Şimdi Ara

Prof. Celal Şengör: 162 İmam Hatip inşa ederken 9 Fen Lisesi yapan bir millet, deprem tarafından ezilmeye müstehaktır (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
1
Favori
20.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
219 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekler bazı insanları rahatsız ediyor. Hayal aleminde yaşamayı tercih ediyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katılmadığım yönü, bir fen lisesi mezunu olarak; “fen lisesi yapılması” dır. Bu ülkede yeterince -hatta haddinden fazla- fen lisesi var. Çok üniversite yaptık ne oldu? Her ilde bir değil daha fazla üniversite içi boş sadece adı geçen yüzlerce fakülte. Lafta şu kadar üniversitemiz var şu kadar fakülte açtık ama içi ne kadar dolu? Ne düzeyde eğitim var buralarda? Eğitim ülkemizin en büyük sorunudur benim gözümde. İmam hatiplere lafım yok ki gözümde eğitim değeri de olmayan yerlerdir günümüzde. Bir şeyin çok olması değerini düşürür. Ülkemde anadolu lisesine yetmeyecek puanla girilebilen fen liseleri mevcutken daha fazla fen lisesi yapmak bu okulun adına ve kalitesine bir saldırıdır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman06

Depremlerde binlerce insan ölüp onları yıkayıp namazını kıldırmak için çok fazla imam yetiştirileceğine,

Bilimin ve doğanın temellerini öğrenmiş, ona göre bilimsel anlamda tedbir almayı görev sayan insanlar yetiştirip, depremlerde az sayıda insanın ölmesi sağlanarak az sayıda imam yetiştirilmesi daha mantıklı değilmi ?

Alıntıları Göster
    Hocam mesaj agir ironi iceriyordu. Ciddiye alip cevap vermissiniz. Benim de kast ettigim sizin yazdıklarınızdi.

• iyi ki imam hatipler var yoksa millet olarak tembelliğimizi, vurdumduymazlığımızı, çıkarcılığımızı, bencilliğimizi, bananeciliğimizi ve bu durumlardan kaynaklanan sorunalara neyi bahane ederdik bilemedim.
  • RevengeRain kullanıcısına yanıt
    O kadar saçma gelen ifadeleri vardı ki bu adamın nefret etme boyutuna ulaşmıştım. Son zamanlarda bakıyorum ki az bile diyor. Gerçekten çok değişik bir milletiz.
  • Tamam adam haklı olabilir ama ben sıkıldım artık solcuların böyle absürp açıklama yapmalarından ve nefret söylemlerinden. Sanki dünyanın en kötü ülkesinde yaşıyoruz. Moralini bozuyor bunun gibi adamlar gençlerin.

Öyleyse öyle bunu düzletmek için ne yaparız deyip taşın altına ellerini koymuyorlar. Sonra ondan şikayet bundan şikayet.
  • sevseniz de sevmesneiz de adam haklı 99 depreminden ders çıkarmazsan 19 dan kaçamazsın.
  • Üniversitelerin liseden vasat olduğu ülke olduk. Eğitim verecek akademisyen yok. Var olanlar çapsız. Bi kaç ünv var. A dan Z eğitim sistemi değişmeli. Oy için değil gelecek için eğitim verilmeli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adam haklı
  • Son günlerde duyduğum en çarpıcı gerçek. Bizimkiler meeelemeye ve imanla karın doyurmaya devam etsinler anca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0033CBEA5

Tamam adam haklı olabilir ama ben sıkıldım artık solcuların böyle absürp açıklama yapmalarından ve nefret söylemlerinden. Sanki dünyanın en kötü ülkesinde yaşıyoruz. Moralini bozuyor bunun gibi adamlar gençlerin.

Öyleyse öyle bunu düzletmek için ne yaparız deyip taşın altına ellerini koymuyorlar. Sonra ondan şikayet bundan şikayet.
    Solcu ve elini taşın altına koymuyor diyor Celâl Şengör için.

• SİZİ GÖREN DE İMAM HATİP liselerinde FEN dersleri işlenmiyor sanır. fen lisesinde de, imam hatip lisesinde de, 28 saat ortak ders vardır. bunlar fizik, kimya biyoloji, matematik, Türk dili ve edebiyatı, coğrafya, tarih, inkılap tarihi, felsefe, sosyoloji ve psikoloji dir. kalan 12 saat ders imam hatip liselerinde kuran, tefsir hadis arapca vs derslerden olusur. diğer liselerde de bu 12 saat seçilen farklı derslerden oluşur. burada imam hatip liselerinde sadece kuran ve arapça okutuluyormuş gibi algı kasmaya çalışmayın. buna her zaman olduğu gibi önce yalanı atıp, sonra kendisi bu yalana inanan, sizler inanırsınız. Kadir bile İNANMAZ!
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyaydin

SİZİ GÖREN DE İMAM HATİP liselerinde FEN dersleri işlenmiyor sanır. fen lisesinde de, imam hatip lisesinde de, 28 saat ortak ders vardır. bunlar fizik, kimya biyoloji, matematik, Türk dili ve edebiyatı, coğrafya, tarih, inkılap tarihi, felsefe, sosyoloji ve psikoloji dir. kalan 12 saat ders imam hatip liselerinde kuran, tefsir hadis arapca vs derslerden olusur. diğer liselerde de bu 12 saat seçilen farklı derslerden oluşur. burada imam hatip liselerinde sadece kuran ve arapça okutuluyormuş gibi algı kasmaya çalışmayın. buna her zaman olduğu gibi önce yalanı atıp, sonra kendisi bu yalana inanan, sizler inanırsınız. Kadir bile İNANMAZ!
    Bu mesajı komiklik olsun diye attıysan hiç komik değil ama ciddiysen çok komik

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Bu mesajı komiklik olsun diye attıysan hiç komik değil ama ciddiysen çok komik

Alıntıları Göster
    gayet ciddi cevap verdim. saçmalayacağına yazdığıma cevap ver. İMAM HATİP LİSELERİ ile fen lisesindeki ORTAK derslerin sayısı aynıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Solcu ve elini taşın altına koymuyor diyor Celâl Şengör için.

Alıntıları Göster
    Adam bir röportajında kendi bokunun tadına baktığını ve yediği en acı bok olduğunu söylüyor. Hangi icraa makamında veya karar verme organında görev yapıyor bu adam. Kusura bakma da kimse ciddiye almıyor Cemal Şengör'ü. Ayrıca lafım Cemal Şengör için değil bütün solculara.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0033CBEA5

Adam bir röportajında kendi bokunun tadına baktığını ve yediği en acı bok olduğunu söylüyor. Hangi icraa makamında veya karar verme organında görev yapıyor bu adam. Kusura bakma da kimse ciddiye almıyor Cemal Şengör'ü. Ayrıca lafım Cemal Şengör için değil bütün solculara.

Alıntıları Göster
    hala solcu diyor beyin nerede?

Celâl Şengör neye karar veriyor sana söyleyim.

Dünyanın en iyi üniversitelerinde öğrenciler doktora tezi onaylanması için Celal Şengör çağırıyorlar ve Celal Şengör bunları onaylıyor veya onaylamıyor işte Celal şengör'ün karar verme yetkisi budur. Bu mertebede bir insan.

• quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

hala solcu diyor beyin nerede?

Celâl Şengör neye karar veriyor sana söyleyim.

Dünyanın en iyi üniversitelerinde öğrenciler doktora tezi onaylanması için Celal Şengör çağırıyorlar ve Celal Şengör bunları onaylıyor veya onaylamıyor işte Celal şengör'ün karar verme yetkisi budur. Bu mertebede bir insan.

Alıntıları Göster
    Nedir siyasi görüşü? Ben bilmiyorum beni aydınlatır mısın? Ben siyasi etkinik anlamında aktif değil diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyaydin

gayet ciddi cevap verdim. saçmalayacağına yazdığıma cevap ver. İMAM HATİP LİSELERİ ile fen lisesindeki ORTAK derslerin sayısı aynıdır.

Alıntıları Göster
    Kalite ve sonuç önemli değil sayıları aynı olsun yeter diyorsun. O zaman 2-3 saat daha ekleyince uzaya çıkmamız lazım. Neden yapılmıyor bu? Hatta üniversite bölümlerdeki derslerde aynı o zaman tüm üniversiteler ödtü, itü, boğaziçi kalitesinde. Neden insanlar yarı puanlı okullara gitmiyor ki? O da mühendislik bu da.

ciddi dedi, benim saçmaladığımı söyledi yaw. komedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 23 Şubat 2019; 23:39:32 >

• Açıkçası burada adam tamamen haklı, ama ben burada bu kadar çok çomarın olduğunu tahmin etmemiştim.
    Adama küfredenler ateist diyenler kafir ilan edenler; işte adamı bu yüzden haklı çıkarıyorsunuz. Üfürüklerle depremi engellersiniz artık. O çok bildiğinizi sandığınız ama hiç açıp Türkçe mealini okumadığınız Kur'an da bile "Allah aklını kullanmayanların üstüne pislik yağdırır" ifadesi var. Peşkeş çekilen rantların hesabını soracak Doğa Ana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devotion -- 23 Şubat 2019; 23:40:16 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.