Şimdi Ara

Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu: Gençler Cinsel Sağlıklarını Yitirmek İstemiyorlarsa Aşı Olmak Zorundalar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki bu bilimsel açıklamalar insanları yönlendirmek korkutmak için yapılmış olabilir mi olma ihtimali nedir

Yıllarca yumurtanın sarısını yemeyin tereyağ yemeyin sarımsak soğan yemeyin kolestrol yapıyor tansiyon hastalığı yapiyor vs vs bunlarda sözde bilimsel çalışmalar di şimdi yalanliyorlar anlatmak istediğim bu

Bunu da zaman gösterecek belki aşı olan gençler de doğurganlık yani sperm kalitesi düşük olacak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yani bir şey diyeceğim ama ayıp olur dava açar belki ama siz anladınız onu  

• Beklenen hareket gelmiş ikna için belden aşağı vurmuşlar 

Sırada aşı olmayanı işbirlikçi ve hain ilan etmek var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu aşının ustunde israrla durmasi bir kere insani tilt edip killandiriyor..39 saniyede 1 bebek dünyada zatüreden ölüyor gunde binlerce insan sigaradan ölüyor 40 yıldır AIDS care yok aşı yok...onca sorun varken hepsini pas gec.ama tekel zihniyetinin gelecekteki planlari adina bu aşı üstüne oynanan oyunlarin maaşlari kadar serefi olanlar maşalık yapmaya devam ediyor..

• asi olmayan dinsizdir, kafirdir, mupteladir, israil emrinde amerikan gudumlu ingiliz usagidir, kizlarla iletisim sorunu vardir liste uzar gider. Heleki biontech yaptirmasi sevaptir diger asilari olupta çip taktirmayin kendinize. taktiracaksanizda kendi insanimizin çipi olsun. yabanciya gitmesin para.

• Birisi olmayan bir haberi varmış gibi din iman vurgusu yapar.
    Diğeri benim 3 çocuğum var der.

Bu millete bu kadar bilim fazla arkadaş çok net.

• Cinsel sağlık dediği de Elizabeth

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu çalışmanın bilimsel bi araştırması vardır yoktur onu tartışmıyoruz

Insanları zayıf oldukları noktalardan korkutarak zoraki aşı algısı yapmaları

Ayrıca bu ülkede her konuda din iman algısı yapılarak insanlarımız çok yönlendirildi kullanıldı

• Gençlerin korkusu yok zaten çoğu elini

• Böyük oyun bu hem kısır er üretme hemde öldür, yüz yılın oyunu!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elimden başka cinsel hayatım mı var olmayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 23 Haziran 2021; 20:44:52 >
  • Doğruyu söylüyor.Haber değeri yok.Bir de tartışanlar olmuş.Siz hiç su yüz derecede kaynar mı yoksa kaynamaz mı tartışması yapıyor musunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 23 Haziran 2021; 21:28:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B3C93D2DD

Peki bu bilimsel açıklamalar insanları yönlendirmek korkutmak için yapılmış olabilir mi olma ihtimali nedir

Yıllarca yumurtanın sarısını yemeyin tereyağ yemeyin sarımsak soğan yemeyin kolestrol yapıyor tansiyon hastalığı yapiyor vs vs bunlarda sözde bilimsel çalışmalar di şimdi yalanliyorlar anlatmak istediğim bu

Bunu da zaman gösterecek belki aşı olan gençler de doğurganlık yani sperm kalitesi düşük olacak

Korkmayın araştırın sizde.Birileri çıkıp diyor diye doğru doğruluktan çıkmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Sen sadece bir kişisin. Bilimsel çalışmada çok sayıda örnek alınır. Senin sperm sayın ve testosteron üretiminde problem olmaması başkalarında olmayacağı anlamına gelmez. Ayrıca yaşına tam uygun miktarda üretim var mı muhtemelen ölçtürmemişsindir.

Covid effect on sexual health yazarak bazı bilimsel makalelere ulaşabiliyoruz. O makalelerde gerek sperm kalitesi ve sayısı gerekse testosteron hormonunda bazı kişilerde problemler gözlendiğini okuyoruz. Hoca orada “aşı olursanız cinsel yönden güçlenirsiniz” demiyor. Covid hastalığının bu tür olumsuz etkilerinin kimi bulacağı belli olmaz, yaptırsanız iyi olur” diyor.

Özetin özeti: senin bir kişilik kişisel verinle dünyaya şekil verecek istatistiksel sonuca varma olmaz.

Burada gelip aşı partizanlığı yapıyorsun.Sen elon muskın adamı mısın yoksa ?

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Korksam aşı olurdum tekrar diyorum aşı önemlidir yada önemsiz dir bunu tartışmıyorum bilimsel açıklama doğrudur yada doğru değildir tartışmıyorum

Sadece insanları aşı olmaları için yaptığı açıklamalar türk insanin hassas noktalardan korkutarak zoraki aşı algısı yapmaları

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B3C93D2DD

Korksam aşı olurdum tekrar diyorum aşı önemlidir yada önemsiz dir bunu tartışmıyorum bilimsel açıklama doğrudur yada doğru değildir tartışmıyorum

Sadece insanları aşı olmaları için yaptığı açıklamalar türk insanin hassas noktalardan korkutarak zoraki aşı algısı yapmaları

Doğru değil tabi.Ama insanların hayatı kurtulacaksa bu kabahata küçük kabahat diyebiliriz.Yeter ki alışkanlık olmasın.Çünkü alışkanlık olursa yanlış yönlendirmeler ve ideolojiler türer

• Gençler gereken cevabı yatakta verecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün birisiyle tanıştım kızamık aşısı yeni çıktığında ailesi zararlı tehlikeli deyip yaptırtmamış ve ölümden dönmüş. Bugün bu covid-19'da yaşanıyor çok yazık dedi.

• Türkçe meaili; aşı olursanız ebenizin şalvarını göreceksiniz. Aşı olmazsanız babayı yiyeceksiniz.

Aşının yarar ve zararını konuşmuyorum ancak bu haber her olayda olduğu gibi klasik korkutma taktikleridir. Sürü psikolojisi yöntemiyle toplumların duyusal olarak en çok etkilendikleri şeylerden vurmaya çalışıyorlar.

Size yakın tarihten bir bilgi vereyim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alıntıdır;

Bursa yöresine ait olan ve çok ilginç bir şekilde İkinci Dünya Savaşı sonrasında Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan Marshall yardımının ülkemizdeki beslenme alışkanlıklarını nasıl değiştirdiğini işaret eden ‘Zeytinyağlı Yiyemem Aman’ türküsünün hikayesini anlatıyoruz. 

Manipülasyonun nasıl yapıldığını gözler önüne seren bu içeriği Prof. Dr. Kenan Demirkol’dan derledik.

“Zeytinyağlı yiyemem aman, basma da fistan giyemem aman… Senin gibi cahile, ben efendim diyemem aman...”

Hepimizin ezbere bildiği ve ayrılık temasını işliyormuş gibi görünen ‘Zeytinyağlı Yiyemem Aman’ 2 Kasım 1954’te İhsan Kaplayan tarafından kaynak gösterilerek Muzaffer Sarısözen’den derlendi.

Prof. Dr. Kenan Demirkol'un aktardığına göre, Bursa yöresine ait bu türkünün arka planında bambaşka bir şey yatıyordu. 

İşte o hikaye...

İkinci Dünya Savaşı sonrasında, 1948-1951 yılları arasında Marshall planı devreye girdi: Yürürlüğe giren ve Amerika Birleşik Devletleri kaynaklı bir ekonomik yardım paketi olan Marshall Planı Türkiye dahil 16 ülkeyi kapsıyordu.

Dünyanın en büyük mısır üreticisi olan ve birikmiş mısırlarını eritmenin bir yolunu arayan ABD, Marshall yardımının verilmesi karşılığında bir şart koştu: Türkiye’nin ABD’den mısırözü yağı ithal etmesi…

O dönemde tam olarak zeytin cenneti olan ve her yemekte zeytinyağı tüketilen Türkiye'de binlerce zeytin ağacı söküldü ve kelimenin tam anlamıyla bir katliam gerçekleştirildi.

Kalan zeytin ağaçlarından elde edilen zeytinyağının büyük bölümü ABD tarafından dolar karşılığı alındı ve mısırözü yağı Türk lirası karşılığında satıldı. Ardından ilk margarin fabrikası kuruldu.

Ve Marshall yardımlarıyla devreye giren plan kapsamında zeytinyağı kötülendi, ısıtıldığında kansere neden olduğu halk arasında yayıldı.

Böylece aslında yanma derecesi çok yüksek olan zeytinyağından halk uzaklaştırıldı ve mısırözü yağına ve margarine alıştırıldı.

Bununla da kalınmadı ve orijinali bir Rum türküsü olan 'Zeytinyağlı Yiyemem Aman' sipariş edilerek ülkenin en popüler türkülerinden biri yapıldı.

Zeytinyağının kötülendiği bu türküde, Mustafa Kemal Atatürk'ün 'milletin efendisi' olarak adlandırdığı köylü için "Senin gibi cahile, ben efendim diyemem" denildi.

"Basma da fistan giyemem" sözleriyle fabrikasıyla Cumhuriyet'in ilk yıllarının simgesi olan ve halkın çok sevdiği basma kumaşına ve fistan elbiselere gönderme yapıldı.

"Katı yağ/margarine mahkum edilen halk, yirmi otuz yılda bir kaşık yağa bile muhtaç hale getirildi. Basma giyen kadınlar, plastik giysilerle tanıştırıldı."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sonra ki yıllarda pardon zeytin yağı o kadar da kötü değilmiş denildi.

Yani diyeceğim şu ki gördüğünüz her "İsviçreli bilim adamlarına göre" gibi korkutmaya yönelik magazin haberlerine inanmayın.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.