Şimdi Ara

Problem çözmek istiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Python ve algoritma yeteneğimi geliştirmek için böyle problem örnek bulup çözmek istiyorum. Ne çok zor ne çok kolay olmalı. Bunları nereden bulabilirim?

• Bir torbanın içinde 3 bilye var. Mavi yeşil ve kırmızı renkte. Bu 3 bilye ile oluşturulabilecek farklı kombinasyonları listeleyen program yaz. Yani Mavi Yeşil ve Kırmızı için kısaca M Y K dersek, şu kombinasyonları listeleyecek:

M Y K

M Y

M K

Y K

M

Y

K

programa 3'ten az veya fazla renkte bilye girilirse onları da listeleyecek. Örneğin M Y K bilyeye ek olarak Siyah / S bilye eklenirse 4 bilye için de listeleyecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Bir torbanın içinde 3 bilye var. Mavi yeşil ve kırmızı renkte. Bu 3 bilye ile oluşturulabilecek farklı kombinasyonları listeleyen program yaz. Yani Mavi Yeşil ve Kırmızı için kısaca M Y K dersek, şu kombinasyonları listeleyecek:

M Y K

M Y

M K

Y K

M

Y

K

programa 3'ten az veya fazla renkte bilye girilirse onları da listeleyecek. Örneğin M Y K bilyeye ek olarak Siyah / S bilye eklenirse 4 bilye için de listeleyecek.
    ugrasirim bununla tabii ama ben surekli problem cozebilecegim bir site ariyorum. Projecteuler benzeri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hackerrank

Firecode io

• Freecodecamp var. Bol bol algoritma var. Hem Google'a algoritma yazsan gani gani algoritma problemi bulursun. Sen yeter ki çözmek iste.

• Yorumlarınız için teşekkür ederim. Hepsine bakacağım.
  • Codewars.com

• quote:

Orijinalden alıntı: mirzaloglu

ugrasirim bununla tabii ama ben surekli problem cozebilecegim bir site ariyorum. Projecteuler benzeri.

Alıntıları Göster
    O problemi ne kolay / ne zor kıstasına uygun bi örnek olarak gönderdim. Site bakıyorsan Google'da arama cubuğu bekler seni.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

O problemi ne kolay / ne zor kıstasına uygun bi örnek olarak gönderdim. Site bakıyorsan Google'da arama cubuğu bekler seni.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim yardımınız için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.