E

Onbaşı
08 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 73 (Bu ay: 0)
Gönderileri

arkadaşlar başlık anlatıyor durumu zaten 1070vramlerin tamamı değişecek , ücreti tamir ettirmeye değer mi birde tavsiye edeceğiniz bir servis var mıdır ?

Verilen cevaplara bak komedi resmen. Adamların ne kadar ciddiyetsiz olduğunun göstergesi...

Geçtiğimiz ayın 18inde abone oldum. evde çalışan modemle kurulum yapıldı, iç tesisat kontrol edildi ancak ip alınamıyordu. Daha sonra arıza kaydı açtık eleman geldi, iç tesisatın uygunluğunu kontrol etti , modemi kontrol etti , yetmedi kendi getirdiği modemi kurdu gene ip alınamıyor. Bu şekilde 2 defa daha eleman geldi ve ikiside sorunun bende olmadığını türktelekom tarafında sorun olduğunu belirtti.

Ancak millenicom halen bana iç tesisat arızası olarak eleman göndermeye devam etti ve istisnasız her defasında da iç tesisat ve modemin sağlam olduğu kanıtlandı. Hatta bir defasında modemi komşuda da denedik beraber çalışıyor :D

Aradan neredeyse bir ay geçti ve millenicom bana internet faturası kesti, bana internet hizmeti verdiklerini iddia ederek faturada düzeltme de yaptırmadı.

Yani açıkçası eğer enayiyim, beni düdükleyecek firma arıyorum, kaybedecek zamanım çok vb. gerekçeleriniz var ise derhal millenicoma abone olun derim ben :D

Not : Atık su yağmur suyu ve dere islahında çalıştığımdan dolayı telekom yetkililerini neredeyse tüm asya yakasında tanıyorum. Sancaktepede bana söylenilen millenicomnun altyapı bulunmayan veya port olmayan yerlere altyapı uygun port var diye bu şekilde eleman gönderdiği, sözleşme imzalattığı ve size de ip gelmeyince kurulum parasını alıp 120 tl* hizmetinizi iptal ettiği.

Yani telekom çalışan beyanına göre resmen kasıtlı bir şekilde dolandırıcılık yapıyorlar. benim bulunduğum yerde bizim sokaktaki kutuda bana bağlantı yokmuş resmen ...

Bu nedenle lütfen bu firmaya abone olacaksanız önce türktelekom üzerinden port , altyapı uygunluğu sorgulayın ilk baş .

Ayın 18inde modem kurulumu, sözleşmeler vs. bitti ve aboneliği resmi olarak başlattılar. Ancak hatta halen ip verilmedi. Her gün bunun işin başvuru yaptım. Her defasında sorununuz çözülmüştür diye mesaj geldi her allahın günü lakin değişen bir şey yok. toplamda 8 arıza kaydı vardır hiç yoksa :D

Diyeceğim şu ki bu firmada kimse sizi umursamıyor , sizi bilgilendirmiyor ve bu sorunlara karşı da muhattap bulamıyorsunuz.

pazartesi aboneliği iptal ettirip direk türk telekoma geçeceğim. Pahalı mahalı ama en azından adamlar sizinle t...k geçmiyorlar.

Arkadaşlar bu sorunu bir haftadır yaşıyordum. birkaç denemeden sonra bilgisayar açılıyordu. Dün akşam itibariyle bilgisayar açılmamaya başladı. Ram temizliği, soket deneme vb. her şeyi denedim.
Klavyede caps lock, num lock vb tuşlar çalışıyor, fareye elektrik geliyor. Şu an buzzer olmadığından dolayı bip sesi kontrol edemiyorum. Ekran kartında onboard görüntü çıkışı yok.

Şilede oturduğumdan dolayı burada bilgisayarcıya vermeye pek cesaret edemiyorum çünkü geçen verdiğimde adam işlemcinin her yerine pinlerine termal macun attırmıştı. Fantazi yapmış resmen. Onu temizleyene kadar anam ağlamıştı. Mecbur istanbula kargo ile göndereceğim bir çözüm bulamassam.

Ancak kargoda da çok zaman kaybedeceğimden göndermeden önce tavsiyelerinizi de almak isterim.
Soru konu başlığında görüldüğü kadar açık.
İşlemci soketimde pinlere temas etmesi gereken deliklerdeki metallerden bazıları ezilmiş gözükmüyor. Bundan dolayı da sanırsam işlemci çalışmıyor ve fanlar çalışsa da ekrana görüntü gelmiyor. kasadan bip sesi de gelmiyor. Ve işlemciyi kontrol ettiğimde takıp, en ufak ısınma olmuyor.

Amd anakartlarda bu soketin tamiri, çıkma soket takılması vb mümkün mü ?
Az önce ekran kartımda bir patlama oldu, yanık kokusu geldi ve bir devre elemanının yanmış olduğunu gördüm.
Ayrıca bunlar olur olmaz fanlar durdu. Oyundaydım ve bilgisayar kendisini kapatmadı , hiçbir değişiklik olmadı.
Patlayan parçayı resimde işaretledim. Ancak resimi kaydedip büyüterek bakarsanız daha net görürsünüz.
sağ alt köşede ,Fan soketinin üstünde, üstünde C3609 yazan devre elemanı
http://hizliresim.com/Nq97EY
Beni asıl düşündüren şey , ekran kartını kısa bir süre için tamire göndermeden önce soğutmayı stok fanla sağlarsam bir süreliğine o şekilde kullanıp kullanamayacağım.
AMD FX-6300 cpu
8.00GB İkili-Kanal DDR3 @ 577MHz (11-11-11-28) ram
ASUSTeK COMPUTER INC. M5A97 R2.0 (Socket 942) anakart
Msi twinfroze r6870 gpu
186GB Seagate ST320082 7AS SATA Disk Device (SATA)
Optiarc DVD RW AD-7260S SATA CdRom Device
Realtek High Definition Audio
Bu sisteme başlıktaki model olan 300w güç kaynağının yeteceğini ısrarla iddia ediyor bir servis; afallamış vaziyetteyim şu an.
Gerçekten yeterli midir ? Yeni psu alana kadar kullanabilir miyim birkaç gün bu sistemle bu güç kaynağını ?
Detaylı Teknik Detaylar

Temel Teknik Detaylar
|
Detaylı Teknik Detaylar

CPU

• Supports Socket 775 for Intel® P4 3xx/ 5xx/ 6xx/ Pentium D (805/820/920/925/930), Core 2 Duo processors.
• Supports FSB 1066/800/533MHz.
• Supports 3/4 pin CPU Fan Pin-Header with Fan Speed Control.
• Supports EIST Technology
• Supports Hyper-Threading (HT) Technology
*we recommend to use processors with 95W power consumption.
Please refer to CPU Support for compatible CPU; the above description is for reference only.

Chipset

• VIA® P4M890 Chipset

- Supports P4 processor FSB 1066/800/533MHz
- Supports DDRII 533/400 memory
- Integrated VIA UniChromeT Pro graphics core

• VIA® VT8237A Chipset
- Ultra DMA 33/66/100/133 master mode PCI EIDE controller.
- ACPI & PC2001 compliant enhanced power management.
- Supports USB 2.0 up to 8 ports.

Main Memory

• Supports two unbuffered 240-pin DIMM of 1.8 Volt DDRII DRAM
• Supports up to 2GB memory size.
• Supports DDRII 533/400 memory interface.

Slots

• One PCI Express x 16 slot & one PCI Express x 1 slot.
• Two PCI 2.2 32-bit PCI bus slots (support 3.3V/5V PCI bus interface).

On-Board IDE

• An IDE controller on the VT8237A chipset provides IDE HDD/CD-ROM with PIO, Bus Master and Ultra DMA 133/100/66/33 operation modes.
- Can connect up to four IDE devices.

• Serial ATA/150 controller integrated in VT8237A.
- Up to 1.5Gb/sec transfer rate.
- Can connect up to 2 Serial ATA drives.

MSI Reminds You...
• The RAID setup floppy disk is optional depending on the districts. You can download the files from the website to make the setup disk.

Audio

• VIA VT1708 8 channel audio codec.
- Compliance with Azalia 1.x HD spec.

IEEE1394

• VIA® VT6307/VT6308P chipset
- Supports up to two 1394 ports. (Rear panel x1, front x1)
- Transfer rate is up to 400Mbps.

LAN

• VIA® VT6103L chipset
- Supports 10Mb/s and 100Mb/s.
- Compliance with PCI v2.2
- Supports ACPI Power Management

Internal I/O Connectors

- ATX 24-Pin power connector
- 4-pin ATX 12V power connector
- CPU / Power /System fan connectors
- CD-in connector
- Clear CMOS jumper
- Chassis intrusion switch connector
- 1 x IEEE1394 connector support additional 1 port (optional)
- 1 x SPDIF-out connector
- Serial port connector (JCOM2)
- 2 x USB 2.0 connector support additional 4 ports
- Front panel audio connector
- Front panel connectors
- 1 x Floppy disk drive connector
- 2 x Ultra DMA 133 IDE device connectors
- 2 x Serial ATA device connectors
MSI Reminds You...
• The floppy disk cable will be optional.

Back Panel I/O Ports

- 1 x Parallel
- 1 x Serial port (COM 1)
- 1 x PS/2 Keyboard
- 1 x PS/2 Mouse
- 1 x Audio I/O (6 in 1)
- 4 x USB 2.0
- 1 x IEEE1394 (optional)
- 1 x RJ45 LAN jack
- 1 x VGA port

BIOS

• The motherboard BIOS provides "Plug & Play" BIOS which detects the peripheral devices
and expansion cards of the board automatically.
• The motherboard provides a Desktop Management Interface (DMI) function which records
your motherboard specifications.

Dimension

• 24.4 cm(L) x 21.0 cm(W) M-ATX Form Factor

Mounting

• 6 mounting holes.

Boyle yapalım Daha Kolay Anlasılsın
diye düzeltmiş bir arkadaş .
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 150
İkinci El Bölümü Mesajları: 119
Konularının görüntülenme sayısı: 2.641 (Bu ay: 121)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 26 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El - Ödüllü Anket
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.