Şimdi Ara

Pro 13 Mid 2012 - Ücretsiz AutoCAD tavsiye gerek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu yıl lisans eğitimime başlıyorum. Ve ilk sene ağırlıklı olarak AutoCAD derslerim olacak. Bu yüzden hafif ve stabil bir bilgisayar almak istiyorum. Vatanda indirimli satılan MacBook Pro 13 Mid 2012 modelini uzun zamandır almayı düşünüyorum. Fakat AutoCAD hakkında sorularım var.
    3 yıllık ücretsiz lisans neye göre veriliyor?
    Sitede kaydolma aşamaları çok basit geldi gözüme. Önüne gelen kaydolabilir mi buna?
    Ve de mac yerine windows alsam daha mı çok özelliğe sahip olurum? Ayrıca bir kez windowsa kurduğum lisanslı programı ikinci defa mac'e kurabilir miyim?
    Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ChasingTheSun

Merhabalar
    Bu yıl lisans eğitimime başlıyorum. Ve ilk sene ağırlıklı olarak AutoCAD derslerim olacak. Bu yüzden hafif ve stabil bir bilgisayar almak istiyorum. Vatanda indirimli satılan MacBook Pro 13 Mid 2012 modelini uzun zamandır almayı düşünüyorum. Fakat AutoCAD hakkında sorularım var.
    3 yıllık ücretsiz lisans neye göre veriliyor?
    Sitede kaydolma aşamaları çok basit geldi gözüme. Önüne gelen kaydolabilir mi buna?
    Ve de mac yerine windows alsam daha mı çok özelliğe sahip olurum? Ayrıca bir kez windowsa kurduğum lisanslı programı ikinci defa mac'e kurabilir miyim?
    Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

Lise veya universite sitesinin linkini gosterip formu doldurup alabilirisin rahatlikla macbook pro tavsiye etmem benim 2011 macbookpro baya zorlaniyor sana tavsiyem msi nin ince hafif ama icinde 970m bulunan makinesini oneririm :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Peki aldıktan bir süre sonra 2x8 ram yapsam
    128 ya da 256 ssd taksam... Bir de Ekranın retina olmaması çok göz yorar mı :)

• quote:

Peki aldıktan bir süre sonra 2x8 ram yapsam
    128 ya da 256 ssd taksam... Bir de Ekranın retina olmaması çok göz yorar mı :)

Onlar pek farketmez bu durum islemci ve ekran karti ile alakali bir durum :) oyuzden mac alma dedim :)

• Dostum 4 yıl öncesi teknolojideki pcnin zorlanması normal değilmi. ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

Dostum 4 yıl öncesi teknolojideki pcnin zorlanması normal değilmi. ?

Dostum 2012 autocad de makineyi zorlamamasi gerekir normalde ama zorluyor simdi ne yapmak lazim ?! Arkadasin dedigi makine benim makinemden biraz daha iyi ama o da zorlanacak ki o simdi autocad 2015 kullanacak yani kasacak bende diyorum ki o makineye o kadar para verecegime msi nin 970m modeli makineyi alsin kafasi rahat etsin haa illa ben mac istiyorum diyorsa o zaman 15 inc macbook proyu alacak 6700TL yi paşa paşa odeyecek 13 inc istiyorsa 4300TL yi bayilacak ama kafasi rahat etmek istiyorsa

Haaaaa bide bana burada eski model kasar muabbeti yapma bide bizde biliyoruz kastigini adam benden retinasiz eski model kasar mi diyor sen gelmissin kasar makine diyorsun onu bana degil adama diyeceksin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmlds -- 9 Ağustos 2015; 3:31:07 >

• Son cümle olmamış. Ben sana o niyetle sormadım. Neyse iyi forumlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noldu ki simdi durup dururken :)
    Msi en ucuzu 4000 benim alacagim mac suan 2700 lira ama mac serisinin en cok yukseltme yapilabilen bilgisayariymis o yuzden dusundum. Yani asiri bi zorlanma olur mu onu da bilmiyorum fazla takan biri degilimdir ama ileride sorun yasarsam yukseltme yapilir diye dusundum.

• quote:

Noldu ki simdi durup dururken :)
    Msi en ucuzu 4000 benim alacagim mac suan 2700 lira ama mac serisinin en cok yukseltme yapilabilen bilgisayariymis o yuzden dusundum. Yani asiri bi zorlanma olur mu onu da bilmiyorum fazla takan biri degilimdir ama ileride sorun yasarsam yukseltme yapilir diye dusundum.

Kastin ram yukseltmeyse 16gb a kadar yukseltiyor 16gb alacaksanda ki mecbursun takilmamasi icin 800tl vereceksin, ssd dersen 256gb iyilerinden samsungun 560 tl toplam harcayacagin 3500 civari bir harcama yapmis oluyorsun

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-ge70-apache-core-i7-4710hq-25ghz-16gb-1tb-173-2gb-w81-notebook.html#ozellikler

Benim dedigim buydu 300 tl daha fazla eklersin bunu alirsin

Benim sana dememin sebebi bu yuzden apple ramleri pahali ssd dersen 3.parti ssd kullanabilirsin farketmez sen iyi bir dusun derim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmlds -- 9 Ağustos 2015; 13:55:29 >

• ben aynı hatayı bundan 3 sene önce bimeksten alarak yaptım,hata dememin sebebi macbook'u sevmemek vs değil macbook yazılım şu bu olarak beni yarıda hiç bırakmadı,sadece oyunlarda ara sıra anlık donmalar yaşıyorum oda nedense hep başlarda oluyor hd4000 yeterli değil sanırım.okuduğum bölüm gereği autocad sap2000 netcad programlarını kullanmak durumunda kalıyorum.macbook için autocad var, evet ama özellikleri kısılmış diyebiliriz buna yanlış hatırlamıyorsam workspace.o yüzden bootcamp ile windows kurup yükledim.ayrıca diğer programlar için mac os desteği yok.size tavsiyem dahili ekran kartlı bir macbook kesinlikle almamanız yönünde,pişmanlığını yaşarsınız,malumunuz programlarda kendilerini geliştiriyor,sadece oyun olarak bakmayın buna.kaldıki çoğu oyunu stabil şekilde oynayamazsınız.ayrıca autocad'i ücretsiz indirmek için üniversitede sonu edu olan bir mail adresi alırsanız ki okul numaranızla birlikte verilecektir,eğitim sürümünü öğrencilik hayatınız boyunca kullanabilirsiniz.normal versiyonundan farkı çıktı alırken üzerinde yazı bulunmasıdır.
    tekrar diyorum hd4000 li bir macbook almayın.mümkünse vaio veya cosmio modellerine yönelin,tavsiyem bu yöndedir

• Beni en az 3 yıl götürsün işte ya ben autocad dışında çok zorlandıran bir şey kuracağımı düşünmüyorum sony hp toshiba hepsini kullandim suan dell var ve kırasım geliyor. Ben windows ve onun kararsızlığından ısınmasından destek konusundaki sıkıntısından yeterince sıkıldım dediğim gibi yüksek ramli makinelerim de oldu ama yok yani hiçbirinden memnun kalmadım. Tek isteğim günlük işlerimde mail müzik ve itunes üzerinde stabilite ve okul gereği autocadi kullanmak. Gerekirse bootcamp kurulur benim için hız çok önemli değil sonuç olarak 512 ramli xp bilgisayar kadar da kasmaz diye düşünüyorum.
    Sadece mac almak istiyorum 256 ssdli 2014 modeli de 4000 lira ama bir ogrenci icin de hic geregi yok diye dusunuyorum. Ben performans delisi degilim ama nedense gittigim her magaza sordugum her kisi macbooku kotuledi.
    Hp vardı ısınıp kapanıyodu bataryası sürekli bitiyordu ekran kartı sıkıntılıydı
    Toshiba vardı bir ton yükseltmeye rağmen adam olmadı
    Sonyden memnundum fazla bir sıkıntım yoktu ama tasarım sıfırdı
    Şuan dell var cihaz bataryayı ve şarj aletini zor tanıyor yanma derecesine kadar ısınıyor
    Notebook konusunda yüzüm hiç gülmedi anlayacaginiz boyle oldukca daha da sinirleniyorum hala karar veremedim.
    Cok uzun yazdim belki okumayacaksiniz da :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChasingTheSun -- 13 Ağustos 2015; 0:00:27 >

• Bir solukta okudum :) stabilite ve malzeme kalitesi olarak windowslarla kıyaslamaya girmesi bile yanlış bence,2012de aldım o zaman nasılsa şu an os mavericks yükliyim yine aynı olur(hız,performans,stabilite,bakımından) yosemite biraz etkiledi performansını düşürdü,isterseniz ilerise ssd takarsınız bir tane,autocadde kesinlikle kasma vs zaten yapmıyor mac kısmındada bootcamp li windows versiyonunda da.ısınma sorunu yaşamazsınız rahatlıkla söyleyebilirim,ama yine diyeceğim 2015te en azından harici ekran kartlı bir mac almak lazım diye düşünüyorum sizi ileriyede taşıması için saygılar..

• Ben de aynı sizin gibi düşünüyorum, aynı iPhone üzerindeki gibi
    Mesela şuan 5S'imi iOS 8'e güncellemeseydim daha performanslı kullanırdım.
    Ki benim sıfır alacağım macbook mavericks ile gelecek, ben de güncelleme desteğini kesene kadar kullanıcam diye planlıyorum.
    Ekran kartı falan benim icin onemli degil artik cok cok agir projeler de hazirlamicam zaten. Olursa sunumlarimi hazirlarim iste. Dediginiz gibi kasmiyorsa almakta kararlıyım. Çok sorun olursa ssd ve ram takviyesi yaparim diye dusunuyorum. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.