Onbaşı
11 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
360762 Gün Cezalı
357123 gün 7 s. 35 dk. kaldı
Gönderileri
Forumda birçok kişinin yazdığı mesajlarda temel eksikliği olduğunu gördüm. Ayrıca meslek lisesi çıkışlı olup bu sene hazırlanan arkadaşlarımız da var burada. Benimde temel eksikliğim olduğundan tecrübeli arkadaşlara bir danışmak istedim.

Liseyi özel sebeplerden dolayı devamsızlık nedeniyle lise 2de bıraktım ve açıktan okumaya başladım. Bu arada zeka konusunda herhangi bir sıkıntım yok bunuda göz önünde bulundurarak tavsiye verirseniz sevinirim. Lise 1 ve İlkokulda Ödg'deydim. (Femin dereceye hazırladığı sınıf).

Fakat liseyi bırakmak durumunda kalmamdan dolayı eğitimime uzun bir sure ara verdim. Şu anda 21 yaşındayım ve tekrar hazırlanıyorum. Meslek liseli arkadaşlarda büyük ihtimalle benim durumumdadır.

Lise 1 konuları dışında hiçbir konuyu daha önce görmedim. Mat 2'den şu anda İkinci derece denklemler - Polinomlar ve Eşitsizlikleri gördük dershanede (Fem) Konular çalışınca yetiştirilemeyecek kadar zor değil diye düşünüyorum. Tabi limit türev integral ve diğer konular için yorum yapamayacağım.

Benim durumumda ki kişilerin nasıl bir çalışma sistemi izlemesini önerirsiniz genel olarak?

Ygs'ye kadar kesinlikle tam anlamıyla bitirilmesi gereken konular

Başlangıç seviyesinden zor seviyeye doğru giden kaynaklar vb.


Ben şu anda konuları biraz kaçırdım derhanedeki bu yüzden hergün 1 konuyu Fem Dergiden çalışıyorum sorularını çözüyorum. Ardından simetriden konu tekrarı ve sorularını çözüyorum ve son olarak Femsetten sorularını bitiriyorum. Konu eksikliğim çok olan kısımlarda

teknofemden konu tekrarı yapıyorum. Ygs denemelerin 280-330 arasında gidip geliyor. Elektrik Elektronik veya Mekatronik Mühendisliği hedefliyorum ve bunun için yaklaşık 400 ham puana ulaşmam yeterli sanırım. Kalan süreç içerisinde nasıl bir çalışmayla bu puana

yükselebilirim.Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Hakkında
Konum: İstanbul,Kartal
Meslek: Elektrik Elektronik Mühendisi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 10 yıl
Mesaj Sayısı: 34
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 74
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 2.848 (Bu ay: 4)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.