M

Çavuş
13 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar..
Clio EDC Icon almaya karar verdim ama dizel mi benzinlimi, iste burada cok kararsizim.
Sehir ici benzinli 6,6 dizel 4,4 litre yakiyor.
Benzinlinin ise vergi avantaji var.
Aralarinda 5 bin tl fark var.
Konyada yasiyorum iklim karasal.
Is yerim 6-7 km mesafede.
Haftada 2-3 kez arabayla gidecegim.
Bunun yaninda bazen hafta sonu gezileri ve yilda birkac kez sehirler arasi yolculuklar da olacak.
2 yil sonra model yukseltmek icin satmayi planliyorum.

Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum..
Fiyatlar yayinlanmis..
Yeni Golf fiyatlari cok yakinda aciklanacaktir. 6. nesil Golf fiyatlari icin tiklayin.
VW Turkiye web sitesinde Golf fiyatlarina tikladiginizda aynen boyle yaziyor. Ben de heyecanlanip Golf 6 fiyatlari dusmustur diye, bir baktim ki aynen duruyorlar yerlerinde!..
Ama bu firmanin fiyat politikasini sanirim biz bu hale getirdik. Ezbere, ver ordan bir Golf, sar bir Jetta, yolla bir Passat diyip aylarca siraya girerek. Tamam ben de severim VW'i, Almanya'daykende dikkat ettim orada da tutuluyor ama insanlar bu kadar ezberden verici degil. Bizden cok daha talepkar bir tutum sergiliyorlar..
Neyse gelsin bakalim Golf 7 fiyatlari bir daha bakariz..
Merhaba arkadaslar
Gectigimiz Subat'a kadar 3 yil boyunca Almanya'da CLK 320 kullandim ama Turkiye'de hic arabam olmamisti daha once..
Simdi donduk ve bir otomobil alma zamani geldi.. Forumu aylardir geziyorum bir fikrim olsun artik diye. Fakat o kadar karisik bir durum var ki bir gun once okudugum bir gun sonra farkli bir etki birakiyor fikirlerimde..
Dikkat ettigim kadariyla sahip oldugumuz urune karsi objektif olamiyoruz.. Sanirim bu normal. Fakat ben en anzindan denemenizi rica ediyorum..

45 bin civari bir butce ayirabilirim. O yuzden sanirim 2. el bakmak durumundayim. Umarim yil sonunda fiyatlar duser ve alabilirim..
2. el alsamda kesinlikle 30000 km gecmemis olmasi gerekiyor.
Konya'da yasiyorum. 32 yasindayim, evliyim, cocugum henuz yok fakat 2+1 kisilik dusunmem gerekiyor.
Bu yuzden B sinifi araclara pek sicak bakamiyorum.
Dizel otomatiklerde cift kavramalilar cok pahali ve yillik 20000 km ulasacagimi hic sanmadigim icin benzinli modellere agirlikli bakiyorum..

Olmazsa olmazlarim;
1-Otomatik vites (cift kavramali yari otomatikler de olabilir, onemli olan piyasada en az sorun cikartan otomatik sanzumanlardan olmasi)
2-En fazla 1,6 motor (2006-2007 model 2.0 da olabilir)
3-Yol bilgisayari, en azindan arka park sensoru, hiz sabitleyici.
4-Mumkun olan maksimum ses yalitimi, mumkun olan maksimum guvenlik, mumkun olan maksimum performans, mumkun olan minimum tuketim,

Bazi modeller konusunda fikrim var..
Mesela Hyundai, Kia, Peugeot, Citroen, Renault, Fiat markalarina negatif bir onyargim var. Bu araclara sahip olanlar kizmasin fakat herkesin sempatisini/ilgisini kazanan yada kazanamayan markalar her sektorde mevcuttur.

Siklikla dusundugum modeller;

Opel Astra Active Select 1.4 140 yada 1.6 180 HP
Honda Civic (VSA oldugu surece sunroof sart degil, o yuzden Elegance yada Premium olur)
Toyota Corolla yada Auris (4 vitesli olmasi ne getirip goturuyor bilmiyorum)

Bunlarin yaninda Butceme uygun yaslarda ve donanimda olmak uzere;

Audi A3, yada 2006-2007 A4 1.8 & 2.0
BMW 1.16i yada 2006-2007 318 & 320
Mercedes-Benz C180 Komp. 2006-2007
(Bu uc abi 2006-2007 modellerinde MTV diliminin dustugu icin ve adi ustunde abi olduklari icin gundemime aldim :) )
VW Golf 1.4 TSI DSG (Jetta da olabilir, Passat'lar 1.4 motorla nasil bir perormans sagliyorlar bilmiyorum)
2006-2007 Honda Accord

Bir de tup taktirmalimiyim yada tup uzerinde araclara bakmalimiyim sizce? Bazi arkadaslarimin araclarinda motor lambasini yanip durdugunu gormek sogutuyor gercekten fakat ekonomik ozelligi de bir gercek..

"Cok alternatifli olmus, once karar ver 2 ye dusur oyle sor" diyenler vardir eminim. Katiliyorum ama sorun zaten 2 ye dusurememem.
Mesela Civic hemen hemen tekti ama yalitim sorunu ve aerodinamik probleminden kaynakli sagini solunu vurma sorunu soguttu beni biraz..
Astra en cok gonlume gore olan model su anda. Onda da cok yakiyor, ilerde tup dusunursen uyum sorunu cikiyor diyorlar..
Su arabanin malzeme kalitesi kotu, bu arabanin ikinci eli yok, o araba ederinden 10 bin fazla paraya satiliyor, sunun hararet sorunu bunun guvenligi falan derken kafa allak bullak oldu..

O yuzden baslikta belirttigim gibi Aralik ayina kadar otomobil secmemde yardima ihtiyacim var.

Kafa yorup bilgi ve tecrubelerini "objektif olmaya calisarak" paylasan arkadaslara simdiden tesekkur ederim..
Arkadaslar merhaba..

Oncelikle mevcut ekipmanimi yazayim

Sony 55HX925 TV
Digiturk HD
Sony Play Station 3

Benim gibi bir sinema hastasi birine bir de media player ve bir ses sistemi gerekiyor simdi..

Fakat ben;
1-HDMI disinda baglanti kullanmak istemiyorum,
2-Mevcut butun medialari oynatabilmek istiyorum,
3-Mumkunse ve mevcutsa media player almami gerektirmeyecek kadar zengin codec iceren bir AVR+5.1 hoparlor seti almak istiyorum..

Hangi sistemi onerirsiniz?..

Boyle bir AVR yoksa

-Hangi ses sistemi bendeki mevcut sistemi + media player a tam HDMI destegi saglar?

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaslar..
Hakkında
Forum İmzası:
Sony 55HX920 LEDTV * Sony PlayStation3
Sony Tablet S * Nikon D7000 & 16-85 mm VR Lens
Macbook Pro 2011 15,4" * Digiturk HD
Hakkımda:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 89
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 31.624 (Bu ay: 4)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.