D

Çavuş
12 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 46 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhabalar. 4 yıl dershanede ve 1 yıl da MEB'de çalışan bir Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak bu sıkıntılı süreçte evde boş kalmamak adına bir tablet aldım ve ufaktan konu anlatımı ve soru çözüm videoları çekmeye çalışıyorum.

Yıllardır da bu sitenin bir üyesi olarak sizlere bu konuda yardımcı olmak isterim. Anlatmamı istediğiniz konu ya da belli bir konuda çözmemi istediğiniz sorular olursa bu başlık altına yazabilirsiniz.

Söylemeye pek lüzum görmüyorum ama yine de ekleyelim ''Bir kamu çalışanı olarak asla maddi bir beklentim yok.'' Sınav süreçlerini iyi bilen bir öğretmen olarak tek temennim , sınav emekçilerinin bu konuda psikolojik ve mental açıdan kendilerini kötü hissetmemeleri. Hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

Takip etmek isterseniz de naçizane youtube kanalım :https://www.youtube.com/channel/UCIb-bl9YGr5OQhdmQYZFCiQ?view_as=subscriber
Merhaba arkadaşlar.

Farklı konularda ''öğretmen olarak'' başlığıyla yorum atmaktan sıkıldım.O yüzden tek bir başlıkta düşüncelerimi ifade etmek istiyorum.

3 yıldır özel sektörde öğretmenlik yapıyorum. Görüntü olarak az gibi gelebilir ama benim standart bir öğretmenden farkım; sınav, tercih , rehberlik olaylarına fazlasıyla ilgili olmam. Yani bu konularda 20 yıllık öğretmenden daha fazla ahkam kesme yetkisine sahibim. Bu konudaki argümanım da yakın zamanlarda KPSS, ALES gibi ciddi ÖSYM sınavlarına hazırlanmış olmam. Zira sınav stresi nedir bilmeyen biri bu konuda size pek yardımcı olamaz düşüncesindeyim.

KPSS demişken geçen yıl atanabilecek puan ve sıralamam varken mülakatta elendim. Bu yıl daha iyi puan ve sıralamam var ama atanma fikri eskisi kadar cezbetmiyor.

Edebiyat meselesine gelecek olursak öncelikle komik gelebilir ama ezber olmadığını düşünüyorum.Yani sizin ezber anlayışınızla benimki çok farklı. Ben birinden dersi dinleyip, gerekli notları alıp bunun üzerine yeteri kadar soru çözme eylemlerinin zaten ezberlemek olduğunu düşünüyorum. Yani sizin ezber dediğiniz kitabı,notu alıp hikayelerle ve kodlamalarla ezber yapmak farklı şey bence.

Çalışmaya başladığım günden beri farklı notlardan ve kitaplardan derleme notlar çıkardım. Şiir bilgisi haricinde toplam 100 yaprak.Sizin de bileceğiniz üzere bu konuda Limit Edebiyat El Kitabı adeta kutsal kitap gibi görünmekte fakat bana göre kitabın %yaklaşık %40'ı sınavdan uzak bilgilerle dolu.Bu yüzden benim notlarım %85 içerikli bir soru bankası. ''%15 nerede peki hocam?'' diye soracak olursanız onları siz sorulardan öğreneceksiniz. Her şeyi kitaptan öğrenemezsiniz zira.

Farklı bir konuda isteyene göndereyim demiştim, fazla talep olduğunu görünce buraya yandex linki ile eklemeyi düşündüm. Buyurun
https://yadi.sk/d/vUYimE3x3Rvidx

Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. Konu size faydalı olabilmem açısından sabit de kalabilir. Tabi forum kurallarına uygun mudur, bilemiyorum.

instagram adresim : muhammeddhoca_

Takip etmek isteyen olursa buradan da kısa notlar paylaşmaya başladım.İlerleyen zamanlarda canlı soru çözümleri vs. yapacağım.Buradan da , instagramdan da sorularınızı gönderebilirsiniz. Hepinize iyi çalışmalar.
Merhaba arkadaşlar. Birkaç postta yazmıştım ama yine de kendimi tanıtmak adına , edebiyat öğretmeni ve az biraz da rehberliksever olduğumu belirteyim.

Birçoğunuzun malumudur, yaklaşık 1 saat önce YÖK'ten yeni sistem haberi geldi ve 20 sosyal-20 fen sorusu TYT'ye eklendi. Biliyorum sinirlisiniz, kendinizi denek gibi hissediyorsunuz fakat unutmayın bahanelere sığınmak bize hiçbir şey kazandırmayacak. Sistem değişmiş olabilir , sorular değişmiş olabilir vs vs. Değişmeyen tek bir şey var -doğru- çalışanın asla kaybetmeyeceği.

Ben değişiklikleri geç de olsa olumlu buluyorum. Sizin de olumlu şeyler düşünmenizi istiyorum.

Özellikle tm ve sözel öğrencileri adına soru çözümü olsun , not olsun bu gibi şeylerde yardımcı olabilirim.

Şimdi güzel bir uyku çekin ve yarın kendinizi yeni sisteme adapte edin. Unutmayın martta sınav yok ve önünüzde kocaman bir 7.5 ay var.
Diğer ürünleri bilmiyorum ama harici hard disk arayanlar için güzel fırsat Samsung 1 tb 169 lira.

Mouse da değerlendirilebilir.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 181
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 10.241 (Bu ay: 10)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 65 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.