Şimdi Ara

PROFESYONEL TERCIH DANISMANLIGI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
13
Favori
2.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Plan-B

Puanım pek iyi gelmiyecek,mezunada kalamam.akdeniz uni iktisat veya işletme düşünüyorum ne dersin?

Akdeniz univ. 3 buyuk sehrin buyuk univ. Den sonra yazilabilecek iyili okullardan biri kesinlikle. Hem sosyallii olarak hem akademik olarak iyi bir universitedir. Onun haricinde eskisehiri de yazbilirsin bir alternatif olarak. Isletme ve iktisat haricinde kamu da dusunebilirsin.

Bu alternatiflerden sonra bolumle ilgili herkesin bildigi seyler iktisat isletme en buyuk dezavantaji mezun sayisinin fazla olmasi.bu anlamda cok zoeluk cekecegin kesin. Kendini cok fazla gelistirmen gerek. Bu gelistirme olayinin en iyiside istanbulda oluyor ne yazikki imkanlar cok genis cunku. Ama iktisat isletme artik herkesin bildigi teraneler oldu dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • marmara endüstri müh nasıldır acaba
  • Mimarlık hakkında bilgi verir misin?(iş imkanları vs.)Sıralamam 2 bin falan gelecek. Cerrahpaşa ya da itü mimarlık yazacağım büyük ihtimalle.

• bu sene ikinci senem diş hekimliği düşünüyordum olmayacak sağlık alanından bir bölüm olsun dedim oda olmayacak gibi ygs2 72 bim ygs1 80 bin lys ile 50 bine gircem sanırım mühendislik tercih etcem ama hangisini tercih etceğimi hiç bilmiyorum istemeyerek gitceğim için faretmez hangisi daha avantajlı olur sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: purpleswag

şansızlıklar yüzünden sınavım pek istediğim gibi geçmedi

bunlardan birine gidicem heralde sence hangisi

ktü makina / bilgisayar
    selçuk makina / bilgisayar
    dokuz eylül metalurji
    selçuk / ktü harita
    odtü kkk petrol ve doğalgaz müh.

aslında bilgisayar gönlümde yatan ama bilemiyorum. fikirlerin neler ?

teşekkürler.

Dostum odtu kkk petrol dogalgazi secmeni oneririm bunlar arasindan. Zira turkiyede cok az bulunan bolumlerden biri hem de is imkani mevcut.

Bunlara arti olarak calisma sartlari cok zor arti yurtdisi imkanlarida diger branslara gore daha kolay ve genis. Ancak dedigim gibi calisma sartlari agir olacak hayatin boyunca bu tarz zor hayat yasamayi da kabul etmen gelecek.
    Digerlerine gelirse benim tercihimde bilgisayar olurdu hem freelance calisma sansi hem kariyer olanaklari digerlerine gore daha avantajli duruyor.

• istanbul üniversitesi veya marmarada ingilizce işletme yazmayı düşünüyorum sizce mezun olduktan sonra iş hayatında bu üniversitelerin bir artısı olur mu yoksa sıradan üniversite kategorisinde midir ?
  • viper_3 kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben psikoloji ya da pdr yazmayı düşünüyorum ama istediğim okulları kıl payı kaçırma ihtimalim var. Ama okulun da insana bi misyon ve vizyon kazandırdığını düşündürdüğüm için çok alt sıralardaki okulları da yazmaya çekiniyorum. Şimdi, eğer puanım düşündüğüm gibi gelirse odtü sosyoloji tutma ihtimali var. Odtüden mezun olunca da kendime çok şey katabileceğimi düşünüyorum ama malum maddiyatı düşünmeden de olmuyor. Psikolojinin ve pdrnin önü daha açık sosyolojiye göre. Bu kafa karışılıklığında birkaç fikre ihtiyacım var.
    Bir de tabii bunlara ek olarak iç mimarlık var. Bu da diğer tercihlerime göre daha az mantıklı ama daha çok hayalim olan meslek. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yeterince uzattım sanırım, cevap verirseniz çok memnun olacağım :)

• Yildiz elektrik tutmazsa kocaeli elektrik mühendisliği yazmaya düşünüyorum kocaeli iyi midir?bide elektrik mühendisliği hakkında görüşlerini almak istiyorum

• Odtu hqvacilik ve uzay la ytu elektronik hqverlesme hangisini tqvsiye edersiniz ve farklar neler

• quote:

Orijinalden alıntı: groche

Gazi elektrik elektronik muhendisliginden çıkınca rahat is bulabilir miyiz ? Suan puanımı bilmiyorum ama duruma göre marmara veya gazi yi yazıcam gibi duruyor hangisi mühendislik için daha iyidir yoksa mezuna mi kalayim? Sonuç 25-30 k arasında oynayacak muhtemelen

Ikiside akademik imkanlar olarak cok farkli diyemem. Fakat marmara kendini gelistirme olanaklari anlaminda daha fazla firsat sunabilir die dusunuyorum sehir artisinida ekleyince.

Gazi de ankara ve cevre piyasasinda taninan bir uni. Is bulma konusunda iki unide de cok abes sikinti yasayacagini sanmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: viper_3

Arkadaslar merhaba,
    Beni tanimayan arkadaslar icin oncelikli olarak kisaca hikayemden bahsedeyim daha sonra mevzuya gelecegim.2010da lyslere hazirladim,izmirin orta-ust seviye denebilecek liselerinin birinden mezun oldum. Ilk girisimde ege universitesi bilgisayar muhendisligini kazandim. Hep tip istemistim fakat tekrar hazirlanmak gozume zor gelince vazgecmistim. Sonra 3.sinifta bolumu birakip 2013 lyslerle celal bayar universitesi tip fakultesini kazandim ve hala devam etmekteyim.

Ogrenci koclugu yaptigim icin ve sinav sureclerini surekli takip ettigim icin bunlara ilaveten ege ve celal bayardan,aiesecten(dunyanin en buyuk ogrenci toplulugu),liseden,dershanelerden ordan burdan tanidigim cok fazla arkadasim cok fazla bildigim univ. Ve bolum oldugu icin size bu surecte yardimci olmak istiyorum.

Daha once kendim de zaman kaybetmis biri olarak sizin zaman kaybetmenizi istemem. Maalesef dershane ve okul rehberlikcileri inanilmaz kotu. Cok fazla yanlis tercihe ogrenci kurban etmekte,buna bir cozum olarak ben buradan size sordugun bolumlerin/unilerin tum realitelerini,gelecek firsatlarini,kariyer olanaklarini,zorluk ve bolum imkanlarini paylasmaya calisacagim. Kisaca bana bolumlerle ilgli istediginiz herseyi sorabilirsiniz. Size her konusa yardimci olmaya calisacagim. Sektorlerin icindeyim genel olarak.

Sozel bolumler hakkinda cok fazla yardimci olamama durumum sozkonusu. Ea ve fende yardirabilirsiniz:)

En onemli zaman tercih zamanidir arkadaslae unutmayin;)

Son olarak konuya mesaj olarak gonderirseniz sorularinizi pm yerine,daha faydali olur yorumlarimi hem disaridan gelen bakanlar hemde ayni soruyu soracak kisilerde gormus olacak.

Evet arkadaslar allah simdiden hepinizin yolunu acik etsin.

Ege kimya mühendisliği nasıldır ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Psikoloji ve PDR'yi kıyaslar mısın ?
    Hangisi daha avantajlı?
    Kendimi geliştirme gibi bir gayem yok, en basitinden rehber öğretmeni olsam yeter.
    Ya da doktora yapıp hastanede klinik psikolog

Hacettepe - Odtü Sosyoloji nasıl bir de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper_3

Arkadaslar merhaba,
    Beni tanimayan arkadaslar icin oncelikli olarak kisaca hikayemden bahsedeyim daha sonra mevzuya gelecegim.2010da lyslere hazirladim,izmirin orta-ust seviye denebilecek liselerinin birinden mezun oldum. Ilk girisimde ege universitesi bilgisayar muhendisligini kazandim. Hep tip istemistim fakat tekrar hazirlanmak gozume zor gelince vazgecmistim. Sonra 3.sinifta bolumu birakip 2013 lyslerle celal bayar universitesi tip fakultesini kazandim ve hala devam etmekteyim.

Ogrenci koclugu yaptigim icin ve sinav sureclerini surekli takip ettigim icin bunlara ilaveten ege ve celal bayardan,aiesecten(dunyanin en buyuk ogrenci toplulugu),liseden,dershanelerden ordan burdan tanidigim cok fazla arkadasim cok fazla bildigim univ. Ve bolum oldugu icin size bu surecte yardimci olmak istiyorum.

Daha once kendim de zaman kaybetmis biri olarak sizin zaman kaybetmenizi istemem. Maalesef dershane ve okul rehberlikcileri inanilmaz kotu. Cok fazla yanlis tercihe ogrenci kurban etmekte,buna bir cozum olarak ben buradan size sordugun bolumlerin/unilerin tum realitelerini,gelecek firsatlarini,kariyer olanaklarini,zorluk ve bolum imkanlarini paylasmaya calisacagim. Kisaca bana bolumlerle ilgli istediginiz herseyi sorabilirsiniz. Size her konusa yardimci olmaya calisacagim. Sektorlerin icindeyim genel olarak.

Sozel bolumler hakkinda cok fazla yardimci olamama durumum sozkonusu. Ea ve fende yardirabilirsiniz:)

En onemli zaman tercih zamanidir arkadaslae unutmayin;)

Son olarak konuya mesaj olarak gonderirseniz sorularinizi pm yerine,daha faydali olur yorumlarimi hem disaridan gelen bakanlar hemde ayni soruyu soracak kisilerde gormus olacak.

Evet arkadaslar allah simdiden hepinizin yolunu acik etsin.

ftr mi daha iyi odyoloji mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kapikoyli

Tıp istiyorum ama TUS düşündürüyor. Ömür boyu asistan kalmak sıkıntı veriyor.Aile Hekimi alımları da durmuş vaziyette. İTÜ Makine bu sebepten dolayı daha çekici geliyor.
    Erciyes TIP civarı TIPları tutuyor puanım.

Tipla muhendislik arasinda ucurum var. ikisindede cok calisman gerek ama cidden tip bir tik daha zor bir brans ve emegi yolu daha uzun diyebilirim. Gercekten istiyorsan tip yaz dostum. Istiyorsan hepsinin ustesinden gelme gucun olabilir. Ama oteki turlu ustesinden gelemezsin. Zannediyormusun itu makineye gidince kolay gececek senelerin. O da zor;) is bulmak o da zor ordada cok emek gostermen gerek ekstra seyler yapman gerek yuksek yapsan iyi vs vs. yani her turlu iyi bir yere gelmek istiyorsan cok calisman gerek. Tip biraz daha emeginin karsiligini kesin alabilecegin bir yer. Muhendisligin o kadar garantisi olmadigini ama itu oldugu icin bir tik daha avantajli oldugunu soyleyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: DirectX19

Şöyle sorayım...

mesela, ilk 10binde olalım. Tercih yaparken, kaç binden itibaren tercih yapmak gerek?
    Mesela... 10binde olup 9binden tercih yaparsak, tutma ihtimali var mıdır?
    varsa bu kaç bine kadardır?

Dostum ilk 10binde siralamalar cok oynamaz. 8binden baslarsin yinede tercihe ama ilk 10-15 kda cok oynamaz. Oynamalar gerilerde cok oluyor

• viper_3 kullanıcısına yanıt
    Odtü kkk elektrik elektronik hakkında ne düşüyorsun yada bilgisayar. Zamanında ben hikayeni okuyup gaza gelmiştim ama olmadı

Edit: bilgisayar bana biraz soyut geliyor seninde dediğin gibi daha önce. Ya şu 3 bölümden birini seçicem elektrik-elektronik, makina, bilgisayar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prince Legolas -- 27 Haziran 2014; 13:43:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Veterinerlik hakkındaki düşünceleriniz nelerdir yazılır mı?
  • Kardeş beni taksan
  • moleküler biyoloji ve genetik hakkında ne düşünüyorsunuz geleceği varmıdır ? Ve iyi bir üniversite şart mı benim puanım iyi gelmiycek ama mezunum ve bu sene gitmem şart
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Marciano

mühendislik hakkında bilgi yeditepe bahçeşehir kadir has yeditepe özyeğin ve istanbul şehir üni hakkında ne düşünüyorsun.

hocam yardım
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.