Şimdi Ara

PROFESYONEL TERCIH DANISMANLIGI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
13
Favori
2.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Beni tanimayan arkadaslar icin oncelikli olarak kisaca hikayemden bahsedeyim daha sonra mevzuya gelecegim.2010da lyslere hazirladim,izmirin orta-ust seviye denebilecek liselerinin birinden mezun oldum. Ilk girisimde ege universitesi bilgisayar muhendisligini kazandim. Hep tip istemistim fakat tekrar hazirlanmak gozume zor gelince vazgecmistim. Sonra 3.sinifta bolumu birakip 2013 lyslerle celal bayar universitesi tip fakultesini kazandim ve hala devam etmekteyim.

Ogrenci koclugu yaptigim icin ve sinav sureclerini surekli takip ettigim icin bunlara ilaveten ege ve celal bayardan,aiesecten(dunyanin en buyuk ogrenci toplulugu),liseden,dershanelerden ordan burdan tanidigim cok fazla arkadasim cok fazla bildigim univ. Ve bolum oldugu icin size bu surecte yardimci olmak istiyorum.

Daha once kendim de zaman kaybetmis biri olarak sizin zaman kaybetmenizi istemem. Maalesef dershane ve okul rehberlikcileri inanilmaz kotu. Cok fazla yanlis tercihe ogrenci kurban etmekte,buna bir cozum olarak ben buradan size sordugun bolumlerin/unilerin tum realitelerini,gelecek firsatlarini,kariyer olanaklarini,zorluk ve bolum imkanlarini paylasmaya calisacagim. Kisaca bana bolumlerle ilgli istediginiz herseyi sorabilirsiniz. Size her konusa yardimci olmaya calisacagim. Sektorlerin icindeyim genel olarak.

Sozel bolumler hakkinda cok fazla yardimci olamama durumum sozkonusu. Ea ve fende yardirabilirsiniz:)

En onemli zaman tercih zamanidir arkadaslae unutmayin;)

Son olarak konuya mesaj olarak gonderirseniz sorularinizi pm yerine,daha faydali olur yorumlarimi hem disaridan gelen bakanlar hemde ayni soruyu soracak kisilerde gormus olacak.

Evet arkadaslar allah simdiden hepinizin yolunu acik etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Endustri muhendisligi hakkinda ne dusunuyosunuz en iyilerden birinde okundugu takdurde

• quote:

Orijinalden alıntı: viper_3

Arkadaslar merhaba,
    Beni tanimayan arkadaslar icin oncelikli olarak kisaca hikayemden bahsedeyim daha sonra mevzuya gelecegim.2010da lyslere hazirladim,izmirin orta-ust seviye denebilecek liselerinin birinden mezun oldum. Ilk girisimde ege universitesi bilgisayar muhendisligini kazandim. Hep tip istemistim fakat tekrar hazirlanmak gozume zor gelince vazgecmistim. Sonra 3.sinifta bolumu birakip 2013 lyslerle celal bayar universitesi tip fakultesini kazandim ve hala devam etmekteyim.

Ogrenci koclugu yaptigim icin ve sinav sureclerini surekli takip ettigim icin bunlara ilaveten ege ve celal bayardan,aiesecten(dunyanin en buyuk ogrenci toplulugu),liseden,dershanelerden ordan burdan tanidigim cok fazla arkadasim cok fazla bildigim univ. Ve bolum oldugu icin size bu surecte yardimci olmak istiyorum.

Daha once kendim de zaman kaybetmis biri olarak sizin zaman kaybetmenizi istemem. Maalesef dershane ve okul rehberlikcileri inanilmaz kotu. Cok fazla yanlis tercihe ogrenci kurban etmekte,buna bir cozum olarak ben buradan size sordugun bolumlerin/unilerin tum realitelerini,gelecek firsatlarini,kariyer olanaklarini,zorluk ve bolum imkanlarini paylasmaya calisacagim. Kisaca bana bolumlerle ilgli istediginiz herseyi sorabilirsiniz. Size her konusa yardimci olmaya calisacagim. Sektorlerin icindeyim genel olarak.

Sozel bolumler hakkinda cok fazla yardimci olamama durumum sozkonusu. Ea ve fende yardirabilirsiniz:)

Son olarak konuya mesaj olarak gonderirseniz sorularinizi pm yerine,daha faydali olur yorumlarimi hem disaridan gelen bakanlar hemde ayni soruyu soracak kisilerde gormus olacak.

Uluslararası ticaret ve finansman bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz hocam
    Bi de ingilizce iktisat hakkında
    Bu bölümleri yazmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebüyubiiii -- 27 Haziran 2014; 11:10:53 >

• şansızlıklar yüzünden sınavım pek istediğim gibi geçmedi

bunlardan birine gidicem heralde sence hangisi

ktü makina / bilgisayar
    selçuk makina / bilgisayar
    dokuz eylül metalurji
    selçuk / ktü harita
    odtü kkk petrol ve doğalgaz müh.

aslında bilgisayar gönlümde yatan ama bilemiyorum. fikirlerin neler ?

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purpleswag -- 27 Haziran 2014; 11:40:13 >
  • endüstri mühendisliğinin iş imkanları hakkında bilgi verebilir misiniz ? Birde sizce özel üniversite ile devlet üniversiteleri arasındaki avantaj ve dezavantajlar nelerdir ? özelden mezun olduğumuzda sıkıntı yaşar mıyız ?
  • viper_3 kullanıcısına yanıt
    Gazi elektrik elektronik muhendisliginden çıkınca rahat is bulabilir miyiz ? Suan puanımı bilmiyorum ama duruma göre marmara veya gazi yi yazıcam gibi duruyor hangisi mühendislik için daha iyidir yoksa mezuna mi kalayim? Sonuç 25-30 k arasında oynayacak muhtemelen

• Tıp istiyorum ama TUS düşündürüyor. Ömür boyu asistan kalmak sıkıntı veriyor.Aile Hekimi alımları da durmuş vaziyette. İTÜ Makine bu sebepten dolayı daha çekici geliyor.
    Erciyes TIP civarı TIPları tutuyor puanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kapikoyli -- 27 Haziran 2014; 11:17:18 >
  • Şöyle sorayım...

mesela, ilk 10binde olalım. Tercih yaparken, kaç binden itibaren tercih yapmak gerek?
    Mesela... 10binde olup 9binden tercih yaparsak, tutma ihtimali var mıdır?
    varsa bu kaç bine kadardır?
  • viper_3 kullanıcısına yanıt
    Beslenme ve Diyetetik hakkında bilginiz varsa bir kaç şey sormak istiyorum.

• Insan yararina calisan kuruluslarda calismak istiyorum, uluslararasi olur, yurt icinde olur
    Bunun icin hukuk okumak istiyorum, yabanci dilimi gelistirmem gerek
    Hacettepe hukuku cok dusunuyorum, istege bagli hazirligi var(yeterli olacagini dusunmuyorum tabii) mevcudu az, fakulte hakkinda cok iyi seyler duydum ve en onemlisi HACETTEPE olmasi :)
    Yeni kurulan bi hukuk fakultesi ama ve yine de hakkinda cok fikrim yok
    Tobb hukuk var ama hem ozel uni. hem de 3 donem oldugu icin pek bi sosyal faaliyet yok, ogrenci topluluklarinin ici bos
    Gazi hukuk var, universite siyasetin cok icinde diye soguk bakiyorum ona
    Bu arada uni.ler hakkinda pek fikrim yok, duyduklarimi, tahminlerimi soyledim, ankara,hacettepe belki istanbul tutmazsa ne yapicagimi bilmiyorum

• Hep tıp istemekteki amacınız nedir? Para için mi insanlara yardım etmek için mi?
    Neden bilgisayar mühendisliğini bıraktınız?
    Mühendisliğin şu anki iş bulma, maaş, saygınlık gibi meslek özellikleri ne durumda?
    Teşekkürler
  • Bulunsun puan belli olunca editllerim.

• Hacettepe istatistik hakkında ne düşünüyorsun?

• ITU Metalurji ve malzeme muhendisligi nasildir? Siralamam 20 binlerde bile olsa bu bolumu secmeyi dusunuyorum. Bolumu secmekteki amacim akademik kariyer ve sonrasinda proje tasarlayip projelerimi pazarlamak.

• Psikoloji ve PDR'yi kıyaslar mısın ?
    Hangisi daha avantajlı?
    Kendimi geliştirme gibi bir gayem yok, en basitinden rehber öğretmeni olsam yeter.
    Ya da doktora yapıp hastanede klinik psikolog
  • Ben tüm sene hukuk isteyerek çalışan biri olarak çalışma alanlarını ciddi olarak düşününce tercihlerime hukuk yazmamaya karar verdim,büyük ihtimalle istanbuldaki devlet ünilerinde hukuk tutmayacak aydın beykent gibi ünilerde tam burslu olarak tutacak buralarda okumamın da dezavantaj olmasından korkuyorum. Psikoloji bölümünü araştırıp yüksek lisans alanlarını görünce çalışma alanları gerçekten hosuma gitti,özellikle psikoloji+eğitim psikolojisi konusunda yüksek lisans yapmak bana birçok kapı açar diye düşündüm. Yazdıgım tipte ünilerde hukuk okumak mı yoksa psikoloj bölümü mü,konuyu görünce sizden de fikir almak istedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaslar merhaba,

seni sene basi gormustum ne azimli adam demistim ilgimi cekmisti ders calisma adina gaz vermistin.

Simdi burda seni gormek cok guzel umarim sonucum iyi gelirde yardimci olursun

• quote:

Orijinalden alıntı: AynştaynınKayıpÇocuğu

Endustri muhendisligi hakkinda ne dusunuyosunuz en iyilerden birinde okundugu takdurde

Endustri muhendisligi genel olarak bircok muhendislik dalinin mekanik ve sistematiklerinden olusturulmus uretim dinamiklerinin gelistirilmesi,bir sistemin nasil daha verimli calisacaginin irdelendigi bir bolum denilebilir. Yani gercektende bircok muhendislikten biraz biraz.

Muhendislik kesinlikle her yerde okunmamali iyi yerde olduktan sonra okunmali tabikide. Cunku arada gercekten ucurumlar oluyor. Itu odtu bilkent diye gidecegim iyi yerler neresi derseniz,galatasaray uni. De iyidir bu arada.

Ozelde okunabilir ever hatta bazi ozellerde devlette bulunsn bircok uniden daha iyi daha donanimli mezun olursun?ornek olarak 3 buyuk sehirden birer tane verecegim,koc-bilkent-izmir ekonomi univ.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebüyubiiii

quote:

Arkadaslar merhaba,

Uluslararası ticaret ve finansman bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz hocam
    Bi de ingilizce iktisat hakkında
    Bu bölümleri yazmak istiyorum

Yazacagim uni. Ye gore tabiki fark olacaktir. Uluslararasi ticaret zor bir bolum,ozellikle iktisatta da oldugu gibi mat. Agirllikli dersler seni zorlayacaktir. Fakat iktisattan daha iyi oldugunu dusunuyorum bolum olarak,hem amaca ve hedefe direk olarak daha yakin hemde genel vizYon olarak iktisadi bilimlerden cok ayri goruyorum yerini. Bu baglamda calismak istedigin alan bu bolume daha yakin gorunuyor ing. iktisat dedigin icin diger tercihte

• mühendislik hakkında bilgi yeditepe bahçeşehir kadir has yeditepe özyeğin ve istanbul şehir üni hakkında ne düşünüyorsun.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.