Şimdi Ara

Profesyonel bir asosyalden sosyalleşme adına tavsiyeler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar,Öncelikle bir asosyal olarak,ilk defa sosyalleşmeye "OLUM KAPA BİLGİSAYARI SOSYALLEŞ" gibi bir bakış açısıyla bakmayarak,daha farklı bir bakış açısıyla bakarak,sosyal fobisi olan insanlara kendi tecrübelerini sosyal alana uygulama imkanı sunan bir takım bilgi ve tecrübeleri sizlerle paylaşmak istiyorum.Ben asosyal bir adamım,sosyalleşip ortamlara akmak istediğim şey değildir,ben halimden memnunum,fakat bazı insanların sizi düşman olarak görmemesi için,ilişkileri düzende tutmak zorundayız.Bugün sosyalleşme,sosyallik üzerine bir takım Ar&Ge çalışmaları yaptım,açılımlar yaptım sosyalleşme projesi ile ilgili(Tüm hakları saklıdır).Şimdi projemin ilk amacı,"Karşı cinsten pek samimi olmadığın biriyle sohbet açıp normal insan gibi konuşma"idi,ama sonra bu konuda henüz yetersiz olduğumu gördüm,fakat yine de yılmadım,çünkü karşıdaki insan sosyal hayatta oldukça tecrübeli biriydi,onunla kolayca bilimsel olmayaraktan(normalde öyleyimdir) bir sohbeti ilerletemezdim.İlk amacım ön yargıları kırmaktı.Evet arkadaşlar,ön yargıları kırmak gerçekten çok önemli,böylece size normal insan bakışı altında bakıyorlar,normal asosyal bakışı altında değil.Böylece 1-0 önde oluyorsunuz.Önyargıları nasıl kırdım?Herhangi bir iltifatta bulundum,zekice ve oldukça laf açan bir iltifattı,gamzelerin varmış dedim mesela,5 yazı kazandırdı bu bana,ayrıca bu da ondaki bakış açısını değiştirdi.

Daha sonra,ona sosyalleşme adına bir takım girişimler denediğimi filan söyledim.Çünkü kendisi sosyal ortamlarda oldukça bilinen saygın ve yetkin bir kız,en azından ben öyle görüyorum.Daha sonra,ona bu iyi olduğu alan üzerinde nasıl iyi olduğunu,nasıl bir yerlere gelebildiğini sordum kendime has tarzımla(bilimsel bir tarzım vardır,o yüzden rahattım),yani olayı normal sohbete dökemediğim için,biraz daha tavsiye alma konusuna döndürdüm,hani sorarsınız mesela insanlara bu ayakkabıyı mı alsam onu mu.Hani bazı insanlar olur ya şu nedenden dolayı asosyalim diye dert yanarsın,der ki bilgisayarı çöpe at geçer.O tür insanlarla muhattap olmayın arkadaşlar.O kız bana kesinlikle öyle bir tavırda bulunmadı.Aynen gittim normal bir insan gibi yardım istemek amacıyla nedenlerimle sebeplerimle ortaya koydum,o da böyle böyle yaparsan o nedenleri aşarsın gibi tavsiyeler verdi(sağolsun kezban bir bakış açısı yoktu olaya)

Sonra ben bunu kolayca aşamadığımı,önümdeki engelleri onun anlayabileceği bir dile çevirerek konuşmaya başladım(zaten o sırada aramızdaki konuşmalar unisex idi).O saatten sonra projemin amacı değişip,sosyalleşme konusunda sosyal konumda yetkin olan kişilerden bilgi alıp tartışmak oldu.Böylece hem ben kafamda kurduğum bilimsel şeyleri benzetmeler yardımıyla ona anlattım.O da sağolsun bazı şeyleri çok iyi bilen bir kız,hani mesela strateji vardır,stratejiyi biliyordu kız yani,hayatın stratejisini,savaş stratejisini biliyordu.Mesela insanlara yaklaşma tarzını silahlara benzettim,hiç kimsede yapmadım şu anda,yaptıklarımda kezbanlar oldukları için terslediler.Saplantılı olma durumunu silahlar üzerinden ifade ettim.Zeki bir kızdı,gayet anlıyordu.Bende onu anladım.Hatta onun laflarını kendi bilimselliğime bile uyarladım.Dediğim gibi,başta cinsel bir tarzda yaklaşmıştım,amacım cinsiyet üzerinden yaklaşmaktı,daha sonra projemin amacı değişti,ve unisex bir konuya,tecrübe-bilgi konusuna döndü.

ÖZET
    Şimdi projem tam olarak amacına ulaşamasa da,fazla sayıda yan bilgi edindim ki bu ana projede yararlı olacak benim için.Eksiklerimi gördüm.Şimdi ilk amacım neydi,önyargılarını kırıp,normal bir sohbet başlatmak,sonra bu konuda yetenekli olmadığımı gördüm maalesef.Sonra,olayı onun iyi olduğunu düşündüğüm konuya getirerek,ondan yorumsal ifadeler aldım.Böylece olay lehime dönmüştü son anda.Ben öyle aman sosyal olun bilgisayarı atın çöpe diyen bir insan değilim,hatta çalışıyorum,ama asosyalliğe daha yatkınım.Hatta öyleyim.Bu yüzden,asosyallere benden yakın kimse yoktur.Bu yüzden asosyallerin bu yazıyı okurkene rahatsız olacağını düşünmüyorum.Bende sizden biriyim,ama bir yerde sosyallik lazım oluyor,şöyle düşünün,tamam asosyalsinizdir,ama topluluk içinde gerçekten yararınızın ve yararları size dokunabilecek nice insanlar da vardır.Onların varlığı uğruna,birazcık sosyal olmak ve önbilgiye sahip olmak zorundasınız.Ben şu anda o önbilgiyi size sunuyorum,ama kendim şu anda hala asosyalim .Ama olacak arkadaşlar.Sizde en azından birilerinde deneyin dediklerimi,ama kezban olmasın,zaten benim konuştuğum kişi gerçekten yetkin bir kişiydi bazı konularda.Hadi kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 20 Nisan 2013; 0:08:43 >

• UP
  • Kendinizi caylayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Banane okumam ki banane banane

• Profosyonel asosyalll

• ok

• özetin özetini geçecek var mı?
  • Özet daha uzun

• quote:

Orijinalden alıntı: SilenceRaziel

Kendinizi caylayin

Aynısıni yazacaktım

• Yorma kafanı LoL'e devam.

• yardım lazımsa pm at

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.