Şimdi Ara

PRO EVOLUTION SOCCER 2015 [PS4 ANA KONU] NEXT GENERATION (387. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.462
Cevap
88
Favori
948.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 385386387388389
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kalecilerin çift yumrukla topu uzaklaştırması daha önce varmiydi bilmiyorum ama bu animasyon var.

Bide biraz önce bi arkadaşımız söylemiş real in pembe forması ve bayern in siyah forması varmiydi daha önce bilmiyorum bunlar var.

Bunların dışında oyun zevkinden hic bir şey kaybetmemiş.keyfini çıkarın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun Ps4'de 1080p/60 fps,Ps3'de 720p/60 fps Konami onaylamış.

• Fenerin maçı bitsin ben de deneyeceğim. en son Hong Kong PSN'de oynamıştım.

güncelleme olduğunu söyleyen arkadaşlar US PSN'de mi oynadınız yoksa TR PSN'de mi? ona göre indireyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 28 Eylül 2014; 19:50:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

quote:

Orijinalden alıntı: Giresunlufuk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas kurtları

quote:

guncellemeden etkilenmemene sevindim ama benim baya moral bozuldu hocam

Üstad ben demo donmadan önce bi iki maç yaptım.sıkıntı yok.neye moralin bozuldu anlamadım..

hocam su an akiciliktan ve tepkilerden memnun degilim

silmediysen neti kapatip winning demoya bi bakarsan beni daha iyi anlayacaksin

Ben güncelleme yapmadım kendimi yapıyor?İnternet hep açık ben de Ps3'te.

internet acikken oyuna girince yapiyor herhangi bir guncelleme uyarisi vs olmuyor

yani resmi olarak bir guncelleme yok ancak konami resmen oynadi oyunla

Üstad ps4 ana menüden options tuşu ile her iki demonun boyutlarına baktım..

PES demo 3700 mb.winning demo 3500 mb.bölgeye göre demo boyutları farkediyomu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

Oyun Ps4'de 1080p/60 fps,Ps3'de 720p/60 fps Konami onaylamış.

Xbox versiyonları hakkında bilgi var mı konamiden?

• Buraya yazmak istemedim,klasik tartışmalar başlar diye ama madem sordun.One surumu 720p/60 fps'de çalışıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Üstad ben demo donmadan önce bi iki maç yaptım.sıkıntı yok.neye moralin bozuldu anlamadım..

internet acikken oyuna girince yapiyor herhangi bir guncelleme uyarisi vs olmuyor

Üstad ps4 ana menüden options tuşu ile her iki demonun boyutlarına baktım..

PES demo 3700 mb.winning demo 3500 mb.bölgeye göre demo boyutları farkediyomu?

ilk çıktıkları dönemde 2500 ve 2600 indirmiştik hocam

açılınca bu boyutlara ulaşıyor sanırım

geçen senede boyutları farklıydı diye hatırlıyorum

• O değil de xbox oneo 720p/60fps
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

quote:

Orijinalden alıntı: onurr.611

quote:

quote:

quote:

quote:

Demo gercekten başarılı. Fifanın bu seneki tökezlemesini pes iyi degerlendirmişe benziyor. Bu sene oyunu alir miyim bilemem, lakin seneye gelecek bir türk ligi, lisanslar, yeni animasyonlar ve offline, online oyun çeşitliliği ibreyi fifadan pese çevirecektir.

Yav bu lisans konusunu, tekrar tekrar anlatmaktan bıktım usandım. EA şirketi, bir ligin lisansını aldı mı, tek taraflı alıyor ve sözleşmeyi bu şekilde yapıyor. Sözleşme bitene kadar, futbol oyunu üreten başka bir şirket alamıyor. Mobil futbol oyunları da dahil. EA o kadar akıllı ki, bir lig tuttuysa, yani satışları artırdıysa, sözleşme bitmeden, sözleşmeyi tazeliyor ve başka oyun şirketlerine teklif götürme şansı dahi bırakmıyor.

EA şirketi, Türkiye Süper Ligi için 3 yıl sözleşme yaptı, 3 yıllık sözleşme bitmek üzereyken, EA sözleşmeyi yenilemez ise ve EA tekrar talip olmazsa, işte o zaman, Konami şirketinin Tükiye Süper Ligi için teklif götürme şansı doğar.

Yani, ligler, lisanslar, niye yok diye diye boşuna Konami şirketine sövmeyin. Hiç bir işe yaramaz, uyanık olup EA den önce alacaktı ama Konami ne yaptı, PES' e Türkçe dil ekledikten sonra, bir daha Türkiye için en ufak bir yatırımda bulunmadı. Türkiye de ki PES sevenleri ve Türkiye Süper Ligini umursasaydı, EA den önce davranır, bu işi hallederdi.

EA' nin Türk futboluna verdiği değerin, yarısını veremedi Konami efendi.

Senin mantıgına göre bu oyunda hiç lisanslı lig olmazdi. Fifa oynanışına güveniyorsa zaten pesin lisanslı olması satışlarını negatif yönde etkilemez.
    Ben peste süper ligden önce yapılacak birşey olmamasini kınıyorum. Ut gibi bir mod getirmek için dahi olmak gerekmiyor. Ben şuan fifa oynuyorum. Neden 20 tane bpl stadı getirdi diye mi? 30 üstü lig var diye mi? Tabii ki hayır. Aynısı pes için de geçerli. Lisans yok diye mi bıraktım hayır. Her oyuncunun füze yollaması yüzünden, oyuncularda ters ayak diye bir kavramın olmaması yüzünden, sıkıldıgım için bıraktım.
    Umarım derdimi anlamışsınızdır.

FUT mut diyorsun da bunlar hep yazılımcıların kabiliyeti ve ne kadar sayıda kaliteli yazılımcı çalıştırdıklarının eseri

Öyle yapayım demekle yapılmıyor işte, öyle kolay olsaydı, 3. 4. 5. bir futbol oyunu çıkardı. 2000 yılından sonra PES ve FIFA dan başka futbol oyunu üretebilen olmadı.

Yani, FUT gibi bazı özellikleri, öyle ha deyince koymak kolay değil, bakalım Japonya da ki yazılımcılar, yapabiliyorlar mı? ABD de kafanı çevirdiğin yer yazılımcı dolu, özellikle oyun ve teknoloji şirketlerinin olduğu şehirler, yazılım dahileri ile dolu ve EA de en büyük Amerikan şirketlerinden birisi, Konami ise Japonya da kendi halinde bir şirket ve Japonya da ki yazılımcı sayısı ve yetenekleri belli

Bir oyun şirketi, yazılımcılarının kabiliyeti kadar iyidir. Yazılımcılar tırtsa yapacak bir şey yok.

Arkadaşım çok bilmişlik yapma. Senin o küçümsediğin asya teknolojinin eşiği. Kore, Çin, Japonya teknoloji ve yazılım alanında dünyanın sektörü. Alıp oynadıgın konsoldan tut evindeki elektronik eşyaların alayı bu coğrafyada üretiliyor.
    Futbol oyunu üretebilen değil üreten olmadi. Çünkü çağımızda 2k gibi sağlam bir firma degilseniz 0'dan yaptıgın oyunla piyasada yer edinmen çok zor. Fifa pes dediğin oyunlar 20 seneyi aşkın bu sektördeler, öyle çıkardıgın oyun bunlara 1000 bassa da alıp oynanmaz ilk senelerinde.
    Konami'nin şuana kadar hep geride kalmasinin sebebi de oyunu kendi coğrafyasina göre portlamasi, Ea ise akıllılık yapıp futbolun en popüler oldugu Avrupa'ya yatırım yapıyor.

Arkadaş FUT dan bahsetmiş, Japon oyunlarının alayının online modunu görmesem, sana hak vereceğim ama bir tane bile online modu rezil olmayan bir Japon oyunu yok, Tekken mi dersin, Gran Turismo mu dersin, MGS mi dersin, PES mi dersin, daha aklıma gelmeyen bir sürü Japon oyunu var.

Japonya da üretilen oyunların yazılımcıları, düzgün bir online mod yapmakta sıkıntı çekiyorlar. Bu ülkenin konumu gereği, belki yazılımcılarının kapasiteleri gereği, belki oyun yazılımcıların ABD de de ki kadar çok olmamasının dan dolayı bir şekilde, oyunlara online mod üretmekte zorlanıyorlar.

FUT da bir online alt yapıdır. Ben onun için Japon oyun yazılımcılarını eleştirdim. Offline mod da tabi ki güzel oyun yapıyorlar. PES' in offline modu gayet iyi, hatta, başta MGS olmak üzere, hikaye tabanlı Japon oyunlarının hepsi çok iyi ama online moda gelince, yapamıyorlar.

Fifa Ultimate Team = Online bir sistem = Japonya da ki oyun yazılımcılarına ters gelen bir sistem.

Bu arada, çok bilmiş falan değilim. 80 li yıllardan bu yana oyun oynuyorum. Oyunları değerlendirmek için, yeterli tecrübeye sahip olduğumu düşünüyorum.

Yazımı okuyup, kendi yorumlarınla bir şeyler kattığın için, ayrıca teşekkür ederim.

Ortak noktada buluştuk işte. Olay pesin çıktığı coğrafyaya yatırım yapmasi. Asyada adamlar pes14'ü öyle portlamışlarki bir tam sürümdeki faciaya bakıyorsun bir de onların oynadıgı oyuna arada dağlar kadar fark var.
    Ama konami de hatasını anladı, Avrupa'dan, Fifa'dan kopan yazılımcıları toplamaya başladı oranın kültürünü yansıtmak için.
    Online alt yapı zor bir iş gerçekten lakin bir başarı istiyorsanız bunları yapmanız gerekir çünkü bugün oyuncuların %90'ı hikaye ya da offlinedan çok online modlara bakıyolar.
    Yani pes ben fifadan adam çekicem diyorsa online mod yapmak zorunda.
    Sırf ut bile oynatıyor fifayı çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

Buraya yazmak istemedim,klasik tartışmalar başlar diye ama madem sordun.One surumu 720p/60 fps'de çalışıyor.

Yok kardesim.ben her iki konsoluda kullaniyorum.cozunurluk farki yoksa xbox da oynayacaktim.tartisma cikicak birsey yok. Konami yine memleketinin konsolunu kayiriyor belliki.neticede spor oyunu.donanimi bahane edemezler bu fark icin.konami icin eksi.360 da oynar ayni cozunurluk olduktan sonra insanlar.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drive_Club -- 28 Eylül 2014; 20:39:41 >
  • quote:

Oyun biraz ağırlaşmış beyler.

Kalecilerin çift yumrukla topu uzaklaştırması daha önce varmiydi bilmiyorum ama bu animasyon var.

Bide biraz önce bi arkadaşımız söylemiş real in pembe forması ve bayern in siyah forması varmiydi daha önce bilmiyorum bunlar var.

Bunların dışında oyun zevkinden hic bir şey kaybetmemiş.keyfini çıkarın.

Ömrümde ilk kez demoya update çıktığını duyuyorum abi Winning demo ile pes demo arasında ki boyut farkı dil dosyalarıdır.. Bu arada forma yeni diyen arkadaşlar deplasman ve iç saha olarak zaten o formaları vardı

• dostlar güncellemeden sonra da oyunu açınca kapatamama durumu yaşıyormusunuz ?

@kafkas kurtları@neo23@GOadvance@ByAliTR@istanblue001@evs4evs@pessi63@Dark Saga@asus1981@Gs_Emre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 28 Eylül 2014; 20:43:26 >
  • Bende güncelleme olduğunu düşünmüyorum.birkaç maç daha yapıp inceleyeceğim.

• Yenilenme sürecine giren Pro Evolution Soccer serisi, Fox Engine ile beraber grafiksel açıdan da büyük adımlar atmıştı. Ancak görünüşe göre bu adımlar, teknik açıdan konsol cephesinde bazı hoşnutsuzluklara yol açabilir.

Konami'nin resmi sitesinde Pro Evolution Soccer 2015'in Japonya'da satışa sunulacak olan sürümleriyle ilgili teknik detaylar paylaşıldı. Burada gördüğümüz üzere oyunun PS4 sürümü 1080p çözünürlükte 60 FPS akıcılıkta çalışacak. Ancak Fox Engine ile geliştirilen oyunun Xbox One sürümünün, PS3 sürümüne eşdeğer teknik özelliklerle çıkacağı görünüyor. Listede görünene göre PES 2015'in Xbox One ve PlayStation 3 sürümleri 720p çözünürlükte, 60 FPS akıcılıkta oynatılacak.
  • Neyin güncellemesi bu beyler bende yok herhangi bişey.
  • quote:

dostlar güncellemeden sonra da oyunu açınca kapatamama durumu yaşıyormusunuz ?

@kafkas kurtları@neo23@GOadvance@ByAliTR@istanblue001@evs4evs@pessi63@Dark Saga@asus1981@Gs_Emre

Güncelleme falan olmaz hocam. Tamamen psikolojik Her Mac farklı tempo Hız olabilir. Bizim hızlı Dediğimiz oyuna FIFA'dan sonra giriyorum ağırlaşmış gibi ama Fifa da roket takmış her oyuncu pesin Hızı iyiymiş diyorum şimdi ;).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ps3 de ceza sahasında kasılmalar varken nasıl 60fps olacak? Bir de demoya update bende ilk defa duydum. Gerçi datapack ile oynanabilirliğin değiştiğini söyleyenler vardı burada geçen senelerde bu da onun gibi hurafe olmasın?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bügün ps4'ü satın aldım eve gelip demo'yu yükledim ve birkaç maç yaptıktan sonra hemen yorumlarımı belirtmek istedim:

öncelikle şunu söylim. aylardır pes'in çok hızlı (önceki serilere göre +2 hızında) olmasından korkuyordum.

gamescom video'larında izlediğimde de tam o şekildeydi. iğrenç gerçek dışı hızlı, böcek savaşı, atari oyunu şeklindeydi. büyük hayal kırıklığına uğramıştım.

fakat şimdi demo'yu oynayınca farkettimki gamescom video'larıyla alakası bile yok !!!
    oyun hızı aynen eski seriler gibi tv'de izlediğimiz gerçek futbol ayarında. mükemmekl derecede.
    oynanış süper. uzun toplar ara paslar çalışıyor tam gerçek futbol. EFSANE RESMEN GERİ DÖNMÜŞ !!!
    mutlaka full sürümde daha da gelişicektir.

fakat benim sadece 2 dileğim var:

1) oyun hızı aynen bu şekilde çıksın. sakın gamescom video'larındaki gibi çıkmasın.
    2) oyun hızı böyle çıkıpta sonradan güncellenerek +2'ye böcek savaşına çıkarılmasın (2014'de olduğu gibi)

şuan demo'dan çok memnun kaldım. görüntüler, eksikler mutlaka daha da düzelir. ama en önemlisi oynanıştır ve bu gösteriyorki
    fena bir oyun geliyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yine batırmasın da oyunu.

• 
Sayfa: önceki 385386387388389
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.