Şimdi Ara

Prof. Celal Şengör: 162 İmam Hatip inşa ederken 9 Fen Lisesi yapan bir millet, deprem tarafından ezilmeye müstehaktır (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
1
Favori
20.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
219 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YshtolaRhul7017

Beklenen deprem gerçekleştiğinde sadece yıkım ve depremde ölecek olanlar bir kenara dursun, yağmalar,tecavüzler,hırsızlıklar,fırsattan istifade hasmını öldürenler daha neler neler olacak.
    Bağımsızlığımızı kaybedebiliriz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    ist da 6.8 den büyük deprem olması imkansız...kafın en kof ve tembel bölgesi....+ istanbul,kostantapolis tahinin hiç bir döneminde haritadan silincek bir deprem olmamıştır 1000 ce yıllık yapıları taş gibi ayakta, celal hoca 7.5 -7.8 diye sallamasa günden olamaz zaten felaket tellalığından ekmek yiyor...hele bizans doneminde 400+ yıllık periyodlara çevirise bu yüzyılda çocuğunuz bile büyük istanbul depremini görmez... istanbuldan kat kat tehlikeli yerler var anadoluda bana gore izmir ve aydın daha bile tehlikede...
    hasar+ 50.000 civarı ölü olur ama yok oluş kıyamet bekleyen hava alır....fay şehirden bile geçmiyorki...en az 20-40 km denizde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Şubat 2019; 18:5:3 >
  • konu siasi görüşler ve bağnaz yorumlar ile baya baya HİÇÇÇ edilmiş
    ve hakaret içeren sözler ile kirletilmiş

öncelikle.. hocanın teknik bir konuya bu şekilde yaklaşması hatalı............ evet deprem nasıl bir gerçek ise insanların din - inaç - yaşam şeklini seçmesi ve seçtikleri ile bu konuda yatırım yapılmasını istemesi de doğru

LAKİNNNNNNNN
    fen lisesi açılsın.. şu okulu açılsın diyerek neden özerk bir sınıflandırmaya gidilir ki ?
    sene başındaki yerleştirme.. yerleştirilememe gibi haberleri dinlese idiniz.. MEB in bazı okulları DEVŞİR diğini de bilirdiniz

şimdi FEN Lisesi açalım. Anadolu Lisesi açalım... şu açalım bu açalım.. orda kim hangi seviyede eğitim verecek ?
    verilen eğitim seviyesi ?

ya arkadaş
    seviye tesbiti diye birşey var. sayısal-sözel olarak seviye belirleyip öğrencileri buna göre ÜLKE Genelinde okul içinde bir program yapılıp eğitim öğretim yapılsa.

Japonya dan neyiniz eksik ? çok basit.. onlar eğitim ve öğretim i 6 gün yapıyorlar. sene de 180 gün yerine 280 gün eğitim-öğretimleri var. buradan başla.
    avrupai olmak zorunda mıyız ?

şuan OLMAZ ZORUNDA olduğumuz tek şey birlik-beraberlik içinde bu ülkenin geleceği için sağ-sol ayrımı yapmadan, düşünceni - fikrini - çalışmanı paylaşmak

geçen ay İETT yi iç işleri bakanlığına şikayet ettim. öncesinde 153 e şikayet verdim.
    konu : toplu taşıma araçlarının egzos boruları neden solda ve durak da bekleyenleri zehirliyor ?
    bana avrupa şartları gereği ... gibi saçma cevab veren memura hiç avrupaya gittiniz mi dedim.. hayır dedi.. peki avrupa insanlarına bu zehri solumayı mübah görüyor ise vay onların şartlarına.........

bakın.
    ali yi veliyi eleştirmek ile sonuç olmaz. çözüm oluşturacak fikir ve talebler ile sonuç alınır

bu adam... her konuyu mutlaka dine bağlıyor ise vay onun bilimine ilmine derim.
    ama durduk yere de olayı bahsi geçen cümleye bağlamamıştır. kendince siyasi eleştir esnasında sarf ettiğini düşünüyorum. olay olsun diye de cümleler bağlanıyor.

bakın onunda sözünü şu şekilde eleştiriyorum.
    madem coğrafi şartları ve olabilecek sorunları biliyorsun. ve olduğunda tahmini zayiatı da görüyorsun
    o zaman ilk yapması gereken mevcud bulunduğu il de bu yerleşimden sorumlu kişilere arkasından da ülke genelinde bir harita ile bakanlıklara gitmesi gerek

yani eleştirmek değil.. çözüm sürecine ve şekline yardımcı olacak dökümantasyon sunsun...

evet.. bakan koltuğuna oturan birçok tembel in neler yaptığı/yapmadığını biliyoruz.

koltuğa göre adam... adama göre koltuk...
    hamili kart yakinimdir

bu eleştirim her tür görüş ve düşünce sahibi için de geçerli... birçok ülke de de olur.. biz kendimiz kontrol mekanizmasını, çözüm taleblerinin peşini bıraktığımız sürece gelen gideni aratır

• Bkonu yiyen adamdan öğrenecek değiliz!

Lise tercihleri yerleştirme sonuçları mı bu, deprem lan deprem. Afet lise türüne bakacak sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam Allah için haklı değil mi?

• Her yerde fen lisesi acana kadar fen liselerine kaynak saglamak ya da egitim sistemini gelistirmek daha mantikli. Aynisi universiteler icin de gecerli. Şu anki fen liseleri universite sinavina hazirlamaktan oteye cok da gecemiyor cunku.
    Fen lisesi mezunu olarak soyluyorum bunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hynx -- 22 Şubat 2019; 23:37:56 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    çine gitmeye gerek yok , aç okulunu orya git. ki o dediğin laf hadis vs değilmiş, burdaki abi öyle diyor.https://www.youtube.com/watch?v=PLNByvfQNj4

sana ömer çelakıl gibi bunlar kuranda yazıyor zaten diye olmuş olayları sağa sola bağlayarak aha burda yazıyor diye üfürkler atan adam lazım. hiç olmadı uzaya roket göndermeyegerek yok gelin bana sorun diyen cübbeli lazım.

hadi herşeyi geçtik, bunca müslüman devlet var hangisi çine gidip ilmi almış ta şuanda bilim fışkırıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Bağımsızlığımızı kaybedebiliriz

Alıntıları Göster
    Bağımsız değilsin ki zaten ekonomi olarak abd eline mahkumsun ve savunma olarak natonun 100+ üssü var topraklarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryuzaki Hideki

Fen lisesi üniversiteler gibi mantar gibi çoğalırsa eğitimin kalitesi de üniversiteler gibi düşer. İmam hatiplerde zaten eğitim denmeyecek kadar rezalet bir sistem var ve çoğalması hem zaten olmayan kaliteyi etkilemez hem de bazılarının işine gelir nasıl olsa eğitimsizi yönlendirmek kolay.

Not: 3 yıl imam hatip lisesinde okumuş ve son yıl özel temel liseye geçmiş biriyim.
    Her sözüne katılmasamda konu açıldıktan sonra mantıklı ve hesap kitap yaparak gerçekleri yazmış olan ilk kişi. :) Güzel bende böyle bakıyorum olaya. :)

Ve dediğiniz gibi olsa idi neden İTÜ bir tane veya Boun veya ODTÜ kalkıp açalım onlardan 10 ar tane herkes ODTÜ İTÜ Boun okusun gör bak bakalım İTÜ 'den Boun 'dan ODTÜ 'den eser kalıyor mu? İşte 162 imam hatip lisesi ile 9 fen lisesini karşılaştırıp bir arada endeksleyip ve bunu da habercilik adı altında yazan bir yazar var adı da pok yiyen Celal. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

he he cuk...
    baş bilimci kankası hristiyan misyoneri yobazı fransız jeolog le pichon (akıl hocası babası).....birlikte paskalyada yumurta boyayarak bilimin zirvesine çıkarlar
    bilim ilim çinde olsa git al diyen dine attıklarınıza bakülkedeki kemalist donemde heykel dikip,ne mutlu türküm diye çığırmaktan irtica-laiklik demekten başka neyaptınız acaba? mustafa kemal bilimci bir insandı ama sizler biatçısı oldunuz sadece türklerin tembelliğinden, armut piş ağzıma düş yapısından o...
    Çok ağır yazıyorsun başkan. Bunları silahla vursan bu kadar ağır gelmez bunlara. :)

• Şu adam hep doğru konuşuyor ama kelimeleri seçme şekli çok yanlış. Birileri de balıklama atlayıp bakın gördünüz mü elitleri halk düşmanı bunlar diye propagandasını yapıyor hemen
  • İmam hatiplere bu kadar ihtiyaç ve talep var madem, neden bir tane özel imam hatip okulu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhum -- 23 Şubat 2019; 8:59:55 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Sizin beyinler her zaman aşağıdakini yukarı seviyeye çıkarmak yerine yukarıdakini aşağıya düşürmek ile çalıştığından bu sözlere hiç şaşırmıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:58:16 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enarr -- 28 Şubat 2019; 13:38:13 >
  • Apple, Microsoft, Tesla da zaten diğer ülkelerin İmamhatip versiyonu olan Papazhatip liselerinin bağrından çıkmıştır. Bill Gates her pazar aksatmadan kilisesine gider mumunu dikerdi. Steve Jobs da hayatta mumsuz dışarıya adımını atmazdı.Şuan geldikleri konum ortada.Sadece bunlar bile İmamhatiplerin ne kadar önemli olduğunu göstermeye yeter de artar.
  • Haftada 2 saat din dersi gerisi tamamen dünya dersi. 100 senedir böyle devam ediyor hatta din dersi 30-40 senedir var.

Bu kadar çürük çarık binayı yapanlar dindarlar mı? Benim dindar ceddimin yaptığı Selimiye, Sultan Ahmet ve yegane eserleri yüzyıllardır ayakta duruyor ne deprem ne yaşlılık hak getire.

Demek konuyu dindarlığa bağlayanın niyeti gayesi belli. İslam düşmanlığına kılıf aramayın. Açıkça söyleyin ben İslam düşmanıyım diye olsun bitsin.

Şengör orada burada karşısına aldığı üç beş cahili madara edip ben dini bitirdim diye geziyor sizde bunu bir halt sanıyorsunuz.

Allah akıl fikir versin.

• Nevfel kullanıcısına yanıt
    Haftada iki saat din dersiyle anca bu kadar oluyor demekki. Haftada 20 saat de ahlak dersi olmalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • içindeki masonluk gün yüzüne çıkmaya başladı
  • Celal Hoca'nın bazen kendiyle çeliştiği açıklamaları oluyor ama herkesin söylemekten korktuğu, bazılarının kabullenmediği, şeyleri net bir biçimde söylüyor ya çok seviyorum bu huyunu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.