum yaptı açıkçası o da çok bilgili değil.Ben de bir bilene sorayım diye düşündüm.bu arada yurtdışından amerikadan gelecek biri de var belki oradan da isteme şansım olabilir..
Zaman Zaman hepsiburada com da iyi kampanyalar oluyor hatta bazen fazla iyi fiyatlar da görünce sormak istedim.aradım sordum spot ürün satılmıyor bizde satış yapan dükkan-satıcıların Ürünlerinin hepsi resmi distribütör tarafından garantili diyorlar ama emin olamadım daha önce buradan alışveriş yapan var mı?komplo teorisi gibi olmasın ama iade edilmiş tv leri ucuza satan satıcılar olabilir mi?ucuza denk gelecek diye başıma bela almak istemiyorum iade prosedürleri şöyle ki;ürün ayıplı çıkarsa kurulumu yapan servisin raporuyla iade kabul ediyorlar ama "ben bunu beğenmedim değiştirmek istiyorum" gibi bir durumu kabul etmiyorlar.yani yetkili servis kurulumundan sonra iade ancak panel-tv de yetkili servisin de onaylayacağı arıza durumunda olabiliyor.
Bilgisi veya tecrübesi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim..
Teknosa dan 6000 tl ye aldım bugün kurulumu yapıldı ve görüntüde bant şeklinde çizgilenmeler olduğu için iade olacak.Sony yetkili servisi kurulumu yaptı onlar da onayladı.Teknosa yı aradım ve tv yi toparlayıp yarın ups e karşı ödemeli kargoya vermemi söylediler.Hiç sorun çıkarmadan iade veya değişim ne istersem yapacaklarını söylediler.Açıkçası tv ler hakkında çok bilgili değilim ama bu fiyat marjında 65 inch istediğim için ve sony olduğu için tercih ediyorum.OLED lere baktım ancak fiyatları oldukça yüksek özellikle 65 istediğimi düşünürsek..Sizce bu tv iyi bir tercih midir?Veya başka ne gibi opsiyonlar üzerinde düşünebilirim?
Bu aralar amazon da black friday nedeniyle baya bir üründe indirim var ve bazılarının fiyatları da nihayet 100 $ altına inmiş.Ben razer blackwidow ultimate ve mamba için ara ara bakıyordum görünce sipariş vereyim dedim.Blackwidow da mamba da 99 $ a inmiş durumda.Ancak sipariş verdiğim zaman ürünlerin herbiri için yaklaşık 70 tl lik vergi ücreti çıkıyor.Sadece bir ürün olsa da ikisi birden olsa da her ürün için vergi var..Farkli bir satıcı denedim onda da aynı şekilde.Bu vergi işini daha önce hiç görmemiştim.Yaklaşık 4 ay önce logitech g930 ve madcatz rat 7 istemiştim vergi falan yoktu.Bu durum yeni mi yoksa razer markasına özel bir uygulama mı,satıcıdan mı kaynaklanıyor anlayamadım.Bu konuda bilgisi olan birisi varsa paylaşırsa sevinirim.
merhaba

Adminlerden ve forum üyelerinden özür diliyorum.Bu aynı konuyu ikinci açışım ilkinde yanlış yere açmışım forum kirliliği nedeniyle özür dilerim konuyu biraz acele açınca yanlış yaptmışım.

Konuya gelirsek;
Bu iki kameradan bir tanesini almayı düşünüyorum.Yurtdışından alınacak arada fiyat farkı fazla olmadığı için o açıdan değerlendirmezseniz sevinirim.
Kullanımına gelecek olursa aslında daha çok anne ve babamın kullanması için alıyorum.İstediğim kameranın herşereyden önce kullanımı kolay olmalı.Ailemin yaş itibarıyla teknolojiyle arası cok iyi değil.Seyahatlerinde kullanmaları için alacağım dolayısıyla çok büyük olmamalı çok fazla ayar gerektirmemeli ve video çekim kalitesi iyi olmalı.Yani pratik ve iyi bir kamera istiyorum.G 16 nın sensörünün daha büyük (hatta sx 50 ye oranla bayağı büyük) ve boyutlarının daha küçük olması nedeniyle biraz önde gibi ancak kullanımının zor olduğunu çok pratik olmadığını söyleyenler var.Kamerayı muhtemelen hafta sonu sipariş edeceğim.yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim
merhaba
Bu iki kameradan bir tanesini almayı düşünüyorum.Yurtdışından alınacak arada fiyat farkı fazla olmadığı için o açıdan değerlendirmezseniz sevinirim.
Kullanımına gelecek olursa aslında daha çok anne ve babamın kullanması için alıyorum.İstediğim kameranın herşereyden önce kullanımı kolay olmalı.Ailemin yaş itibarıyla teknolojiyle arası cok iyi değil.Seyahatlerinde kullanmaları için alacağım dolayısıyla çok büyük olmamalı çok fazla ayar gerektirmemeli ve video çekim kalitesi iyi olmalı.Yani pratik ve iyi bir kamera istiyorum.G 16 nın sensörünün daha büyük (hatta sx 50 ye oranla bayağı büyük) ve boyutlarının daha küçük olması nedeniyle biraz önde gibi ancak kullanımının zor olduğunu çok pratik olmadığını söyleyenler var.Kamerayı muhtemelen hafta sonu sipariş edeceğim.yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim
merhaba
Ben ankarada yaşıyorum şu anda ttnetin ultranetini kullanıyorum.Hızım 16 mbps (AKN 75 GB) en fazla 13 mbps görüyorum.Oturduğum yerde fiber yok ve olabilecek en hızlı bağlantı bu şekilde.Uydunetin 50 veya 100 mbps lık (AKN 100 GB) paketine geçmeyi düşünüyorum.Ama bir sürü soru var ve tecrübeli ve bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.
Çok fazla indirme yapıyorum,evde devamlı birşeyler izleniyor ve oyun oynadığım için hız benim için çok önemli.Ama daha da önemlisi süreklilik olması.Uydunette hızda yavaşlama,bağlantının kopması gibi durumlar ne sıklıkla oluyor?Veya bu problemi yaşamamak için modemi kendim mi almalıyım?Eğer kendim modem alırsam ve (rooter da gerekiyor) rooter bağladıktan sonra sözü edilen hızlarda devamlı internet bağlantısı elde edebiir miyim?
Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim..
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 130
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 2.767 (Bu ay: 111)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.