E

Yüzbaşı
14 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapmış valileri tespit ederken Cumhuriyetin ilanından ziyade TBMM’nin açılmasını esas aldım. O tarihte cumhuriyet ilan edilmese de Türkiye Devleti kurulmuştu.
Bazı valiliklerde ve sitelerde 1920 öncesi Valiler de bulunmaktaydı ama ben bunları katmadım. Zira katmaya kalksam Osmanlı’nın kuruluşuna kadar gitmem gerekiyordu ki bu kitapta Türkiye’de görev yapmış valileri topladığımdan amacımdan da çıkmış olacaktım.
Bilgileri toplamadan evvel çok uğraştırmayacağını düşündüm ama yanılmıştım. Çünkü en çok güvendiğim kaynak olan valiliklerde ciddi derecede sıkıntılarla karşılaştım. Bunlardan en önemlisi bazı valiliklerde eski valilerle ilgili hiçbir bilgi olmaması idi. Diğer sıkıntılara gelirsek
1- Bir önceki valiyi yazmayan valilikler
2- Valilerin görev yıllarını yazmayan valilikler
3- Sadece yıl olarak yazan valilikler
4- Bazı yıllarda yazılmayan valiler
Bu gerçekten zorladı beni. İnternet üzerinde bir şekilde doldurmaya çalıştıysam da yine de çok fazla eksikle karşılaştım. Valilerin görev yıllarını neden gün, ay ve yıl olarak yazılmadığını anlayamadım açıkçası. Bu gerçekten de sıkıntılı bir durum.
Aslında bu kitap güncel bir kitap olacağından, yani devamlı güncelleyeceğinden dolayı bu durumu aştım. Her eksikliği tamamladığımda kitabı güncelleyeceğim ve zamanla en doğru hale getireceğim.

Emre ŞEYDA
26.02.2019

Kitap dijital olup Googlem Play Kitaplar üzerinden ulaşılabilir.
Adresi:https://play.google.com/store/books/details/Emre_%C5%9EEYDA_T%C3%BCrkiye_nin_Valileri?id=_weKDwAAQBAJ
Kolay gelsin öncelikle. Office belgelerini açan led yani minik projeksiyon arıyorum. Power Point açması özelikle önemli. Genel olarak sunum amaçlı kullanacağımız laptop taşımayacağımız için de elimizde bulunan flash belleklerdeki sunuları bu cihaza takaak içindeki sunum osyalarını okutmak istiyoruz. Bununla ilgili internetten sitelere girip baktığımda office ile ilgili hiç bir bilgi yazmıyorlar ürün sayfasında. Bu da dolayısı ile istediğim ürünü bulmamda çok zorluyor. Mağazaları dolaştığımda ürünü satan personele sorduğumda çoğunun bilgisi olmaması gene beni oldukça zorladı maalesef. Aradığım tarz led projeksiyon cihazını nasıl bulurum. Bu tarz bildiğiniz marka var mı varsa nedir. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Hakkında
Konum: Ankara,Keçiören
Meslek: memur
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 348
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 422
İkinci El Bölümü Mesajları: 84
Konularının görüntülenme sayısı: 5.743 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 18 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.