S

Çavuş
27 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar 2005 model caddynin lastiği nasıl değişilir resimli anlatacak biri olursa sevinirim sürekli uzun yol yapıyorum ama aracın lastiği nasıl değiştirilir bilmiyorum yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.Bu arada bindiğin aracın lastiğini değiştirmeyi nasıl bilmezsin gibi yorumlar için baştan söylüyorum araç şirket aracı yeni alındı
arkadaşlar bugün bir arkadaşımla iddaya girdim. İddaa aynen şöyle :) Arkadaşımda opel vectra b makyajlı kasa var (2000 model 1.6 comfort) bu aracın direksiyon yükseklik ayarı mevcut fakat direksiyonun en üst seviyesi konusunda bir anlaşmazlığa düştük. Ben direksiyonun daha üst konumlara gelebileceğini idda ettim kendisi ise en son sınırın bu kadar olduğunu söyledi.Bu idda ettiği konumda ben arabaya zor bindim bacaklarım direksiyonun altından zor geçti. (Boy 1.90) Ama internette izlediğim bir videoda direksiyon gerçekten arkadaşınkinden 2 kat daha yukarıdaydı. Ya bunlar iddayı kaybetmem için beni kandırıyor yada bu araçların donanım seviyesine göremi yükseklik ayarları mevcut ki bu bana pek mantıklı gelmedi açıkcası.Sizden ricam imkanı olan bir arkadaşımızın direksiyonu en üst konuma alarak bir adet fotoğraf çekip yayınlaması olacaktır. Bana aksini kanıtlamam için 3 gün verdiler 3 gün içinde o ayardan daha yukarda direksiyon bulamazsam iş yerindeki 10 kişiye yemek ısmarlamak durumunda kalacam
S.a. beyler size caddy hakkında birkaç sorum olacak. Arkadaşıma caddy alacaz 2006-2007 model.

1)Gözü yeni kasada fakat max. 25.000 civarı ayarlayabilir. Eski kasa alıp onu makyajlayabilirmiyiz. Yeni kasanın kaporta aksamı eski kasa ile uyumlumu? Yani misal 2006 araca 2012 farları-çamurlukları-tamponu vs. atsak olurmu ? Amaç dıştan 2012 olarak görmek iç aksama dokunulmayacak
2)Bu işlem olursa ne kadara mal olur?
3)Caddye çip tuning uygulaması yapılabilirmi veya yaptıran arkadaşlar verim aldınızmı ? Gücü-torku ne kadar artıyor ?
4)Son olarak kazalı caddy alıp yaptırsak çokmu masraflı olur bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir ?

Sorularımıza cevap verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
Arkadaşlar sizin önerilerinizle geçen sene tempra almıştım. Aracı sattım şu an başlıktada belirttiğim gibi 15.000-20.000 arası araba arıyorum. Benim boyumun biraz maşallahı var (1.90) o yüzden ilk kriter araç geniş olacak.Özellikle arka diz mesafesi tempradan geniş olursa harika olur.İkinci kriterim ise az yakması malum tüp fiyatları bile başını aldı gitti. Tüplü olması biraz işime gelir fakat az yakan dizel olsada olur. Bir diğer kriterim ise sol sinyali yaktımmı beni utandırmasın tempra bazen tekrar sağ sinyali yaktırabiliyordu Araçları genelde agresif kullanmayı seviyorum bu nedenle performanslı bir araba olması benim açımdanda araba açısındanda iyi olur. Önerileriniz için şimdiden hepinize tek tek teşekkür ediyorum.
beyler benim boy 1.95 yaza araba alacam inş. bütçe 11.000 geçmemeli hatta 10.000 diyebilirim(malum kriz benide vurdu) kendime göre geniş bir araç bulamayacam bu gidişle d segment pahalı ben bişey düşündüm mantıklımı mantıksızmı bilmiyom ama herkes bu işi modifiye adı altında yapıyo diyorumki mesela 206 gibi(cargo)
olan araçların vergisi 200 ü geçiyo buda benim işime gelmiyo ben 206 gibi küçük bir araba alsamda arka kapıları iptal etsem arka koltukları felan komple söktürsem ön koltuğuda istediğim genişlikte monte ettirsem hem araba spor olur hemde bana yeter yada arka koltuğu söktürüp daha geriyede monte ettirme imkanım varmı böyle bişey için kaportayı felan delecekler heralde bu mümkünmüdür? öyle olursa arabanın orj. bozulmaz kapı iptali gerekmez hıı bide diyelim koltukları geri taktırmadım kapıyıda iptal ettirdim yada koltukları söktürdüm ama kapıyı iptal etmedim hani ruhsatta 5 kapı 3 kapı olayına girmemek için ne gibi sorunlar yaşarım ? son olarakta arkadaşlar eğer bu olay mümkünse koltukları söktürmek olursa daha geriye monte ettirmek kapıyı iptal etme araç içini baştan döşeme felan ne kadara mal olur ? ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER...
arkadaşlar başlıktada belirttim 10-11 e kadar araba arıyorum aradığım özellikler:

1-) BOY 1.95 İÇİ MUTLAKA GENİŞ OLMALI :)
2-) AZ YAKMALI GÜNLÜK 30KM GİDECEM :)
3-) BAGAJ HACMİ HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL!
4-) PARÇASI UCUZ OLSA İYİ OLUR AMA EN ÖNEMLİSİ KOLAY BULUNUR OLSUN 2 AY R.HORTUMU BEKLEMİYELİM :)
5-) AYRICA VERGİSİDE UCUZ OLSUN ARKADAŞLAR!(BAZI VAN ARAÇLARA 200 KÜSÜR ÖDENİYOMUŞ ONLARIN VERGİSİ AZ OLSA ALIRIM AMA DOĞRU TAHMİN EDİYORUM DEMİ ARKADAŞLAR CORSA-206-PALİO VAN VERGİLERİ 200 KÜSÜR FELAN AYRICA KOLTUK RUHSATA İŞLİ (5 KİŞİLİK AMA 3 KAPI) CAMLI OLUNCA NE KADAR OLUYO VERGİ BUNUDA BİLEN EK BİLGİ OLARAK SÖYLERSE SEVİNİRİM!)
6-) ÇOK FAZLA ÖZELLİK İSTİYORUM AMA ARKADAŞLAR BİDE ÇOK HANTAL OLMASA SEVİNİRİM :)

VARSA BİLDİĞİNİZ BÖYLE BİR ARABA TAVSİYEDE BULUNURSANIZ SEVİNİRİM :) ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...
NOT: ARKADAŞLAR UNUTMUŞUM SÖLEMEYİ SANIRIM HEMEN ALMIYCAM ARABAYI MALUM İŞLER YOĞUN ALLAH KISMET EDERSE YAZA ALACAM İNŞ. BİLGİNİZE...
Hakkında
Forum İmzası:
Eskiler Tanır,Yeniler Örnek Alır...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 78
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 15.550 (Bu ay: 135)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.